Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális hogy a gyorstöltő a...

Normális hogy a gyorstöltő a normál telefont alig tölti, de a gyorstölthető telefont meg ugyan úgy mint a gyári töltője?

Figyelt kérdés
Szóval valamikor vettem egy Quick Charge 3.0 töltőt amiről azt olvastam hogy kamu mert hogy piacon vettem meg bizonyos feliratok hiányoztak róla. Az akkori telefonjaim nem is akarta tölteni, csak szinten tertotta vagy merült töltés közben. Így elraktam mondván jólesz még valamire. Most vettem egy telefont ami támogatja a gyorstöltést 10W-ig. Adtak is hozzá tartozékként egy 10W-os gyorstöltöt. Aztán próbából elővettem ezt a rossznak hitt töltőt és ugyan olyan gyorsan tölti a telefont mint a gyári töltője. Az előző telefonjaim amiket nem akart tölteni ez a töltő: Alcatel 1S 2020 és Xiaomi Redmi 6A. A mostani telefonom amihez viszont kipróbáltam Motorola G10.

2021. szept. 3. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A 10W az nem gyors töltés...

Gondolom a gagyi töltőre 5V 2A-van írva nem?

2021. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

5V 3 port, portonként 2,1A egyszerre Max 3,1A.


Az egyik oldalára az van írva hogy Qualcomm Quick Charge 3.0


A másikra perdig Travel Charger

Input Ac110-240-50/60Hz 0,5A

Output: DC5V 3,1A (Max)


3 kimenete van egy zöld, narancssárga és egy kék szinű port. az első és második port illetve a második és harmadik port közé van írva hogy 2,1A. A harmadik kék port alatt viszont van egy villám jel.

2021. szept. 3. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele. Töltsd a telafont és örülj hogy működik.
2021. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 3,1A az összesen értendő, nem egy-egy csatlakozón ad ki ennyit...
2021. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Igen, ezt tudom. Portonkènt 2,1 de maximum 3,1.
2021. szept. 3. 22:28
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
A gyorstöltés nálam a 9 és 12 V-os, emelt feszültségű töltésnél kezdődik. Ha egy magát gyorsnak hívó töltő csak 5 V-ot tud, az nálam nem gyorstöltő. Az ilyen töltőkből a telefonom max. 1500 mA-t vesz fel, ellenben ha 9/12 V feszültséget tudó töltővel töltöm, akkor 3000 mA felett is felvesz.
2021. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ún normál telefon,a redmi 5W-al tölthető.vehetsz te hozzá bármilyen gyorstöltőt, akkor is csak 5W-al fogod tudni tölteni.az alcatel ugyanez lehet,ha jól látom 3ó 20p a töltési ideje a 3000-es aksinak.a gyorstöltés 9V 2A-nél kezdődik ami 18W,de ennél is vannak jóval gyorsabb megoldások.
2021. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#1 Ha más normál töltőbe dugom akkor azt írja ki hogy lassú töltés. Ebben a két töltőben viszont nem ír ki ilyet.
2021. szept. 4. 18:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért csak óvatosan az ilyen olcsó nóném médincsájna töltőkkel!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!