Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van még olyan, aki nem akar...

Van még olyan, aki nem akar okostelefont, de most már muszáj lesz a 3G megszüntetése miatt?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire normális dolog, hogy ráerőltetik az emberekre a méregdrága telefonok vásárlását, illetve magát az okostelefont?
2021. okt. 21. 21:51
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
én azt sem tudom, hogy mit jelentenek ezek a 2G,3G pontosan, 15 éves hagyományos mobilt használok és nincs vele bajom. A célnak tökéletesen megfelel. Aki netezni akar, az meg vegyen egy asztali pc-t, vagy tabletet, ne az utcán csesztesse az okostelefonját.(láttam már olyat, hogy egy fiatalt majdnem elütött a kocsi a zebrán, mert ahelyett, hogy szétnézett volna a telefonját húzogatta). Ez csak egy magánvélemény.
2021. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

1. A 2G hálózat megmarad.

Aki eddig butatelefont csak telefonálásra használta, az továbbra is tudja arra használni - legyen 2G/3G/4G/5G telefonja


2. Kaphatóak 4G-s butatelefonok.

Lásd például a Nokia klasszikus telefonjait: [link]

vagy a CAT B40-et: [link]


3. Ami problémát okozhat az a 3G-s modemek, amik akár bele is lehetnek építve az eszközbe (riasztórendszerek például) - azok cseréje bonyodalmas.

De gyanítom a Telekomnak - ugyanis ők kapcsolják le a 3G-t - van arról statisztikája, hogy kb. hány ilyen eszköz lehet, ez alapján merte meglépni ezt.

2021. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A 2014-ben kijött típusú telefonom is 4G képes már, a mostani pedig 2016-ban jelent meg, ez szintén. Lassan tehát 6-8 éves darabokról beszélünk, ennél régebbi okostelefont nem nagyon használ senki, mert nem jönnek ki rájuk a frissítések, lassúak stb. Max telefonálásra, de arra a legegyszerűbb nyomógombos is alkalmas és az is marad, pedig az még a 3G közelében se volt.
2021. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A GSM 900 (2G) még jó ideig marad, tehát továbbra is fog működni bármelyik 25 évnél fiatalabb mobiltelefon.

Szóval szó sincs "ráerőltetésről".

2021. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
#13 nem csak mobiltelefon létezik. Nekem van egy 3G-s wifi modemem, ami tök jól működik, elég gyors vele a net, jó, az akksija már nem a régi, de úgyis van nálam powerbank, szóval mindegy. Minek vegyek tízezrekért másikat? A telefonom 4G képes, Digis, a modemet arra használom, hogy ha olyan helyen volnék ahol nincs nekik lefedettségük, benyomom a modemet, felmegyek a wifire a telefonnal és VoWiFi-n keresztül működik, mintha lenne térerő. Bár két kártyás a telefon, ha abba teszem a másik kártyát, hiába csatlakozok fel azzal a mobilnetre, a Digis kártya nem akad rá (pedig technikailag megtehetné), csak ha tényleg wifin megy ugyan azzal a mobilnettel. Csak ezért nem akarok venni egy 4G-s modemet. Szerencsére a T-t már otthagytam (tőlük mentem a Digihez), a modemben Vodás kártya van, ők meg egyelőre nem tervezik lekapcsolni a 3G-t, mire megteszik már talán a Diginek is lesz közel országos lefedettsége, így nem lesz rá szükség.
2021. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"... mennyire normális dolog, hogy ráerőltetik az emberekre a méregdrága telefonok vásárlását ..."

Senki nem erőltet semmit.

Továbbra is lehet venni *esco mobilt 5 ezerért.

2021. okt. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

16, most már értem, oké.

11-essel értek egyet. Egyszerűen nem értem, mi a jó abban, hogy valaki mindenhol a mobilját nyomkodja. Én számítógépen dolgozom, napi 14 órákat ülök a gép előtt. Ha elhúzok előle, eszemben nincs még ott is netezni, minek? pláne egy olyan kis képernyőn, a szemem is kifolyna. És az sem kifogás, hogy azért nyomkodja a mobilt, mert nincs pénze számítógépre. bakker, hát egy laptop olcsóbb, mint egy telefon.

2021. okt. 22. 01:27
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem mindenki gépezik napi sok órát, vagy munka közben nem használhatja a gépet akármire.


A legtöbb embernek nem folyik ki a szeme tőle.


"egy laptop olcsóbb, mint egy telefon."

Nagyon nem. 30-40 ezerért már kapsz normális telefont, laptop 80-100 ezernél kezdődik.

2021. okt. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
30-40 ezerért, amikor mindenkinek ájfonja van, egy másik kérdésnél, ahol szerényebb árkategóriás telefont keresett valaki, ajánlottak neki ájfont, meg 100-200 ezerért mást.
2021. okt. 22. 02:12
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy probléma ez.

Én amikor vettem a MOTOROLA Wx3-at 62000 ft volt, most egy redmi note 9 is pont annyi.

Holott akkor fele annyit se lehetett keresni és szinte semmit nem tudott a mostanihoz képest.


Ezen felesleges rágódnod, mert nem drágák ezek a telefonok ha csak alap dolgokra kellenek.

2021. okt. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!