Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telenornál hozhatok ki telefon...

Telenornál hozhatok ki telefont szerződés megkötése után is?

Figyelt kérdés
Jelenleg telekomos vagyok,de szeretnék telenorra váltani,mert találtam egy sokkal kedvezőbb tarifát. Ugye mivel még nincs telenoros előfizetésem,így nulla forinttal nem hozhatok ki telefont,mert előleget kell fizetni,ami majdnem a telefon teljes ára.De nem is szeretnék részletre,hanem egybe szeretném megvenni,és pl a hiper m net yes csomagnál amit kinéztem,ha egybe kifizetem a telefont,akkor pl egy iphone 13 árából 55 ezer forint kedvezményt kapok. A kérdésem az lenne,ez a kedvezmény a telefon árából akkor jár csak,ha akkor veszem meg a telefont amikor aláírtam a 2 évet a tarifára,vagy akkor is,ha pl nem akkor veszem meg a telefont amikor aláírom a 2 évet,hanem pl 3-4 hónap múlva?

2021. nov. 28. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előfizetés szerződéshez nem muszáj telefont vásárolni.

Ha pedig bármikor máskor szeretnél mégis telefont, és azt, hogy kedvezményesebb áron juss hozzá, meghosszabbíthatod az aktuális szerződésed a vásárlás napjától számított 2 évig. Azaz ha most leszerződsz, de csak mondjuk 3 hónap műlva veszel telefont, akkor 2 év és 3 hónap lesz innentől a lejárat, de aktuálisan mindig max 2 év. Illetve az előfizetésre ha telefon nélkül szerződsz, választható egy év is, de ebben az esetben ez nem lényeges.

Mindenesetre azért érdeklődd meg az ügyfélszolgálaton, hogy milyen személyreszabott lehetőséget tudnak számodra biztosítani.

Nekem már vagy 10 éve nincs hűség szerződésem például. Kiszámoltam, hogy az én telefonálási szokásaim, és a készülék igényem nem kapna akkora kedvezményt, amiért nekem megérné hűségidőt aláírni.

2021. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor jár ha aláírod a 2 évet. Ha 3-4 hónap múlva újra aláírsz két évet megint járni fog.
2021. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Érdemes végiggondolnod, hogy eddig is iphone-t használtál-e, vagy csak most szeretnél. Gondold végig, hogy a felhasználási szokásaidhoz jó-e az iphone, tudod-e majd a többi eszközöddel megfelelően használni.

Ha igen, akkor aztán azt is nézd meg, hogy a túlárazott listaárhoz képest jól hangzó 55.000 Ft kedvezmény az végeredményben mennyi valós végösszeget eredményez a Te esetedben. Súgok: egy iphone-on kb. 2% árrés van. Rajtad veszteséget nem fog elkönyvelni a Telenor, így tuti, hogy a piaci árnál magasabb a listaár (az mindig így van, hogy lehessen miből jól látszódó engedményt adni és esetleges kötbérszámítás esetén vastag és elrettentő legyen a végeredmény. Ha valóban jó a készülék ára, akkor arra gyanakodj, hogy mennyivel drágább csomaghoz adják, mint amire Neked VALÓBAN szükséged van. Jó döntést kívánok!

2021. nov. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amit kinézem csomag havonta 7500 forint készülékkel, készülék nélkül 5990. Ebben van 100gb net, és 120 perc lebeszélhetőség. Ez a csomag nekem tökéletes, mert pont egy olyan csomagot kerestem amiben sok net van, és 60 vagy 120 perc lebeszélhetőség. A telekomnál nem találtam megfelelőt, mert a korlátlan net, és 50 perc lebeszélhetőség lenne 9000 forint, és a korlátlan netet nem használnám ki, de a beszélgetés már kevés lenne. Pont a telekomos csomag nem érné meg nekem, és kevesebb készülékkedvezményt is. De mondtam hogy nem most akarok telefont venni, hanem arra voltam kíváncsi, ha most előfizetek a hyper m net yes tarifára, akkor a készülékkedvezmény jár-e pl 1 év múlva is, vagy csak akkor amikor megkötöm a szerződést. Egyébként 11 hónapot kell aláírni ennél a tarifánál. Egy iphone 13 árából 55 ezret engednek el, egy 13 pró-nak az árából közel 100 ezret. És ezt a tarifát ki is használom, nem csak azért fizetném mert kedvezményt kapok a készülékre. Tarifa meg így is úgy is kell, ha veszek telefont ha nem.
2021. nov. 29. 11:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Elég tudatosan állsz hozzá, ez nagyon jó. Ha kell a 100GB net, akkor szuper. Én 100 percért és 20GB netért fizetek 4990-et. Visszatérve a Te esetedre és a fenti csomagajánlatra: 5990 helyett fizetsz 7500Ft-ot majd a csomagért. A különbség 1510Ft/hó. Ez 24 hónap alatt 36.240Ft magasabb összeg csak azért, mert készüléket veszel. Az 55ezer ezzel szemben már csak 18760Ft igazi kedvezmény. Azt pedig, hogy csak 11 hónapot íratnak alá, az kamu, mert lehet, hogy a csomagod felett még fizetendő készülékrészlet több lesz és csak 11 hónapig kell fizetned, DE az elektronikus hírközlési törvény vonatkozik rájuk, így a csomagodra 24 hónapot fognak tenni.
2021. nov. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából ha 7500 forintot kell majd fizetnem, meg úgy is megéri, mert a telekomnál a korlátlan net, és 50 perc lebeszélhetőség kerül 9190 forintba. A korlátlan net nekem teljesen felesleges, mert otthon úgy is wifi használok, de az 50 perc egy kicsit kevés. És a telekomnál még így is drágább lenne a készülék. Egyelőre csak a tarifára fizetek elő, mert jelenleg nincs olyan készülék ami tetszene. És ha részletre vennék telefont, akkor forgalmi előleget kellene fizetem, de fél év előfizetés után nem kell. Az is lehet hogy majd részletre veszek majd, még meglátom. Egyébként úgy van, hogy ha most előfizetek a tarifára, és pl 6 hónap múlva veszek egy telefont kp-ra, akkor ugyanúgy megkapom a kedvezményt az árából, és onnantól indul a 2 év, és onnan 7500 forintot kell fizetni a tarifára. Jelenleg nem szeretném elkapkodni a készülék vásárlást, mert ugyan már lecserélném a mostanit, de 1 évet még kibírok vele.
2021. nov. 30. 00:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Máshol már 7990-ért korlátlan beszéd és 50GB jár, de 8990-ért 100 perc mellé meg korlátlan net. De ne is ezzel foglalkozzunk.

