Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy hívják magyarul az...

Hogy hívják magyarul az zsírtaszító bevonatot az érintőképernyőn?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy a telefon képernyője már elég mocskos, és nem olyan mint egy új, amin még ép ez a bevonat.


És azt látom hogy árulnak kis üvegcsében ilyen folyadékot, amit rá lehet kenni a képernyőre, ahol megszárad és visszaállítja valamennyire a zsírtaszító bevonatot (MIVEL A TELEFONNAK 10000000% ig kell töltve lennie!).


Nem értettem az emberek beteges és kényszeres igényét a képernyővédő fóliára és a tokra. Hiszen úgyis repül a fiók aljára meg a rokonokhoz a hőn szeretett régi telefon. Aminek az akkumulátorát ÚGYIS szétcsapja a fólia és tokmániás emberek állandó töltőn tartásos mániája.


Ahogy észrevettem még ez a oleophobic coating téma is úgy ment csak át a pórnép agyán, hogy "folyékony képernyővédő fólia"-ként kellett elnevezni a dolgot, mert másképpen nem lehetett gondolom eladni.


És akkor sokan tényleg azt hiszik hogy az a pár mikrométeres bevonat bármitől is véd.


Pedig az a lényeg, hogy nem lesz egy merő fertő a képernyő a rátapadt faggyútól meg ilyesmiktől.


2022. jan. 19. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyári réteget oleofob rétegnek hívják, és igen véd a maszatolodástól.


A fólia semmi hatással nincs az aksira, ellenben eltávolításkor sérül az oleofob réteg.

2022. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hurkalé
2022. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Aminek az akkumulátorát ÚGYIS szétcsapja a fólia és tokmániás emberek állandó töltőn tartásos mániája"

nem igazán értem az összefüggést a fólia-akku, tok-állandó töltőn tartás között...


"Pedig az a lényeg, hogy nem lesz egy merő fertő a képernyő a rátapadt faggyútól meg ilyesmiktől."

az az oleofób réteg semmit nem ér, sűrűbb kézmosással és napi egyszeri áttörléssel sokkal előrébb leszel.

2022. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akiknek alapból retkes a kezük és úgy telefonoznak, azoknak mindegy. Amúgy van értelme az ilyen bóvli üvegfóliáknak is, a mikro karcoktól védenek, ami pl akkor kerül rá, amikor csebre rakod és sétálsz vele.
2022. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nekem sose volt folia megsem lett karcos es nem tort ossze sosem


mondjuk mert en nem vagyok retardalt h elejtsem es hasonlok


a zsirtaszito bevonat sajnos game changer


nelkule lehet mosogatni a kepernyot alkohollal de az kb 1 napig ér valamit


az alkohol meg egyebkent is lemossa

2022. jan. 19. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!