Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S21 Ultra,...

Samsung Galaxy S21 Ultra, vagy Samsung Galaxy S20 FE?

Figyelt kérdés

Előbbit 389990 ft-ért, utóbbit pedig 166990 ft-ért tudnám kihozni a Telenorból, vagyis az árkülönbség jelentős. Jelenleg S9+ telefonom van, amikor megvettem, a kamera nagyon fontos szempont volt, amivel a mai napig elégedett vagyok, viszont már naponta háromszor kell tölteni, 30000-es power bank egész nap nálam, és kezd egyre megbízhatatlanabb lenni a type-C port érintkezője (nem szeretnék szervizben új akksit és portot kérni bele, mert 30-40 ezer lenne a javítás, és egyáltalán nem biztos, hogy az üzemidő "megtáltosodna", illetve ki tudja, hogy egy másik komponens nem menne-e tönkre záros határidőn belül).


Az S21 Ultra mellett szól a 10x optikai zoom, kipróbáltam, tényleg olyan dolgokat "látott" a távolban, amit én szabad szemmel nem, pedig nagyon jó szemem van távolra. :) Az egy évvel újabb processzor és az egy évvel később lejáró szoftveres támogatás is mellette szól.


Viszont az S20 FE kevesebb, mint felébe kerül, és emiatt nagyon hezitálok rajta. Viszont mivel ez már eleve "Lite" modellként jött ki, kicsit tartok tőle, hogy bizonyos szempontokból, pláne kamerában visszalépés lenne az S9+ telefonomhoz képest. Üzemidőben nem hiszem, hogy rosszabb lenne az S21 Ultránál, mert bár 5000 helyett 4500 mAh, ugyanakkor a kisebb kijelzőfelbontásnak és képméretnek köszönhetően talán kevesebbet is fogyaszt. Bár nem tudom, hogy az Exynos 990 vs 2100 fogyasztása milyen lenne.


Ha van valakinek S20 FE vagy S21 Ultra telefonja, vagy tapasztalata velük, mindenképp írjon, megbánta-e a vásárlását, vagy elégedett-e vele. :)



2021. jún. 15. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

"mert 30-40 ezer lenne a javítás"

nem tudom, hogy ez hogy jött ki, mert nagyjából 15-ből megvan

2021. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
(ja igen, bocsi, érdemi választ nem tudok adni erre a kérdésre, csak gondoltam ideböfögöm már ezt)
2021. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az akkucsere önmagában 17 ezer forint, és ehhez még rájön a jack és type-C port cseréje, az szintén alsó hangon is 10 ezer forint hivatalos Samsung márkaszervizben (biztosan nem akarnám valami random szervizre rábízni, ahol ki tudja, mit tesznek benne tönkre, vagy milyen random helyről származó utángyártott vackot tesznek-e bele).
2021. jún. 15. 21:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról, hogy lehet, hogy a bevizsgáláson rájönnének, hogy az iszonyatos merülés nem is az akku miatt, hanem az alaplap miatt van, és amiatt is melegszik, akkor meg már soktízezres nagyságrend a javítás, ha nem 100 ezres, azt meg már tuti nem fizetném ki, ellenben buktam a 6k bevizsgálási díjat.
2021. jún. 15. 21:46
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Ne szolgáltatónál vedd, ott a legdrágább. Főleg 2 év rablánccal.
2021. jún. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem, ennél olcsóbban csak ilyen szürkeimportos boltból tudnám megvenni (eneked, meg mittudomén, ki tudja, mikor mennek csődbe jogutód nélkül akár). 2700 forintot fizetek havi 275 percért, 30 SMS-ért és 7GB mobilnetért, erre én azért bevállalom a 2 év rabláncot, főleg hogy le-fel lehet módosítgatni, akár korlátlan beszédem is lenne 5 ezerért, csak nem használnám ki. Elég jó flotta szerintem. ;)
2021. jún. 16. 08:58
 7/9 anonim válasza:

Összehasonlítási alapom ugyan a két telefonnal nincs, viszont S 21 ultrám van.

Imádom. Mindent rajta, benne.💕

2021. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Töltő csatlakozó el tud szöszösödni. Ki kell takarítani. Utána jó lesz az. Egy fogpiszkáló pl tökéletesen alkalmas erre.


Kettő nem egy telefon.

Szolgáltatónál én se vennék.

Fe is jó telefon. Ha az egyik túl drága de a másik meg kevés akkor ott a s21+ hogy maradjunk a te kategóriádnál :D

2021. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már kihoztam az S21 Ultrát a Telenorból olyan három hete. :D Nem volt olcsó, 40+11x30k de nagyon tetszik. A tarifám meg ígyis-úgyis ugyanaz marad, 2700-ért nekem megéri a 275 perc+7GB net utána meg az 5 ft percdíj meg a havi 30 ingyen SMS.


Ha olcsóbbat hoztam volna, akár S21+, akár S20 FE, illetve az iPhone 11 Pro is elgondolkodtatott, mindig ott lenne bennem, hogy jó-jó, de ez meg ez hiányzik belőle, barátnőm meg zseniális dolgokat rajzolt a PENUP programmal, S Pent meg csak ez támogat. Illetve a 10x zoom kamera is iszonyat jó, az üzemideje meg olyan jó négyszerese az S9+ -hoz képest, meg nem is melegszik, míg az már egy egyszerű töltéstől használat nélkül is tojásrántotta-sütő lett. :D (Lehet, hogy alaplap gondja is van, nem tudom, mert hiába csináltam rajta FR-t, ugyanúgy vacak, eladni se tervezem, jó, ha 20-30 ezerért megvenné valaki, vésztartalék telefonnak meg esetleg éjjeli berúgós buli telefonnak pedig tökéletes.)


Egyébként kitisztítottam fogpiszkálóval, jó adag szösz ki is jött belőle, de egyszerűen lötyög benne akármelyik kábel ezután is, a jack dugó meg olyan, hogyha nagyon beleerőszakolsz egy kábelt, egy pillanatig szól, de utána kiesik belőle (igaz, ebben nincs is jack dugó, de úgyis bluetooth fejhallgatóm van).

2021. júl. 28. 20:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!