A mellett mész el, hogy 55ezer kedvezményt ígértek, amiből 36.240Ft-ot kifizettetnek Veled, tehát az igazi kedvezmény csak 18760Ft. Tehát kamu az 55ezer, ezt Te is látod. Örülj a 18760-nak, csak ne áltasd magad az 55ezerrel. Ha pedig készüléket veszel részletre, az úgyis több lesz 18760-nál a futamidő alatt, mintha megvennéd egy összegben. Te jól nem jársz, csak az érzés lehet meg. Ennél Te sokkal tudatosabbnak tűnsz. Ha látsz egy jó készüléket, mielőtt döntesz, mindig számolj utána, mert látod, az 55.000Ft kedvezmény valójában csak 18.760Ft.

2021. nov. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de tarifa így is úgy is kelleni fog, és áruld már el hol kapok ennél jobb árajánlatot ami az ÉN igényeimnek megfelel? Korlátlan beszéd nekem nem kell, de a net legyen 100 giga. Hiába számolgatsz hogy a valós kedvezmény így csak 18 ezer, de ha a havi 7500 forintos tarifával veszek egy iphone 13-at kp-ra, az a telenornál 275 ezer, míg a telekomnál 315 ezer, úgy hogy abban is benne van a készülékkedvezmény a tarifa miatt. Egy iphone 13 pro a telenornál 350 ezer forint, míg a telekomnál 405 ezer,ugyanúgy készülékkedvezménnyel. És a telekomnál nagyon rossz csomagok vannak szerintem, mert az egyik véglet az hogy nem használom ki, és feleslegesen többet fizetek rá, a másik véglet az, hogy túl kevés. Pl netből van olyan hogy 25gb és korlátlan. (tudom van 2,4 8gb is) ez nekem pont a 2 véglet. A 25gb már kevés, de a korlátlan meg már felesleges lenne. Miért nincs 50,és 100 gb? Hiába számolgatsz hogy mennyi a valós kedvezmény, még így is sokkal jobban jövök ki, és nincs olyan mobilszolgáltató ahol te jársz csak jól. Mondj már nekem egy olyan mobilszolgáltatót, ahol kapok készülékkedvezményt, a tarifák is normálisan vannak összeállítva, nincs 2 ekkora véglet hogy 25gb net vagy korlátlan, és anélkül kapok készülékkedvezményt hogy a tarifám nem drágulna.
2021. nov. 30. 07:02
 9/11 A kérdező kommentje:
De egyébként tök felesleges ezt túl ragozni, nem kell számolgatni hogy mennyi a valós kedvezmény. Egy iphone 13 az apple oldalán 335 ezer forint,a telenornál ezt megkapom 275 ezer forintért. A csomag 6000 forint helyett 7500(úristen drágább 1500ft-al) Kihasználom a csomagot? Igen. Megkapom sokkal olcsóbban a telefont mint a gyári ára? Igen. Pl egy iphone 13 pro-t 350 ezer forintért tudok venni a telenornál, ami csak 15 ezer forinttal drágább mint az alap modell az apple oldalán.És ugyanúgy 7500 forint a tarifa? Akkor itt mennyi a valós kedvezmény? Lécci számold már ki
2021. nov. 30. 07:09
 10/11 anonim ***** válasza:
A megfelelő támpontokat megadtam. Ha a matek Neked jó, akkor ne habozz! Csak mindig a száraz matek alapján dönts és ne csak a jól hangzó számmisztikának. Aztán a szerződésben is minden úgy szerepeljen, ahogy mondták és a számlázáskor is ugyanazt lásd - ez a legfontosabb.
2021. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!