Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudok majd IOS 15-re frissíteni?

Tudok majd IOS 15-re frissíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jelenleg ios 14.4.2-es szoftveren vagyok, iPhone 7-tel, viszont még nem frissítettem ios 14.8-ra, pedig már jóideje ajánlgatja a telefon. Ma jön ki az ios 15, nem akarom feleslegesen frissítgetni 14.8-ra. Át tudom ugrani egyből ios 15-re, vagy előtte mindenképpen frissítenem kell?

2021. szept. 20. 13:22
A kérdező szavazást indított:
Nem kell 14.8-ra frissítened előtte
Le kell frissítened előtte 14.8-ra
17 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Több verziót is át lehet ugrani, akár 13-ról is frissíthetsz :)
2021. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Tudsz. Én se frissítek minden alkalommal, csak ha kedvem van.
2021. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
tudsz
2021. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm! :)
2021. szept. 20. 16:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Update: tegnap telepítettem, nagyon szuper, egyenlőre egy buggal sem találkoztam, mindenkinek ajánlom
2021. szept. 21. 09:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Megszopatással lehet találkozni.


Betolt egy privát MAC addresst a wifihez, oszt leshettem miért nem megy az internet a routeren át.

Kikapcsoltam azt a privátot, visszakerült a korábbi mac addres amit ugye engedélyeztem a routerben és újra működött.


A privát mac-al is működött, ha kikapcsoltam a mac korlátozást, értelemszerűen kapott egy DHCP-s IP címet.


Szóval ennyi. Az a rettenetes adatbiztonság...

Inkább azt csinálták volna meg, hogy a szám nélkül hívók automatikusan letilthassódjanak, ne csak azok közül lehessen letiltani akik bele vannak írva. Aki szám nélkül hív azt úgyse tudom később visszahívni... De ez egy tiltott funkcióó ájfonoséknál.

2021. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
és persze a privát mac-ot is beírhattam volna pluszként a routerbe
2021. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

"Inkább azt csinálták volna meg, hogy a szám nélkül hívók automatikusan letilthassódjanak, ne csak azok közül lehessen letiltani akik bele vannak írva. Aki szám nélkül hív azt úgyse tudom később visszahívni... De ez egy tiltott funkcióó ájfonoséknál."


Szerintem csak túlságosan buta vagy hozzá! :D

Beállítások -› Telefon -› Ismeretlen hívók némítása

Ez kb 10 éve tudja.

2021. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez még pár éve egészen biztosan nem létezett, tiltották a számtalanok tiltását.
2021. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csakhogy ez a beállítás azokat is némítja, akiknek ugyan van száma, de nincsen hozzá kontakt rendelve, legalább is ha jól értelmezem a leírását a beállításoknál. Ez a beállítás tényleg régóta benne van, de nem azt csinálja, amit sokak szeretnének (mondjuk annyira nem értem, ha hív és fel tudom venni, megteszem, ha nem akar visszahívhatóságot, akkor elrejti és nem beszélünk). És mára ezt szinte csak ótvar telemarketingesek használják, én nem is tudom mikor találkoztam ilyennel utoljára (és akkor is kiderült, hogy véletlenül bekapcsolva maradt nála a funkció).


A privát MAC cím nem iOS15 újdonság, már a 14.8-ban is benne van (korábbinál nem tudom). Nem rossz feature nyilvános hálózaton, otthon meg engedélyezhető, ha dhcp-n fix IP-vel akarod ellátni, mert egyébként a MAC szűrésnek ezen kívül más értelme nem nagyon van.

2021. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!