Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 18 és 60 éves életkor között...

18 és 60 éves életkor között van tudomásotok olyan emberről akinek még a hagyományos nyomógombos telefonja van? Mi lehet az oka annak, hogy még nem váltott át okostelefonra?

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Igen, van ilyen. És azért mert nem érdekli, nem akarja megtanulni 🤷🏼‍♂️ egyébként laptopon netezik.
2021. szept. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit lehet az oka annak, hogy valaki akár mondjuk egy 30éves mercivel jár, ami mondjuk nincs túl bonyolítva és agyon elektronikázva? Pedig vehetne új autót is.
2021. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
33 vagyok és tudatosan váltottam vissza butatelefonra. Hogyha egy mérlegre akarnám tenni az okostelefon előnyeit és hátrányait, akkor számomra sokkal több hátránya van. Állandóan elterelte a figyelmemet szinte 0-24-ben. Nem haladt a munka és a tanulás, plusz elrabolta az időmet, amit most már sokkal hasznosabban dolgokra használok. Például sportolok, olvasok stb.
2021. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van velem egyidős (19) de neki volt okosteloja mar, csak egyszerure váltott, mert azokat mindig elhagyta, iszonyat figyelmetlen ember, igy jobb a 10ezer forintos kis telo mint a draga
2021. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Apukám.


Sokáig mobiltelefonja egyáltalán nem volt, asszem 2010 után lett egy gombos, de csak mert egy rokonjáét megörökölte. Amúgy mert totál technofób, épp hogy csak arra képes hogy hívást fogadjon vagy kezdeményezzen, de egy telszámot már nem tud elmenteni. Egyszerűen teljesen el van zárkózva minden modern vívmánytól.

2021. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyomógombos a munkahelyi, mert nem akarom hetente cserélni az okostelefon képernyőjét. Építőipar.
2021. szept. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam mellett több (10-en felüli számosságú), 30 év feletti, informatikus ismerősöm váltott/maradt meg a hagyományos, nyomógombos telefonnál.


A fő indok a digitális detoxikáció, illetve a magánélet védelme.

2021. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

33 éves vagyok, és nekem is nyomógombos telefonom van. Mivel telefonáláson kívül másra nem használom, így tökéletes. Valahol a fiókban ott van a bontatlan iphone amire mindig azt mondom, hogyha egyszer kell, majd előveszem, de nem kell. Nem vagyok maradi, hiszen van laptopom, ipadam, de a régi telefon jobb. Nekem még mindig tetszik, hogy tollal írok le mindent egy papírra, és nem a telefonba gépelem bele.

33/N

2021. szept. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az okostelefonnal az a baj, hogy az ember egyre többet kezdi el nyomni, még akkor is, ha dolga lenne.

A burkolónk pl felrakott 3 csempét, aztán nyomta a telefont. Állandóan a kezében volt az a fos. Amikor már egy hete volt nálunk és még mindig nem készült el, már szóltam miatta, hogy nem akarjuk családtaggá avatni. Hagyományos telefonnal azért sosem volt ilyen rossz a helyzet.

Tudom, hogy ez az emberen is múlik, de a kísértés túl nagy.

Azt pedig végképp utálom, amikor vendégségben valaki (vagy mindenki) az asztalnál nyomja azt a szart és észre sem veszi magát. Iszonyat fel tudnak vele húzni. Vagy nézünk valamit, közben a másik a telefonját nyomja. Ilyenkor egy idő után lelépek szó nélkül.

Na de eltértem a tárgytól.

2021. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 lali24 ***** válasza:
96%

nekem is butatelefonom van.

amúgy imádom és értem is az elektronikát, szeretem az új dolgokat, tele vagyok mindenféle elektronikus biszbasszal, de a telefon számomra csak egy olyan eszköz, amelyen fel tudnak hívni vagy én fel tudok hívni másokat, nem több.

az internetre ott van asztali gépem, a tabletem vagy a laptopom és ez bőven elég mindenre.

2021. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!