Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a rosszabb a telefonomnak?...

Mi a rosszabb a telefonomnak? Ha nincs lemerülve és úgy teszem töltõre, vagy ha egész éjszaka hagyom tölteni.

Figyelt kérdés
2018. aug. 23. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

ha egész este tötöd, bár attól függ milxen telefon

a mai telefonokra az aku gyártó is és a használatiában is azt írja hogy kb 40 és 80% között tartsuk az aku töltöttségét

havi egyszer le kell meriteni és feltölteni 100ig, hogy az aku cellák kiegyenlítődjenek, mivel egy idő után kevesebb töltöttséget ír ki, mint amenyi valójában

2018. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

[link]


ebbe is le van írva amit én mondtam, csak szebb megfogalmazásban, meg le van írva mért nem jó az éjszakai töltés

2018. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

"le van írva amit én mondtam, csak szebb megfogalmazásban"


Ne viccelj, szakmailag ocsmányság az a cikk. Mintha egy idióta írta volna (Krecsmár Csaba training manager?).

Az igaz és mára köztudott, hogy főleg a csúcsra töltésnek van egy öregítő hatása. Lemerítés annyira nem vészes (ennek okát külön ki tudnám fejteni), de fogadjuk el mondjuk azt is.

Túlmeríteni pedig nem is lehet, a védelem miatt.


"A jó töltő intelligens, felismeri, ha a készülék teljesen fel van töltve. Ilyenkor csökkenti a töltési feszültséget. De ez csak akkor működik, ha az akku típusának megfelelő töltőt használunk, ezért érdemes a telefont azzal a töltővel tölteni, amit a gyártó eredetileg adott hozzá."


Miután a töltésszabályzó köztudottan a telefonban van, az USB adapter dolga csak a stabil 5V biztosítása, innen kezdve hülyeséget beszél az ember.

És még hosszan lehetne boncolni a cikk butaságait, vagy majd meg is teszem, ha jobban ráérek. ("nikkel-fém hibrides" --> ez is nevetséges. HiDrid, nem hibrid.)

2018. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem rossz neki. Az emberek szeretik ismételgetni a régi jótanácsokat, miközben a modern Li-ion/Li-po akkuk már abszolúte gondozásmentesek, úgy használod, ahogy jólesik.
2018. aug. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lipo aksi van a telefonomba, volt rajta használati utmutató, ott is ezt írta, hogy ezeket célszerű napjába akár többször is tölteni, de csak 40 és 80 % között, estére semmi képp ne hagyjam rajta, ha feltöltődött 100ra huzzam le, töltés közbe nem célszerű használni az eszközt

és azzal hivatkozott arra, hogy mért kell így tölteni, mivel így bírja legtovább az aksi,

és azért kell havonta lemeríteni majd feltölteni, mivel ezek az újabb aksik cellái eltérő menyiségű töltést tartalmazhatnak a régivel szemben és a cellák töltöttségi szintjét így lehet kiegyenlíteni

azért nem jó az, ha töltöd 100 ig és rajta hagyod, mivel lehet leállítja akkor a töltést és nem tölt tovább, de ha merül akkor újra rá tölt és ez rövidíti az aksi életét

nyugodtan ellehet olvasni még pár cikket, esetleg gyártói oldalakat angol nyelven is, ott is ugyan ezeket fogják írni

2018. aug. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az emberek szeretik ismételgetni a régi jótanácsokat..."


Te se viccelj inkább, ez nem régi tanács.

Pont az újabb tapasztalatok leszűrése után derült ki, hogy a 4,2 V végfeszültségen történő tartás öregíti az akku elektródáit. Ráadásul ezeknek az akkuknak igen alacsony az önkisülése, ezért amikor feltöltöttük 4,2 V-ig (plusz még a CV telítési szakasz), hiába lekapcsol a töltésszabályzó, de terhelés nélkül az akku még sokáig képes tartani a feszültséget. Ha nem is pont 4,2 V-on, de annak káros közelségben.

Ezért nem is szabad (nem ajánlott) akkut úgy raktározni, hogy előbb fullra tölteni és úgy eltenni.

Aki pedig maga tölt akkukat, töltheti 4,0 vagy 4,1 V-ig is, ha kímélni szeretné, és ha nem gond, hogy cserébe kevesebb töltést tárol.


