Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefon akkumulátorára is...

A telefon akkumulátorára is szokott vonatkozni a gyári 2 éves garancia, ha nem, akkor hogyan lehet garanciavesztés nélkül akkut cseréltetni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 17. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2021. jún. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a 2 év nem, de általában fél vagy 1 évet mindegyik gyártó vállal.


"akkor hogyan lehet garanciavesztés nélkül akkut cseréltetni?"

Márkaszervizben kell csináltatni.

2021. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A telefon akkumulátorára is szokott vonatkozni a gyári 2 éves garancia"

milyen telefonod van?

iPhone, Samsung nem ad jótállás az akkura, de a Huawei jótállási feltételeiben meg az van íra, hogy adnak....


"hogyan lehet garanciavesztés nélkül akkut cseréltetni?"

hivatalos szervizben történő javítás során nem veszik el a gari!

2021. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy amennyiben az akkura is vonatkozik, hogyan szokták megállapítani, hogy mi az az elhasználódási szint amit már cserélnek? Csak ha már szinte egyből kikapcsol? Ha 50%-os elhasználódású? Vagy akár már 80% alatt is?

Egyébkén Xiaomi-ról van szó.

2021. jún. 17. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:

"iPhone, Samsung nem ad jótállás az akkura"

az Apple is ad

2021. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"az Apple is ad"

[link]

"A jelen jótállás nem terjed ki: (a) fogyóeszközökre, például az akkumulátorokra, illetve az olyan védőbevonatokra, amelyek jellegüknél fogva egy idő után elkopnak, kivéve akkor, ha anyag- vagy gyártási hiba okozta a meghibásodást;"

Oké, igaz, de csak akkor ha eleve hibás volt a cucc!

Arra épeszű gyártó nem ad garit ami úgyis tönkre fog menni.



Kérdető:

[link]

itt olvasgass!

2021. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*Oké, igaz, de csak akkor ha eleve hibás volt a cucc!"

ja hát én is így gondoltam 😃 meg szerintem egyik gyártó sem cseréli ki az egyszerűen elhasználódott akkut, az nem gyártási hiba

2021. jún. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyfelől lehet nézni így is. Másfelől meg úgy is, hogy 2 év garancia van a telefonra, és ha egy akku alig 1-1.5 év alatt széthasználódik (ami szerintem nem normális), akkor az konkrétan a telefon szinte "használhatatlanságát" okozza, ami nekem logikusan nem fér össze azzal, hogy a garancia elveivel, ami elvileg arra jó, hogy nekem 2 évig egy használható telefonom.

A félreértések elkerülése végett nem kötözködni szeretnék, vagy szőrszálhasogatni. :)

Ha adnak, adnak, ha nem akkor nem.

Eddig amúgy nem volt olyan problémám, hogy a telefonom akkuja kevesebb mint 2 év alatt komolyat esett volna kapacitásban, ezért ismeretlen nekem ez a terep.

Egyébként én teljesen valid dolognak gondolnám, hogy jelentős kapacitás esés esetén legalább 1db ingyenes akku csere lenne a garancia időtartamán belül. :D

2021. jún. 17. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!