Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha repülő üzemmódba rakom a...

Ha repülő üzemmódba rakom a telefont akkor egyáltalán nem lehet bemérni? (IMEI szám, GPS, cellainformáció)

Figyelt kérdés

"Aktiválásakor az összes vezeték nélküli kapcsolat megszakad, mintha kikapcsolta volna, de továbbra is fennáll a lehetősége. Ez azt jelenti, hogy amint a repülőgép üzemmód működik, Nem fog tudni hívni, hívásokat fogadni, illetve SMS-üzeneteket fogadni és küldeni, ahogyan az Internetre sem.. A GPS sem fog működni, még az NFC sem. Ha bármilyen eszköz csatlakoztatva van a mobiljához Bluetooth-on keresztül, akkor az letiltásra kerül."


"Mi az a repülőgépes üzemmód?" bejegyzésben található a fenti kettő mondat


[link]



2021. nov. 25. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Téged bárhogy bemérnek, külön három műhold követ.
2021. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom honnan származik az idézet, de szerintem hibás.

A repülőgép üzemmód lényege (neve is innen származik), hogy ne zavarhassa meg a repülőgépek rendszereit bármilyen készülék sugárzása.

Aktiválása esetén minden olyan alkalmazást, amelyik készülékből történő jelsugárzással jár, letiltja. WiFi, Bt, NFC stb.

De!

A GPS egy passzív vevő, mint egy szimpla rádió, nem történik sugárzás.

Az igaz, hogy így nem jut a GSM-en keresztül kapható AGPS adatokhoz, de erre nincs feltétlenül szükség.

Én így tudtam, tudom, és mielőtt válaszolsz, próbáld ki!

Megtettem, simán hozza a GPS test a koordinátákat, mint ahogy vártam is fenti logika szerint.

2021. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

"A repülőgép üzemmód lényege (neve is innen származik), hogy ne zavarhassa meg a repülőgépek rendszereit bármilyen készülék sugárzása."

A régészek a legújabb ásatások során olyan leletekre bukkantak, ami egy kissé másképpen magyarázza a témát.

A repülőgépen a mobiltelefónia megjelenésekor is elég ritka dolog volt, hogy 11 ezer méter magasságban elérhető a szolgáltató GSM hálózata, vagy wifi, esetleg más egyéb rádiós összeköttetés.

Ugyanis a GSM végberendezés, legyen az okostelefon vagy más, a kapcsolat elvesztésekor elkezd az általánostól nagyobb teljesítményű jeleket sugározni, annak érdekében, hogy azzal esetleg helyreáll a kommunikáció az adott hálózattal. És ez az ami már problémásabb a hétköznapi működéshez képest.

A normál jelszont x, a jel elvesztésekor elkezd mondjuk 4x jelerősséggel próbálkozni. És mondjuk egy repülőn 100 ilyen egszerre lép működésbe.

De azért a gyártók sem bízzák a véletlenre a dolgot, és elég szépen képesek szűrni ezeket a zajokat.

https://www.youtube.com/watch?v=8TWXCVbBTcc

Ennek eredményeként sok légitársaságnál kifejezetten van internetes szolgáltatás a repülés során, illetve van ahol telefonálni is lehet, de alapvetően a túlnyomó többség inkább nem engedi.

De hogy el lehessen helyezni az időben a dolgot, 2006-ban a Virgin valamelyik járatán debütált, 2 évvel később pár amerikai interkontinentális járaton is megjelent, bár a biztonsági szakértőket megosztotta a kérdés. Tény, hogy a régebbi típusú gépek nem voltak rá felkészítva, a maiaknál nem okoz gondot. WIFI pedig kifejezetten szolgáltatásként elérhető:

[link]

2021. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%

A Wikipédia ( [link] ) szerint néhány gyártó engedi segélyhívások létesítését

"Typically it is not possible to make phone calls or send messages in airplane mode, but some smartphones allow calls to emergency services."


illetve a Wi-fi és a Bluetooth ettől függetlenül külön is bekapcsolható

"Wi-Fi and Bluetooth can be enabled separately while the device is in a pseudo-airplane mode, as allowed by the operator of the aircraft."


például iPhone esetén:

"If the airline allows it, you can use Wi-Fi and Bluetooth while in Airplane Mode. You just need to turn them on separately."

[link]


de az Android fejlesztői dokumentációjában

[link]

is találhatunk erre utalást.


Szóval összegezve: az elvi lehetőség adott arra, hogy a telefont repülő üzemmódba rakva a Wifi és a Bluetooth modulok bekapcsolva maradjanak (akár valamilyen kémprogram révén), így bemérhető marad a telefon.


Ezt elkerülendő lehet olyan telefont kapni, ahol ezek a modulok fizikailag kikapcsolhatóak - mint például a PinePhone

[link]

esetén:

[link]

2021. nov. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!