Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 10 év android után IOS-re...

10 év android után IOS-re váltanék. Mire számítsak, mi lesz másabb-furcsább?

Figyelt kérdés

Sajnos normális árkategóriában egyszerűen nem kapok kompakt méretű, de használható gyorsaságú androidos telefont.

Az iphone se 2020-at néztem ki, formára nagyon tetszik, és fő hogy nem egy tepsifon mint sok más.

145 mm max hossz nálam (tokkal) ami még kényelmes nekem. Nagy kezem van, de utálom a nagy telefonokat. Szerintem egy teló legyen kompakt, és gyors.

Viszont semmi tapasztalatom nincs ios-el. Soha nem használtam, azt se tudom mennyivel másabb mint az android.

Azt tudom, hogy sokan dicsérik mert nagyon gyors, és egyszerű kezelni.

Tapasztalatokat ha írtok megköszönöm, aki szintén droidról váltott.



2021. dec. 15. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Kérj kölcsön egyet és nyomkodd.

[link]

2021. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Nekem pozitív élmény volt. Nem csesztet állandóan reklámokkal meg update-ekkel, nem kell állandóan barkácsolni.


Tipikusan olyanoknak való, akik nem fúrni faragni akarják, hanem egyszerűen csak használni.


Nekem ez volt a benyomásom. Van egyébként akinek nagyon nem jön be.

Nekem az nem tetszett az androidban, hogy mindenféle háttérben futó alkalmazások ottmaradtak, egyre lassabb lett, gyorsabban merült az akku, majd vagy összeomlott, vagy újraindítottam. Utána megint rendben voltak a dolgok egy darabig.


Erre mondta kollégám, hogy vannak programok, amik kitakarítják időnként ezeket. Kipróbáltam, be kellett állítani, hogy mennyi időnként hajigáljon ki és hogy micsodát.


Na ilyen gondom az ios óta nincs. Nem tudom, hogy a háttérben maradnak-e ilyen dolgok, de igazából rohadtul nem is érdekel, nekem telefonálni meg emailt nézni vagy tájékozódáshoz kell, nem pedig tákolni akarom.

2021. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Pedig vannak kicsi androidos telefonok is.


Hát igazából előnye hogy zártabb rendszer, nagyobb biztonságban vannak az adataid hajszálnyival.


Hátránya viszont hogy harmatgyenge egy olyan androidhoz képest amit ennyiért kaphatnál így ha hasonló árkategóriájú telefonod volt eddig akkor óriási visszalépés lesz!

2021. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

“ Hátránya viszont hogy harmatgyenge egy olyan androidhoz képest amit ennyiért kaphatnál”


Ez miben nyilvánul meg?

2021. dec. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Nincs sok kulonbseg csak annyi hogy csinalsz egy apple ID-t es ezzel tudsz ratolteni barmit is

App Store van es minden egyeb

Mikor letoltessz valamit figyeled hogy fizetos e,ennyi

En is 10 ev utan tertem at az Ios-ra androidrol es jo az Ios

2021. dec. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Én is 10+ éve vagyok droidos, a feleségem pedig mindig is almás volt.


Mindig szeretnék váltani iOS-re, mert alapvetően nagyobb tudású telefon, jobb hardverrel, érezhetően jobb akksi kezeléssel, maga a rendszer gyorsabb, fluidabb és nem utolsó sorban: biztonságosabb. De.. és elnézést minden almástól, de nekem annyira buta a platform hogy az nonszensz. Hiába a magas árcédula, nekem játéktelefon-szerű az egész felület, a kezelése, a gombok, a menü. Hiányzik belőle a testreszabhatóság, és mivel elég sokat nyomkodom, nálam fontos szempont, hogy minden az igényeim szerint legyen rendezve, rendszerezve. Na ez az almánál nincs, ez úgy néz ki ahogy Cupertino-ban megálmodták és kész, kénytelen van megszokni.


