Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone tulajoknak miért...

Iphone tulajoknak miért romlik el a Face ID funkció ha saját maguk cserélik ki a kijelzőjüket?

Figyelt kérdés

Facebookos csoportokban mindig azzal panaszkodnak hogy elromlik a Face ID miután kijelzőt cserélnek.


Az utángyártott kijelzőknek nincs Face ID-juk?


2022. jan. 7. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

“Az utángyártott kijelzőknek nincs Face ID-juk?“


Csodálkozol? Utángyártott … jobb elfelejteni, ha valaki maximálisan akarja kihasználni az adott készüléket.

2022. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

“ Csodálkozol? Utángyártott … jobb elfelejteni, ha valaki maximálisan akarja kihasználni az adott készüléket.”


Minden telefonszervizben utángyártott alkatrészeket hasznának, az Apple nem értékesít alkatrészeket.


A kijelzőnek semmi köze hozzá, a Face ID 2 szenzorból áll, egy infravörös kamera és egy pont projektor ami a notch-ban van építve.


Úgy értettem a kérdést hogy kijelző cserénél hogy mennek tönkre a szenzorok miközben hozzá sem kell nyúlni a szenzorokhoz ha valaki kijelzőt cserél. Ez az amit nem értem…

2022. jan. 7. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért jön elő ez a kérdés szinte minden nap itt is?


Azért tomlik el, mert a FaceID és a TouchID csak azzal az alaplappal (logic board) működik amivel a gyárban párosították. Ez biztonsági okok miatt van így. (ne lehessen egy másik telefonból származó T/F id-val feloldani egy telefont. Tehát ha kicserélik az alkatrészt nem fog tegyütt működni a telefon többi részével.

Illetve a kijelzők cserélésénél át kell forrasztani még egy chipet is ha azt szeretné az ember hogy ne pofázzon állandóan a telefont, hogy nem eredeti a kijelző.



"Minden telefonszervizben utángyártott alkatrészeket hasznának, az Apple nem értékesít alkatrészeket."

ezt jól tudod! Kivéve a 4 hivatalos szervizt! Ők kapnak gyári alkatrészeket (de persze csak akkor, ha a hibásakat visszaküldik). Vagy ha nem tudják megcsinálni, akkor kiküldik az Apple eirópai szervizközpontjába ahol gyári technológiával javítják őket. Vagy csak simán kapsz egy refurbised készüléket.



"A kijelzőnek semmi köze hozzá, a Face ID 2 szenzorból áll, egy infravörös kamera és egy pont projektor ami a notch-ban van építve."

Erről írtam feljebb: a kijelzőn is van chip amit ét kell forrasztani.

2022. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

“A kijelzőnek semmi köze hozzá, a Face ID 2 szenzorból áll, egy infravörös kamera és egy pont projektor ami a notch-ban van építve.


Úgy értettem a kérdést hogy kijelző cserénél hogy mennek tönkre a szenzorok miközben hozzá sem kell nyúlni a szenzorokhoz ha valaki kijelzőt cserél. Ez az amit nem értem…“



Hivatalos Almás szakszervízben csináltatjátok, vagy a Józsefvárosin? 😂

2022. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!