Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telenor HelloChat kijátszása?

Telenor HelloChat kijátszása?

Figyelt kérdés

Igázából csak kíváncsi lennék, hogy a Telenornál van ez a lehetőség mint kártyás. Meg lehet nyitni a Messenger alkalmazásból a böngészőt úgy, hogy a telefon szerint a Messenger adatát használja. Szóval tulajdonképpen nem használ adatot semmilyen netezés, YouTube stb, amennyiben a Messengeren keresztül használom? Gondolok itt arra, ha pl megnyitok egy YouTube linket, akkor a messengerül belül megnyílik egy YouTube, én akkor azt ugyanúgy használom.


"...megjelölt közösségi médiák használata díjmentes, azaz nem fogyasztja az adatkeretet, kivéve a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését, az alkalmazások letöltését és frissítését, a harmadik felek által biztosított, alkalmazáson kívüli tartalmakra és funkciókra (pl. regisztráció, alkalmazás-letöltés, frissítés, beágyazott videó stb.) felhasznált adatmennyiséget."


Én ezt úgy értelmezem (lehet hogy rosszul), hogy amennyiben nem külsős alkalmazással nyitom meg a linket, akkor ugyanúgy nem fog netet használni, bár lehet rosszul gondolom.

Vagy a Telenor oly mértékben figyeli a nethasználatomat, mit csinálok rajta, hogy ha a telefon szerint én Messengert is használom (pl.: YouTube videót nézek rajta keresztül) hogy észleli, hogy én nem rendeltetésszerűen használom? Mert ez akkor így eléggé para..



2021. nov. 15. 18:04
 1/4 anonim válasza:

Nem, a külső oldalak már nem díjmentesek.

A szolgáltató nem az alkalmazást figyeli (nem is tudja) hanem a forgalmat.

Az adatforgalom továbbra is a YouTube, stb. felé megy, csak a Messengeren belül jelenik meg.

2021. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban utánaolvastam és a Telekom oldalán rájöttem hogy rosszul gondoltam, és levonja ezeket is a mobilnet keretből, gondoltam válaszolok a kérdésemre ha valakiben hasonló kérdés merült fel, valamint azért, hogy már tudom a választ :)
2021. nov. 15. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Keveseknek jön le az a következtetés, amit a kérdésben kiírtál.
2021. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az általad idézett részből idéznék: "... azaz nem fogyasztja az adatkeretet, kivéve a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését ...".

Tehát: A videók, stb. fogyasztják a neted.


"észleli, hogy én nem rendeltetésszerűen használom? Mert ez akkor így eléggé para.."

Nem észleli, és nem para.

A netszolgáltatód látja hová irányul a forgalom.

Ha a messenger felé akkor nem pörög a számláló, ha bármi más felé (YouTube stb.) akkor igen.

2021. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!