Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi redmi t9 - hez a gyári...

Ficsjo kérdése:

Xiaomi redmi t9 - hez a gyári tőltő 18w-os tőltés során eléggé melegszik az akku, kisebb teljesítményű tőltővel lehet tőlteni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 1. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet. 5V/2,1A alattit ettől függetlenül ne nagyon használj.

Bizonyos fokú melegedés normális, ha használatban van közben a telefon akkor pláne.

2021. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minél lassabb töltővel töltöd annál jobban kíméled.

Sima 5W os alap töltővel is lehet.

2021. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2# Ne szivasd már szerencsétlent.

A 6000mAh-t jobb esetben 6-7 órán át fogja tölteni 1A töltővel, rosszabb esetben kiírja a telefon hogy ellenőrizze a töltőt és megszakítja a töltést.

2021. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Egyrészt nem tart 6 órán át. Más részt nem szakítja meg a töltést, harmadrészt alvás közben mindegy 1,5 vagy 3 óra.
2021. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 A kedvedért kipróbáltam pár újabb készülék mennyire tolerálja az 5W-t. 5V/1A-ra állítottam a tápot és ráküldtem egy 5800mAh akkus Ulefone Armor 10-re a delejt. 3 óra alatt ~45% ment bele. Samsung Note 20 Ultra kiírja, hogy "Lassú töltés" és nem töltődik csak kikapcsolva. Xiaomi Mi10 Ultra bekapcsolva nem érzékel semmit, kikapcsolva tölt.

Szervízben dolgozom, van még pár telefon benn ha érdekel.

2021. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Minden telefonomat így töltöm most is. A S21 Ultra -m is és feltölti. Gond nélkül. Este felteszem reggel mindegyik 100% on van. Nem fogok stopperrel mellé állni mikor végez bocsi. Mindig be van kapcsolva.


Ha napközben rátöltök a noti USB portján keresztül akkor is töltődik. Milyen érdekes. Ja hát nem 10 perc alatt megy bele 10%. Ki nem sz@rja le?

Éjjel alszom és pontosan nulla tehát NULLA értelme van éjjel gyorsabban tölteni.

2021. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Értem hogy éjszaka, meg minden. De ez te vagy. Tekintve, hogy a kérdező nem emelte ki hogy éjszaka fogja tölteni a telefonját én abból indulok ki, hogy úgy tölti, ahogy mindenki más. Akkor, amikor szükséges. Érted, ha sokat nyomja, játszik, böngészőn lóg akkor viszonylag nagy akki ide vagy oda, már délután szükség lehet a töltésre. Akkor meg csak szív ha nincs kéznél normális töltő.


A notik USB 2.0 portja jó 10 éve legalább 5V/1,5A USB3.0 és afölött meg 2A.

2021. dec. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!