Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Éjszaka szabad tölteni a...

Éjszaka szabad tölteni a telefont vagy nem?

Figyelt kérdés

Megoszlanak erről a vélemények.

Vannak, akik szerint szabad, semmi baja nem lesz.Mások szerint nem szabad.


Eddig nem mertem, pedig úgy lenne kényelmes.


Töltéshez egy vezeték nélküli töltőpadot használok, viszont ebben nincs ventilátor.

Rajta hagyhatom éjszaka vagy nem?


2021. júl. 4. 15:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%

Nem az a lényeg hogy mikor töltöd, hanem hogy 8 órát csüng a töltőn folyamatosan, és ha merül 1%-ot már rögtön a töltő vissza nyomja 100%-rá. Ez az ami nagyon rövid időn belül szétcseszi az akksit.

Apám mindig éjszaka tölti a telefont, 1 óra használat után 100-ról 30-ra lemerül

Én mindig csak 80-85%-ig töltöm és soha nem hagyom órákat csüngeni

aktív használat mellett 3 nap alatt merül le 20%-ra..

2021. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodtan töltheted, semmi baja nem lesz.

Ha töltőn van, akkor nem merül a telefonod, hülyeség amit az első írt.

2021. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

Vezeteknelkuli azert nem a leg kiforrotabb, kerdes menyire profi a toltod meg a telod ilyen teren

vezetekesen erdemesebb tolteni


normalisabb telok es toltok teljesen kiiktatjak azt amit #1 irt

vagyis 99 nel nem toltenek (szivnak) ra

2021. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
De kedves kettes ne legyél már hülye!! HA folyamatosan töltőn van,akkor folyamatosan a töltő nyomja bele az áramot az akksi egész éjszaka meleg,akkor szerinted jót tesz neki??
2021. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
rendeltem egy időzithetős konnekroros dugót, beállitom rajta a kivant időt és amikor letelik lekapcsol.
2021. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

A töltő csak akkor "nyomja bele" az áramot, ha a telefon "kéri"


Szép is lenne, ha folyamatosan nyomná bele a maximumot...

2021. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Szirty ***** válasza:
100%

Nem!

Csak csütörtökön délelőtt 9 és 11 között szabad tölteni. :)


Én este rakom a töltőre és reggel húzom le róla.

Nem vettem észre hogy ez jelentős problémát okozna az akkunak, régóta megvan és 9 (!) napot bír egy töltéssel még.


"HA folyamatosan töltőn van,akkor folyamatosan a töltő nyomja bele az áramot"


Hát azt nem, csak a feszültséget.

Szóval úgy megy ez, hogy a hálózati adapter (amit sokan töltőnek neveznek, pedig nincs benne töltő áramkör) folyamatosan ad feszültséget a készüléknek.

De az áram nem rajta múlik, hanem a készülékben lévő töltő áramkörön, hogy kér-e belőle vagy nem.

Ezért lehetséges az hogy ha az akku feltöltődött, akkor a töltést a töltésvezérlő leállítja. Akkor is ha az adapter még mindig rá van dugva és szolgáltatja neki a feszültséget.

Elég rossz lenne ha addig tölteni amíg be van dugva. :)


Azon persze lehet vitatkozni hogy ellátja-e az adapter a készüléket is, így az nem merül ilyenkor, vagy a készülék ekkor is a már nem töltött akkut meríti a töltésvezérlő meg rátöltöget emiatt.

2021. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Szirty ***** válasza:
79%

Azt elfelejtettem hozzátenni hogy nem vezeték nélküli a töltés, így a fenti válasz első része arra vonatkozik.

A vezeték nélküli töltés annyival lehet rosszabb hogy melegíti a készüléket a töltés vége után is.

2021. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%
Persze, az éjszakai áram olcsóbb!!! Amúgy meg mi ez a dedós kérdés? Nem voltál katona mi? Ott adtak neked volna telefon töltést este az biztos.
2021. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Ha folyamatosan nyomná bele, akkor felrobbanna az akksi. Folyamatosan tölti a telefont a töltő, de csak annyira, hogy szinten tartsa.
2021. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!