Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki ajánlana nekem olyan...

Valaki ajánlana nekem olyan típusú telefont, amely 1) olcsó; 2) nagy mennyiségű, hosszú videófelvételt tud készíteni, kifejezetten interjúk céljából?

Figyelt kérdés
Más funkció nem is szükséges.

2021. nov. 24. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


A legolcsóbb 256 gb-os telefon ez.

2021. nov. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. nov. 24. 08:25
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen feltételekkel csakis iPhone 13 Pro Max 1Tb☝️
2021. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Memóriakártya!
2021. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Lehet, hogy marad mégis egy használt videófelvevő...
2021. nov. 24. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem is az a legjobb megoldás, de mondom nem pofátlankodok ide vele, mivel telefont kértél 😃
2021. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: de kifejezetten köszönöm a megjegyzést, csak nem vagyok tájékozott a híradástechnikai eszközök világában (használt telefonom van), és azt hittem: a kamera jóval drágább, ill. egy mai telefonnál már alap a nagy filmfelvételi tár. Ezek szerint nem.
2021. nov. 25. 07:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy relatív, hogy mi számít nagy tárnak, meg a hosszú felvételnek, mint az, hogy mit tekintünk jó minőségnek.

Ezek minden esetben egymástól függő változók. Minél jobb a minőség (ami nagyobb felbontást és kisebb tömörítést, vagyis több adatot jelent), annál több helyet igényel ugyanannyi hosszúságú felvétel, vagy annál kevesebb időt tudsz felvenni ugyanakkora tárhelyre.


Mivel a tárhelyként használt memória a telefonok (egyik?) legdrágább alkatrésze és nem mindenki akarja nagyjátékfilmek forgatására használni a telefont, ezért pont a memórián a legkönnyebb spórolni.

Még úgy is, hogy a memória árak folyamatosan mennek le és egyre nagyobb memóriákat lehet egyre olcsóbban beszerezni.


Mivel a telefont mindenki máshogyan és más dolgokra használja (pl. vannak olyan elvetemült emberek, akik csak telefonálásra használják, semmi másra), ezért az is egyénenként nagyon eltérő, hogy ki mekkora memóriát talál indokoltnak.


Androidos telefonoknál áthidaló megoldásként alkalmazzák, hogy van egy kisebb beépített memória és mellette tudsz (elvben) akármekkora memóriakártyát tenni bele. Csak a memóriakártyák és azok foglalatainak sebessége és megbízhatósága is korlátozott, mindenképp rosszabb megoldás, mint a beépített memória. Ezért a komolyabb telefonokban egyre inkább szoknak át a kizárólag beépített memóriára (nem csak az Apple, úgy tudom, már a Samsung és talán más csúcs mobilokban is csak beépített memória van).


Ugyanakkor egy telefonnál az érzékelő és optika mérete is komolyan be tudja határolni a lehetőségeket. Egy olcsóbb telefonnal nem fogsz tudni annyira jó minőségű videót felvenni, mint egy kamerával.


További probléma, hogy a nagy adatmennyiség és a hosszú felvétel erőteljesen melegíti is az elektronikát. Mivel a telefonokat (és a kisebb kamerákat is) első sorban a kis méretre és rövidebb felvételekre optimalizálják, nagyon könnyen előfordulhat, hogy még egy olcsóbb kamera is ugyanúgy túlmelegszik és leáll a felvétel, mint ahogy ez telefonoknál is simán előfordulhat.


Mert ugye az se mindegy, hogy mit is nevezünk rendes kamerának.


Ma már a fényképezőgépek sok esetben jobb minőségű videót tudnak felvenni, mint a videókamerák. Leginkább a nagyobb érzékelő és nagyobb, jobb minőségű objektívek miatt. Viszont még ezeknél is nagyon gyakori, hogy gondot okoz a kamera melegedése, ha hosszú felvételeket készítenek vele.


Illetve a 30 percnél hosszabb felvétel készítésére képes videókamerákra nagyon sokáig magasabb vámtarifa volt érvényes, amit csak nemrég töröltek el, ezért a legtöbb fényképezőgép (talán az összes, ami 2020 előtt jelent meg) szoftveresen letilt 30 perces videófelvételnél. Tehát ezekkel eleve nem tudsz 30 percnél hosszabb felvételt készíteni.

Viszont az újabb kameráknál is hiába törölték el a 30 perces szoftveres limitet, nagyon sok esetben jóval hamarabb túlmelegszenek és kikapcsolnak.


Ha jó minőségben akarsz több órás felvételeket készíteni, akkor ahhoz mindenképp komolyabb kamerára van szükség, nem lesznek elegendőek a legolcsóbb megoldások.

2021. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kifejtős választ. Igen, én sem értettem, hogy telefon miért törte 2 db, kb. 30 perces részre a felvételt, ha volt még benne 30 perc. Most már értem.
2021. dec. 7. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!