Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik most a legjobb telefon...

Melyik most a legjobb telefon egyébb kategóriában?

Figyelt kérdés
Az android és ios nem jöhet számításba, az asus rog 5-ről váltanék felfelé, de kicsi az iphone 12pro memóriája akkumulátora. A blackshark 3-4 is visszaváltásnak látom. És sajnos az is android. Android ellenes vagyok nagyon és ios idéntől nekem már nem jó. Az asus rog 5 se vált be. Pedig minden asussal elégedett voltam eddig androidtól független.

2021. aug. 12. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha se android se ios, akkor mégis micsoda? Windows telefonok már nincsenek.
2021. aug. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Akkor huawei p50. Ezen se android, se ios nincs rajta, hanem a huawei saját os rendszere a Harmony OS, de ez még messze van az ios és android szintjétől.
2021. aug. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 Az is android... Harmony OS csak egy felhasználói felület verzió és ennyi nem több. Ja meg van egy saját alkalmazásboltjuk.
2021. aug. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy jelenleg az android és ios rendszer a leghasználhatóbb a mai világban. Hiába van egy bivaly erős hardver, ha a szoftver ratyi vagy kevés app elérhető. Legalábbis én így gondolom. Megkérdezhetem mire nem elég egy 12 pro memóriája aksija?
2021. aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor elég különleges elvárásom van. Valamelyikből lejjebb kell adjak. Olyan rossz hogy még ilyen elavult technológiákkal van tele a piac! Létezik 20000mah akumulátor de semmibe nem rakják bele, a metronom alapu processzoroknak 4,2ghz egy optimális beállítás de semmibe nem rakják bele, 2tb 4tb 8-200tb Rom chippek vannak és már az 1tb háttértár luxus kategóriába tartozik 4tb semmibe nem raknak, 16gb rammal árulnak telefont de 2-4gb közt dobnak piacra, miért nem raknak nagyobbat? A tableten olyan rajzot rajzolok hogy egy vonal 20-30mp mire manifesztálja mert kicsi a 4gb ram. A laptopomban a ddr5 8gb ram nevetségesen alacsony zene lejátszáshoz is! Az asztali gépem 16gb gpu 192gb ram és 2x2,4ghz 24 magos processzorral legkissebb grafikán laggol mert kicsi a ram és a videókártya csak a processzor elegendő! És nincs piaci forgalomba ilyen gép szinte.

Megállás nélkül olyan korlátokba ütközök hogy átlag felhasználóként gyenge hardverek szinte megfizethetetlen árban vannak! Néztem a hololens2 hogy hagyom a csudába a telefont mint használati tárgyat, és amilyen futurisztikus, az is csak egy elavult technológia. Gyenge proci kevés ram...stb 5€ komolyabb mini pc-t rendeltem kínából! Visszatérve a kérdésre: esetleg tudtok valamilyen innovációt mondani amit nem ismerhetek? Mert már lehet az érintő és lcd-t cserélném valami más kategóriára. Köszönöm hogy végigolvastad, köszönöm a válaszokat utólag és előre is.

2021. aug. 12. 08:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jólvan... hát ha ennyire elmaradott itt minden akkor menj vissza az anyabolygódra!
2021. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Látom neked a nagyobb számok az elvárások, hogy van -e értelme meg hogy mit jelent az mellékes. Kb mint a fenszi hifiken 750W... 1500W Húú odass amaz meg 3000W... Enyimé meg 45000W. Húúúú... Senki nem tudja hogy milyen matematikai művelettel jönnek ki ezek a számok.


Ha mindent beletennének egy telefonba akkor egy kiba nagy TV lenne.

20.000 akku önmagában nehezebb mint bármelyik telefon.

Elektronikát hűteni kell, egy zárt térben ez elég körülményes, pláne ha még fogod is s attól is melegszik. És azért lassul le egy idő után hogy ne égjen lyuk a közepébe. Mert elérte a 100 fok környékét..

Memória mert mindenre elég jelenleg 16Gb. Telefonban persze. Tárhely belül is igényel tárhelyet és nem fizetnéd meg. Sem egyiket sem másikat.

Magyarországin minden MB ra artisjust adót kell fizess mert biztosan zenét fogsz lopni alapon.

Tablet nem rajzolásra való ;o) Még az alma sem igazán. Wacom.... Nem véletlenül... Egész más HW -t igényel.KV főző sem mosogat... Mosogató meg sz@r KV t főz.


Mindennek vannak fizikai határai. És a megírt programok nem úgy működnek ahogy te elgondolod. Nagyon sok folyamatot brutálisan nehéz párhuzamosítani. Ezért van hogy pl az üzleti logikáknál ezt senki nem fizeti meg. Ott az egy magos teljesítmény a lényeg. 100 maggal se lesz gyorsabb a program egy hangya f@sznyit sem. Amire te gondolsz az hogy a játék motorja nincs jól optimalizálva. Egy végtelen ciklus bárit megfektet örökre... Illetve az elérhető és lehűthető teljesítmény PC méretben az limitált.


Komoly dolgok pedig nem Kínából jönnek ;o)


Mindig lesznek fizikai korlátok :)

2021. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Morzsi007 ***** válasza:

“ A tableten olyan rajzot rajzolok hogy egy vonal 20-30mp mire manifesztálja mert kicsi a 4gb ram. A laptopomban a ddr5 8gb ram nevetségesen alacsony zene lejátszáshoz is! Az asztali gépem 16gb gpu 192gb ram és 2x2,4ghz 24 magos processzorral legkissebb grafikán laggol mert kicsi a ram és a videókártya csak a processzor elegendő!”

Használj ipad pro-t.

Nekem egy 10 éves HP laptompomba 4GB RAM van Win10, elegendő zenehallgatásra bőven.

Nekem a munkahelyi gépembe 12 GB GPU, 64GB RAM és csak 8 magos a CPU, nem laggol egy vonal húzásnál, render megizzasztja, de ez minden konfignál elmondható, mikor 5GB-os GPU-m volt, 16GB RAM és kisebb CPU, akkor sem volt gond átlag rajzolásnál, modellezénél. Nálad komoly optimalizálási probléma van. Vagy csak régebbi a Xeon processzorod, amit nem tud kihasználni a program, amit használsz.

2021. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

"Létezik 20000mah akumulátor de semmibe nem rakják bele"

De, powerbank-be. Ekkora kapacitású akkuval háromszor olyan vastag lenne a telefon és 10 deka helyett lenne fél kiló. Azon kívül egy manapság átlagos 4-5 ezer mAh akkuval is kibír 2-3 napot a telefon. Ha nem elég, veszel mellé powerbanket.


"már az 1tb háttértár luxus kategóriába tartozik"

Laptopokban is gyakran csak kevesebb van. Telefonba meg aztán totál fölösleges és drága ekkora tárhely. Nekem tele van fotókkal és appokkal a telefon, mégis a fele sincs felhasználva a 128GB tárhelynek.


"2-4gb közt dobnak piacra, miért nem raknak nagyobbat?"

Mert drága lenne. Most eleve chiphiány van, még a 4GB-al szerelt telefonok is 80 ezer körül kezdődnek.


"esetleg tudtok valamilyen innovációt mondani amit nem ismerhetek?"

Ilyen hozzáállással neked az NFC is újdonság szerintem...

2021. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem vagy elégedett a technológiákkal kezd el magad fejleszteni, sok sikert!
2021. aug. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!