Itteni jó szokás szerint, vajon hányan nem bírják megállni, hogy ne szóljanak bele a témába azok közül, ______akiknek lövése sincs hozzá_____?


Ismerős a dolog:

[link]

2018. aug. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3as, van olyan töltő ami csak akkor tölt ha megnyomsz rajta egy gombot, amint 100 on van a töltés leválassza és egyáltalán nem tölti tovább
2018. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amikor részben a szemléletesség miatt is azt mondom, hogy a 4,2 V végfeszültségen történő tartás gyorsítja az akku öregedését, ezzel nem azt mondom, hogy a telefonok töltői is ezt csinálják.

Aki ismeri ezen akkuk standard töltési eljárását, az tudhatná, hogy ez megengedhetetlen. Lehetetlen.

CC-módban 4,2 V-ig tölt a szabályzó, majd ezt a feszültséget addig tartja rajta (CV-szakasz), míg az akku által felvett áram a C/10-C/20 értékre esik vissza.

Ezután a feszültséget kötelezően _____le kell kapcsolni____ az akkuról. Csepptöltés tilos, mert ezek az akkuk képesek olyan hatékonyan halmozni a töltést, hogy ettől eldurranhat, hosszabb idő után.

Tehát ezért butaság időzítőkkel barkácsolni, semmit nem ér vele. A linkelt cikk is csak egy "manager" ostobasága.


"van olyan töltő ami csak akkor tölt ha megnyomsz rajta egy gombot, amint 100 on van a töltés leválassza és egyáltalán nem tölti tovább"


Bármelyik csak akkor tölt, ha bedugom. A telefonban lévő szabályzó pedig lekapcsol a telítődési értéken. Akkor meg?

Itt a téma most nem erről szól, hanem magát a telítést (100 %-ra töltést) lenne ajánlatos elkerülni.

2018. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Látom, itt is megy az észosztás, de senkinek nem tűnt fel, hogy már évek óta nem 4,2 V-ig töltenek a telefonok akkui, hanem 4,35-4,4-ig. Na erről beszéltem, egyszer valamit hallanak az emberek, berögzül, és onnantól kezdve akár éveken, évtizedeken át ismételgetik.


Őszintén, ki használ itt 1 telefont évekig? Én mondjuk igen, 4 éves most a telefonom, sosem aggasztottam magam ilyeneken, és mégis simán kibírja még mindig az egész napos nyüstölést a gyári akkuval. Előző telefonom (most 8 éves, 4 évig használtam azt is, azóta a fiókban van) kapacitását akkutesztelővel kimértem, az 1500 mAh gyári kapacitásból még mindig van ~1200. Kettővel ezelőtti telefonom akkuja (2003-ban gyártották Fukushimában) gyárilag 700 mAh, teszt szerint 500.


És sosem nézegettem árgus szemmel a telefonjaimat, hogy hogy tölt, meddig merül. Innentől kezdve sztem túl van lihegve az egész téma.


Vagy ha valaki ismer tényleges, adatokon és nem feltételezéseken alapuló tanulmányt arról, hogy a 80%-on felüli töltöttség mennyi idő alatt, hogyan károsít egy modern Li-po cellát, kérem, linkelje.

2018. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"de senkinek nem tűnt fel, hogy már évek óta nem 4,2 V-ig töltenek a telefonok akkui, hanem 4,35-4,4-ig."


Ebben van azért egy kis válogatott aljasság is, mert ha megnézed, hogy egy hozzászólás megírása bizonyos munkaráfordítást igényel, amit igyekszik az ember ésszerű keretek között tartani, nem végtelen tanulmányt írni, de még így is közölni muszáj dolgokat, ha valaki műszakilag precíz szeretne lenni.


Tehát nem lehet kitérni minden részletre, ez magától értetődő.


...és akkor jön a troll és lecsap egy részletre, ami a szakmában közismert dolognak számít, hogy ma már kifejlesztettek nagyobb feszültségre tölthető akkukat is.


...és a troll azt hiszi, hogy ezt csak ő tudhatja, persze. Mert a trollmadár egy ilyen faj, pedig én szóltam:


[link]

2018. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!