Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 11 aksi miért lehet?

IPhone 11 aksi miért lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy vadi új iPhone 11-et. Épphogy volt egy kis akuszintje. Minden beállítás után felraktam töltőre. 98 %-ossan vettem le. Majd lefekvéskor 94 %- os volt. 6 óra múlva mikor felkeltem már csak 84 volt.

Most pedig megint eltelte 5 óra szinte nem használtam és 74%-os.


A kérdés, hogy mivel új így az első töltsenek hosszabbnak kellet volna lennie? Ez az első ilyen drága telefonom és azért is vettem mert milyen jól fogja bírni az aksia.


2021. nov. 12. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Miért bírna jól az akksija?

Minden másban jobb, akksiban pont nem, mint a konkurencia.

Egyrészt először illik feltölteni 100%-ra, de ma már nem olyan fontos kisutni 2-3x mint régen. Másrészt az első 1-2 nap rengeteg hatterfolyamat, frissítés fut. Majd az első hét után kezd el nézegetni.

Amúgy meg ezek alapján több mint fel nap alatt merült egy negyed akksi toltottseget, ez 2 nap üzem idő, szerintem teljesen vállalható.


Akksi állapot milyen amúgy?

2021. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
100% megnéztem, de amúgy is tegnap bontottak ki.
2021. nov. 12. 11:51
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

Az iphone híresen rossz az akksijáról, ha ez a szempont, máskor alaposabban nézz utána mit veszel.

Normális ennyi merülés amúgy.

2021. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 10 hónapja van iphone 11-em, azóta sem merül ilyen gyorsan mint neked, és most 98%os az akku állapota.
2021. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
11 óra után 75 % az neked rossz ? A Xiaomim ennyit sem bír, újonnan sem. Vegyél tabletet nyomogatni, ha az üzemidő a cél
2021. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké. Értem ezeket, de akkor aggódjak. Mert még mindig nem tudom hogy attól ilyen még mert nagyon új és nem töltöttem 100% ig vagy mert az aksi hibás lesz.
2021. nov. 12. 12:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Baromi drága egy telefon és csak felvetődött a kérdés, hogy tényleg szinte nem használva 11 óra alatt csökkent az aksi 25-30 % -ot.,,
2021. nov. 12. 12:43
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Igen, tényleg. De úgyis minden este tölteni kell, nem tökmindegy hogy 20 vagy 50%-on dugod toltore éjfélkor?

Na meg nem véletlenül van manapság tele minden irodai környezet wireless tolto padokkal, megy wireless tolto telefon tarto a kocsiba…

2021. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké. Ez tök jó. De nekem nem mindegy hogy estére épphogy kibírja vagy egész napi nem aggódalmassan nyugodtan használhatom úgy hogy estére nem muszály lenne felrakni tőltöre mert mondjuk van még 30-40% is akár.
2021. nov. 12. 13:37
 10/13 anonim ***** válasza:

"Minden másban jobb, akksiban pont nem, mint a konkurencia."

"Az iphone híresen rossz az akksijáról"

Na a foteldiktárotok megint akcióba lendültek :D Mi lenne ha eltakarodnátok a droidos kérdésekhez szakérteni? Én sem megyek oda ugatni hogy milyen vacak a droid!


De az 1-es legalább mondott jót is! Sok dolgot csinál ilyenkor még az iPhone a háttérében, nem csoda, hogy jobban merül. Vannak olyan folyamatok amik pedig csak zárolt állapotban indulnak el. Sőt olyanok is amik zárolva és töltőre dugva. Szóval érdemes havi néhány alkalommal rajta hagyni töltőn éjszakára, hogy megcsinálja a dolgait. (például fotók indexelése)


Illetve az első 3-4-5 töltési ciklus alatt (1 ciklus: 0-100%, tehát 2db 50-100% töltés 1 ciklus) az akksinsk nr kell járatódnia, A kémiai hátterét nem ismerem, de minden akkumulátoros eszközmnél tapasztaltam azt, hogy az új akksi az első töltések során máshogy merül.

Ezen kivül a telefonnak is meg kell tanulnia a kijelzést. A % adatot amit látsz azt nem az akkumulátor adja át a telefonnak hanem a telefonon futó algoritmusok számolják ki. Ezeknek meg kell tanulni hogy mekkora akkufeszültség mekkora %-ot jelent. Ezért kell néha koppra lemeríteni az akksit, hogy kalibrálódjon a kijelzés.


Meg van a pszichológiai része: új telefon, nyomkodod mint süket a csengőt, meg nézed a %-ot is és anyázol hogy merül. Mindenki ezt csinálja :D

1 hét múlva miután rendbe rakta magát a teló, az akksi és te is megszokod a helyzetet, már nem fog feltünni hogy nagyon merül.


Aztán van még itt valami: Sok olyan folyamat futnat amit nem is használsz, ezeket érdemes kikapcsolgatni.

Például a helyzet alapú időzóna beállítás. Ezt ki lehet kapcsolni, mert ha átmész másik időzónába akkor majd átállítod manuálisan az időt. Az appokt háttérben futásakor is frissítése, stb. stb. Van egy rakás cikk és videó arról hogy miket érdemes kikapcsolni.

2021. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!