Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy ilyen töltő kábel hogyan...

Egy ilyen töltő kábel hogyan működik gyorstöltővel?

Figyelt kérdés

Létezik ilyen 3 in 1 kábel:


[link]


1x USB type c

1x USB micro

1x lightning (iphone)


Erre a kábelre több db készüléket is rá lehet dugni egyidejűleg.

Egy db 1 amperes töltőfej esetén pl ez úgy néz ki hogyha 2db készüléket csatlakoztatok (pl egy db micro USB és 1db type c) akkor mindegyik 500mA áramot képes maximum "felvenni". 3 küszülék esetén pedig csak 1/3 A Tehát ezt a részét értem.


A kérdés:


Okostöltő/gyorstöltő esetén ami tud pl mittomén 9V feszültséget a támogatott telefonnal együtt akkor mi van ha egyszerre van bedugva egy olyan készülék ami ezt támogatja és egy olyan ami meg nem?

Azt tudom hogy ha csak egy db telefon van bedugva akkor meg tudja állapítani a töltőfej hogy ez csak max 5V feszültséggel lehet tölteni.

De 2db telefon esetén amiből csak az egyik tudja ezt a másik meg nem akkor is elkezdi 9V-ra emelni a feszültséget és a másik készülék pedig tönkremegy?


2021. nov. 2. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Normál töltőként fog működni. A gyorstöltéshez az kell, hogy a töltőelektronika szabályozni tudja az áramot. Márpedig ha három különböző eszközt kötsz rá és mindháromnak más áram kellene, akkor nem fog menni.
2021. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezek a polip kábelek nem arra jók, hogy több eszközt tölts egyszerre, hanem arra, hogy több készülékhez se kelljen külön kábelt vinni ha nyaralni mész.


A gyorstöltés úgy működik, hogy amikor összedugod akkor az eszköz összeautentikál a töltővel, mintegy megbeszélik, hogy milyen feszültség és milyen áram kell. Ráadásul ebben az autentikációban a kábel is szerepet kap mert nem mindegyik bír el bármekkora áramot.


Ha egyszerre több eszközt dugnál rá akkor valószínűleg az elsőnek csatlakoztatott eszköz igénye szerint lesz a fesz beállítva. Ha ez olyan amit a másik készülék nem visel el akkor lehet belőle meghibásodás.


Én a helyedben elkerülném ezeket a kínai noname vackokat, és inkább vennék minden használni kívánt csatlakozótípushoz külön.

Ha mindenáron kínait szeretnél akkor a Blitzwolf, az Ugreen, vagy a Baseus termékeit tudom jó szívvel ajánlani.

2021. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Tudom hogy nem erre való hogy egyszerre több eszköz legyen csatlakoztatva egyszerre, de valamiféle szabványnak meg kell felelnie nem?

És hülyebiztosnak is kell lennie.

2021. nov. 2. 19:14
 6/16 anonim ***** válasza:

Kellene...

Nem véletlenül lett a silány szinonímája a kínai.

2021. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tehát ilyen polipkábeleket csak a kínaiak csinálnak. Ha rádugom egyszerre a redmi note 10s-t és a galaxy j3-at akkor lehet hogy tönkremegy valamelyik?
2021. nov. 2. 19:39
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez a kábel biztosan nem tud gyorstöltést. És ha jót akarsz a készülékeidnek akkor nem dugványozod rá az összeset egyszerre... ki tudja hogy hogyan vannak a vezetékek összekötözgetve a kábelen belül... ki kéne méregetni, laboreszközökkel tesztelni.
2021. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom ezt ezeknél a termékeknél megették. Nem lehet csak úgy Magyarországon forgalomba hozni olyan termékeket amik nem rendelkeznek CE minősítéssel. Azt pedig nem kapná meg ha nem biztonságos a használata(azon túlmenően is annak kell lennie hogy nem optimális egyszerre több eszközt csatlakoztatni)


UI: Nem okozhat emiatt zárlatot, nem olvadhat el a vezeték, és nem mehet tönkre a telefon(ok) tőle. Elvileg...

2021. nov. 2. 19:56
 10/16 A kérdező kommentje:
*megtették.
2021. nov. 2. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!