Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » AMOLED kijelző élettartalmával...

AMOLED kijelző élettartalmával kapcsolatban mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

AMOLED kijelzőjű telefonom nem volt, csak IPS. Utóbbiakat 5 év után cseréltem le, de akkor is hibátlanok voltak, így nem sok telefonom volt. Olyan mondjuk volt kétszer LG-vel, hogy bal felül a sarkánál besárgult, azt olvastam, hogy maga a ragasztó "olvad" meg, azért lesz olyan, de ez most mindegy is.


Azt hallottam, hogy az AMOLED kijelzők hamarabb tönkre mennek, kb. 3 éven belül. Utána néztem ennek, annyit találtam róla, hogy elméletileg valóban rövidebb az élettartalmuk, meg sérülékenyebbek is. Egyik haveromnak mondtam ma, azt mondta, hogy neki Super AMOLED van és 3 éves a telefonja, de a mai napig semmi baja nincs.


Többen 1-2 év után cserélik a telefonjukat, így főleg azokra lennék kíváncsi, akiknek azért hosszabb ideje meg van, legalább 3 éve. Mondjuk azokra is, akiknek csak rövid ideig volt és esetleg elromlott.


Most az is eszembe jutott, hogy olyat is olvastam több helyen, hogy a szemet is jobban fárasztja, rontja. Valóban jobban fárasztja az AMOLED?


Valóban jobban kell tartani az AMOLED kijelzőjű telefonoktól?


Van lehetőségem jó árba egy Xiaomi Redmi Note 9 Pro (IPS) és egy Xiaomi 11 Lite 5G NE (AMOLED) telefonra, utóbbi szimpatikusabb, de a hallottak után, tartok az AMOLED kijelzőtől. Ha lehet, 5 évig szeretnék használni megint egy telefont.



2021. nov. 30. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen az amoled jobban rontsa a szemet de ha nem a mobil az eleted ettol nem kell tartanod
2021. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is mindkettővel van tapasztalatom.

IPS: A szememnek jobb volt, viszont kivétel nélkül mind a 3 ips kijelzős telefonom elkezdett foltosodni. (Volt 2 Huawei, meg 1 Motorola)

Amoled: 2 és fél éve használok egy amoled kijelzős Xiaomi-t (Mi 9T) és eddig semmi beégés, semmi baja. Pedig sokat használom. Előnye hogy a feketék tényleg feketék, ergó ha sötét témában vagy akkor lehet spórolni az üzemidővel. Viszont sokszor a színek túlzóak, és úgy általánosan a használata kellemetlenebb számomra mint az IPS-nek.

2021. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#1 aztan miert rontja jobban baratom? 😃


nyugodtan hasznalhatsz amoledes telefont kerdezo, a beegesek sokkal ritkabbak mint az pl ezen az oldalon latszik...

2021. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az esetek 80-90 százalékában telefonálásra használom, a többi bankolás, néha hírek olvasása, Viber, stb. de ha PC-nél vagyok, oda is fel van téve Viber, Telegram, akkor ott irkálok. Játszani egyáltalán nem játszok vele, nem filmezek (hetente pár YouTube videót ha megnézek telefonon). Ezek szerint elméletileg nekem nem lesz nagy problémám szem tekintetében.


Haverom is Xiaomi Mi 9T-t használ, csak a Pro-t 3 éve, akit megemlítettem, hogy semmi baja.


Akkor nem nagyon kell tartanom az AMOLED-től.


Köszönöm a válaszokat.

2021. nov. 30. 16:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Samsung Galaxy A3 (2015) semmi baja.
2021. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Galaxy j3 (2016) semmi baja hamarosan veszek a12 nachot
2021. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat. Meg is vettem a Xiaomi 11 Lite 5G NE telefont. Bár azt néztem, hogy a fentebb említett telefonok mind Super AMOLED-esek, ez meg csak AMOLED. Remélem élettartalomban is hozza majd az a minőséget.


Eddigi tapasztalatom, hogy valóban a szememnek kicsit zavaróbb, mondjuk ezt inkább akkor éreztem, amikor éjszakai módba kapcsolt. Így lehet azt ki is kapcsolom, de lehet megszokás kérdése lesz majd, mint mikor monitort váltottam, akkor is az elején zavarta a szemem az új, pedig ott mind a kettő IPS volt.


Itt van amúgy, ha valaki, aki idetéved még, és nem tudná (mint ahogy én se tudtam) mi a különbség köztük (2018-as cikk):

Mi a különbség az LCD az AMOLED és a Super AMOLED kijelzők között?

[link]

2021. dec. 6. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
5G-vel rad kapcsoljak agyadat internetre es Jezus sem tud majd karhozattol megmenteni inkabb 4g vegyel
2021. dec. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Többen 1-2 év után cserélik a telefonjukat, így főleg azokra lennék kíváncsi, akiknek azért hosszabb ideje meg van"


akik pedig megveszik ezeket a mobilokat tapasztalhatják, hogy a további évek alatt nem hibásodnak meg.

2022. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!