Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A wifin nem marad meg a...

A wifin nem marad meg a telefonom hosszútávon, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

A Digi mióta új routert adott azóta a telefonom(Samsung J716) föl le csatlakozik a wifire 2-5 másodpercenként.

Érdekesség, hogy 3 telefon van a lakásban, ha ebből csak az enyém van itthon, csatlakozik és rajtamarad, ha mind3 akkor ledobálja és használhatatlan az internet. Mintha a másik két telefon erősebb lenne és elvenné a wifit.

Mit tehetek ellene?



#router #wifi #Galaxy J716
2021. júl. 31. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a szolgáltatódat, ő mit tanácsol. Ha szerencséd van, hozzáértővel tudsz beszélni.
2021. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Amióta nálunk is új routert hoztak a Digisek, a wifi az valami katasztrófa. Laptopon illetve telefonon is csomószor megszakad, és van hogy percek kellenek, mire visszajön. A számítógép kábelesen használja az internetet, ott nincs ilyen gond soha, de a wifi az szörnyű. Én írtam nekik hibabejelentőn, annyit válaszoltak, hogy dolgoznak az elhárításon (?) szerintem nem lesz belőle semmi...
2021. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden szolgáltató csak kábelen garantál, wifin nem.
2021. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Nem ismerem a digi routereket, mert nálunk Telekom van mindenhol, de már abba is gyárilag korlátozva van az engedélyezett kliensek száma. Ami alapból 9, és meg lehet változtatni. Lehet ott is ez a baj.

Sajnos ezek a SOHO kategóriás routerek nem túl acélosak, nem arra vannak tervezve hogy tucatnyi kliens kiszolgáljanak.


Ezek kívül a Wi-Fi beállításokkal is érdemes játszadozni, sokszor egy csatorna váltás is csodát tud tenni.

Vagy hogy ha tud 5 Ghz -et is a router, akkor vegyesen használd az 5 és a 2,4 Ghz -en is, így nem terheli meg túl sok kliens egy adott frekvenciát.


Ezen kívül még lehet használni 3rd party routereket is a szolgáltatói mögül kötve, ez nem tilos. Egyik ismerősöm régi G szabványú routert kötött mögé és sokkal stabilabb lett.

2021. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is Telekom van mindenhol, viszont itt (teszteltem) a szolgáltató eszközének beállításait hiába állítgatom akárhogy, csak az eredményez stabil wifi -t, ha saját router -t használok erre a célra. De a szolgáltató nem is garantál semmit wifi -n. Sőt, amikor ezt a jelenséget hibaként akartam jelenteni, azt mondták, hogy a wifi igazából nem is része a szolgáltatásnak, az csak egy extra, amit az eszköz tud, így annak esetleges hibái nem tekinthetőek a szolgáltatás hibáinak...

Ekkor már biztos voltam benne, hogy feleslegesen próbálkoznék a szolgáltató eszközének finomhangolásával, mert a szolgáltató is tudja, hogy vacak a wifi, de nem csak nálunk, hanem általánosságban az adott eszköz típusra értendően.


Gyanús, hogy más szolgáltató is ugyanígy tekint a wifi -re, mármint az eszköz képes rá, mert jól hangzik, de az nem a szolgáltatás része, így a hibája nem a szolgáltatás hibája. Erre egyébként az is jó indok, hogy a szolgáltató nem ismerheti és nem is feltétlenül tehet a zavaró tényezők ellen (jogkör hiányában is), így a wifi stabilitása több okból sem garantálható. (Az más kérdés, hogy az eszköz a minimális feltételeknek sem feltétlenül felel meg, mármint ami a wifi -t illeti.) Tehát nem fognak vele nagy valószínűséggel foglalkozni.


Megoldás a saját eszköz kábeles bekötése (mivel a szolgáltató kábelen garantálja a szerződésben írt minimum értékeket), ami szórhatja a wifi -t. Ez lehet router (multi-NAT vagy single-NAT konfigurációval is, ahogy tetszik), vagy egy AP is. Viszont mivel saját eszköz, a beüzemelése és üzemeltetése nem tartozik a szolgáltatóra. Tehát érdemes minőségi eszközt beszerezni, vagy az sem lesz jobb, mint a szolgáltatói eszköz...

2021. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!