Ha nálad ez nem szempont, akkor jó vétel lesz a telefon.

2021. dec. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

"harmatgyenge"

Az IQ teszted az gyenge :D

Az 5-ös a másik értelmi fogyi :D

Ilyen válaszokat minek leírni, csak égeted magad.

Remélem szavazni nem mentek!

2021. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

Igen, harmatgyenge.

Ezt informatikusként mondom, úgy hogy használunk almás eszközöket is.


Ennek a nagy hype az oka részben. Bármilyen magas árat mondhatnak, mindig lesz olyan almafanatikus aki megveszi (40+%-os haszonnal adja el a cég a telefonokat, egy Xiaomi pl 6%, de még a Samsung is alig haladja meg a 13%-ot) mivel olyan státuszszimbólum mint egy LV táska. Egyetlen előnye hogy lehet mutogatni, valós használatra pénzkidobás.


Másik oka pedig hogy az Apple csak saját elemzésre gyűjt adatokat (ami vagy igaz, vagy nem, de ezt állítják) az androidos telefonok pedig harmadik félnek is. Ezért egy Iphone árát egy az egyben ki kell fizetned, egy androidos telefon árának egy részét pedig mások fizetik ki helyetted a vásárlási szokásaidért és érdeklődési körödért cserébe a célzott hirdetésekhez.


De akkor hasonlítsuk össze az SE 2020-at a vele egy árban lévő első androidos telefonnal amit feldobott a Google, a Xiaomi Poco F2 Proval.


Képernyőfelbontás:

Alma:750:1334

Droid:1080:2400


CPU:

Alma:2x2,65Ghz+4x1,8Ghz

Droid:1x2,84Ghz+3x2,42Ghz+4x1,8Ghz


Memória:

Alma:64GB,3GB RAM

Droid:128GB,6GB RAM


Kamera:

Alma:12MP, 7MP

Droid:64MP, 20MP


Akksi:

Alma:1821mAh

Droid:4700mAh


Mindenben magasan veri a droid az almát!


És ezt az irodában 8/7 ember elismeri. (2 frontendes, 4 backendes, 1 rendszermérnök)

Egyedül gazdaságinformatikusunk mondja azt hogy megéri 1,5x annyit kifizetni érte mint egy vele egy erős androidért mert az Apple nem árusítja ki az adatainkat.

2021. dec. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

#8


6-os válaszoló vagyok, tehát a régóta droidos, de amiket leírtál azért árnyalnám némiképp


Ez a státuszszimbólum duma itt Magyarországon meg a hasonló, csóró országokban állja meg a helyét, de tőlünk nyugatabbra, ahol az átlagfizetés négy- ötszöröse a miénknek, ott ez nem szempont, ellenben a biztonság, ökoszisztéma vagy a támogatottság annál inkább.


Komolyan sikerült egy tucat-vacak xiaomit idekeverni? Egy olyan céget aki 2-3 havonta frissíti az elődmodellt? A legtöbb xiamois ismerősöm 1-2 év panaszkodik, hogy lehalt a droid.


A bionic egyébként összehasonlíthatatlanul jobban kezeli a rendszert, ezért nincs szükség többek között 5000mAh akksira.


Ott az irodában méregethetitek nyugodtan az antutu pontszámokra, de elárulom, az átlag vásárló nem ez alapján vásárol készüléket.

2021. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Személyes tapasztalat is van benne mivel Xiaomi telefonom van nekem is (ár/érték arányban a legjobb) és 6 éve használom egész nap de egy pici lassulást se érzékeltem, pedig akkor volt 80 ezres telefon.


Az egyetlen előnye az IOSnek amit fel tud mutatni és őszintén el is ismerek hogy hülyebiztos. Nem enged letölteni semmit.

Én viszont nem vagyok hülye, tudom hogy mit akarok telepíteni (sokszor saját fejlesztésű appokat) így nekem valahogy ez is negatívum hogy ennyire lekorlátoz.

2021. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!