Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jelenleg 40-65k kategóriában...

KriszTN kérdése:

Jelenleg 40-65k kategóriában a legjobb fotózási lehetőségeket melyik telefon adja?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék magas minőségben pillanatokat megörökíteni.

40-65 ezer forintot szánnék főleg LG vagy Xiaomi készülékre. Ha valaki tud egy jó GSM-et, azt is szívesen meghallgatom.



2021. jún. 2. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Hasznalt iphone 8 szerintem.

En 70be adtam el az enyem osszel. 10/10 allapotu volt kulsore 84%os aksival.

2021. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Arra azért figyelj, hogy hiába a jó kamera, ha a szoftveres képfeldolgozás rossz. Egy Iphone-nak (asszem a 7-nek) van egy 13mpx-es kamerája, és élethűbb képeket csinál, mint a Samsung Galaxy A70-em 32 mpx-es kamerával.

Megj.: én amúgysem használnék ki egy jó kamerát, amire kellett a telefon, arra tökéletes :)

2021. jún. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
17%
Nokia 5.4-et nagyon tudom ajánlani😊
2021. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

#2 NEM a megapixel számít!! Az csak a kép felbontása, nagyításnál számíthat esetleg. Van hogy a nagyobb mpixel szám hátrány (főleg sötétben). A rossz képfeldolgozó algoritmuson segíthet másik kamera alkalmazás, pl. Google Lens.


Az egyik legfontosabb paraméter a szenzor mérete. A másik a rekeszérték "f" érték. Ez minél kisebb, annál jobb. És még van ezer más dolog, ami fontosabb egy kamerán mint a megapixel szám.

2021. jún. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Egy 50 ezres telóval megnézném mennyire lehet magas minőségű fotókat készíteni. Legfeljebb egy használt iPhone jöhet szóba.
2021. jún. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Még valami. A 160 ezres Xiaomi-m is szar képeket csinál, nemhogy egy fele ennyibe sem kerülő.
2021. jún. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
#4 akkor tanulj meg olvasni, pont ezt mondtam én is, hogy nem a mpx számít... De persze azért kössél belém :)
2021. jún. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
60%
Nem értem, miért lettem lepontozva. Tényleg nagyon szép képeket csinál a Nokia 5.4:)
2021. jún. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
#7 Bocsi, nem akartalak megsérteni, csak a válaszodból úgy tünt mintha azt hinnéd, hogy csak a megapixel és a képfeldolgozó algoritmus számítana. :)
2021. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező nem mondta, hogy magas minőségű fotókat akar csinálni. Azt kérdezte, hogy ebben az árkategóriában melyik a legjobb. Nyilván egy 200e-s teló jobb képeket fog csinálni.


Amúgy a kérdesre válaszolva, szerintem használt telefonok között találsz olyat, ami a legjobb kamerás képességeket nyújtja ebben a kategóriában. Nézz teszteket, összehasonlításokat. Angolul elég sok videó van ebben a témában, illetve a mobilaréna, ha tesztel egy telefont a vele készült képeket feltöltik, ott is össze tudod hasonlítani őket. Ez alapján el tudod dönteni, hogy melyik az amelyik a te szempontjaidnak leginkább megfelel. Mert az egyik telefon nappal jobb képeket csinál, a másik éjszaka, van amelyiken telefotó van, van amelyiken makro stb.

2021. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!