Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilos asztrofotózás?

Mobilos asztrofotózás?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az asztrofotósok nem nézik jó szemmel a mobilos fotózást, de én azért megpróbálkoztam vele, és a bolygókról illetve a Holdról egész jó képeket tudtam csinálni, viszont most a mély-ég fotózásba is belekezdenék.


https://www.youtube.com/watch?v=njk0cfnjpV8&t=711s


Ebben a videóban egyszerűen rövid expókat csinál a srác, majd stackeli a Deep Sky Stacker programban.

Leszedtem a programot, majd 20 db 2 másodperces expót csináltam 3200-as ISO-val a Fiastyúkról.


Ezt a 20 képet szerettem volna stackelni, viszont a program dark és flat fájlokat kér, nem tudom, hogy ezek mik. Amikor ezek nélkül folytatom a stackelést, a program azt írja, hogy a 20 képből csak egyet fog stackelni, és nem történik semmi.

Nagyon amatőr vagyok, távcsövem is csak kb 2 hónapja van, de megköszönném, ha valaki leírná, hogyan működik ez a stackelés dolog. :)


Ja és a telóm egy Xiaomi Redmi 8-as, a távcső pedig egy 90/900-as Sky-Watcher.



2021. szept. 12. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem használtam, de szerintem ha ezeket végignézed, választ találsz.

[link]

[link]

2021. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alex Fly ***** válasza:
A kért képek egy homogén fekete és fehér felületről készített fotók; ezek alapján korrigálja a program az érzékelő esetleges hibáit.
2021. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak még egy kérdés: mennyire fontos a pontos követés? A fenti videóban a srác követés nélkül binokulárral csinálta az expókat, szóval gondolom annyi a lényeg, hogy az okulárban maradjon a fotózott objektum?!
2021. szept. 13. 19:35
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
Záridőtől függ. Ha pontszerű képet ad a fotón, akkor semmi gond. Ha a két expozíció között elmozdul, a képek egymásra illesztésekor ezt lehet korrigálni -ellenben ha egy képen mozdul be és csíkot húz, abból nem fogsz pontszerű képet csinálni...
2021. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. szept. 14. 11:32
 6/6 anonim ***** válasza:

A flat frame-ekhez:

[link]

2021. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!