Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A gyors töltéses telefonok...

A gyors töltéses telefonok akkumulátora tényleg jóval hamarabb amortizálódik?

Figyelt kérdés
Adott pl egy poco x3 pro telefon 33wattos gyors töltéssel azt mondták,hogy majd pár hónap múlva már kevesebbet fog bírni üzemidőre,igaz ez?Azt mondták,hogy az ennél magasabb wattal töltő telefonoknál valami dupla akkumulátoros megoldás van ami jobb.

2022. febr. 11. 00:24
1 2
 1/19 anonim válasza:
44%
Azt állítják, hogy nem, de azért ez valószinű. Amúgy meg nem kell használni, csak akkor amikor tényleg szükség van rá. Alapesetben bőven elég az usb 500mA-1000mA -re.
2022. febr. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én nem használom a gyorstöltést(ki is kapcsoltam). Nekem mindegy, hogy 1 óra alatt, vagy 2 óra alatt tölt a telefonom fel.
2022. febr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Na de hol lehet kikapcsolni?
2022. febr. 11. 10:00
 4/19 anonim ***** válasza:

Igen gyorsabban, de akku függő, és használat függő is.

Nem a sebességgel van a gond hanem a melegedéssel.


Poco -ban nem tudom hol lehet kikapcsolni. Nem mindegyik gyártó engedi ezt kapcsolgatni. Samsung pl igen.

Én xiaomim -ban nincs ilyen opció. Megoldás hogy másik töltőfejet használsz.


nekem az asztalon lóg egy rakat fehér vezeték azok a lassú töltők. Meg van egy piros az a gyors töltő ha kell. Néha letörölgetem róla a port, párom használja hébe hóba mikor lusta feltenni töltőre a telefont és reggel veszi észre hogy 20% alatt van.

2022. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mindenki azzal nyugtatja magát mobilos berkekben, hogy nem árt az akksinak, mert tele van a szoftver mindenféle akksi kímélő cuccokkal. Na ez hatalmas nagy hülyeség. Az az akksi, amit fél óra alatt 0-ról 100%-ra nyom fel a töltő, az úgy le fog amortizálódni 1 év után, hogy csak leshetik majd.
2022. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4/


Olvastam egy cikket ott azt írták a melegedés úgy van megoldva,hogy a töltő fej melegszik leginkább nem az aksi

[link]

Van itthon egy másik töltőfej de az nem valami nagy durranás meg gyári helyett mást használni lehet az se jó.

2022. febr. 11. 10:09
 7/19 A kérdező kommentje:

5/


Nekem 1 óra vagy kicsit több mint 1 óra alatt tölt fel nulláról.

2022. febr. 11. 10:10
 8/19 anonim ***** válasza:

6: Akku melegedését nem tudják a töltőfejre tenni.

Akku kémiai reakciók miatt melegszik, vagy is azok sebessége miatt.

Töltési sebességre alkalmaznak trükköt hogy 2 akku van benne így dupla annyi delejt tud elnyelni ugyan annyi idő alatt, kevésbé melegszik mint ha egy akkuba nyomnál ugyan annyit.

Problem hogy kisebb akkuk hamarabb vándorolnak az örök vadászmezőkre.

Szóval egy nagyobb akku tartósabb mint kettő kisebb de összesen ugyan olyan kapacitású. Tehát lehet hogy hiába van 5000 telep benne olyan gyorsan amortizálódik mint amiben egy 2500 telep van. kb.


Töltőfej, Gyári nem gyári mindegy, jó minőségű legyen.

Elsődleges telefonomon be van állítva hogy max 90% ra töltsön.

Éjjel 5w os töltővel gőzöm nincs mennyi idő alatt tölti fel.


1 óra is gyors töltés.

2022. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
2 évente úgyis lecseréled a telot. Ne várj a lassú toltesre.
2022. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Amúgy nem kell kikapcsolni a gyorstöltést, elég ha sima 2.0-ás usb portba dugod, mert azok számítogéptől fűggően max 2.5 - 5 wattot tudnak leadni. Tehát max annyi lesz a töltés. És a telefon sem fog többet engedni mivel érzékeli, hogy 2.0-ásba dugták.

A 2 akkumlátor meg csak azért van, mert technikailag így ketté osztva tudták elhelyezni az akkumlátort a telefonba. Töltés szempontjából mindegy, hogy ugyan az a töltés teljesítmény 2 darab 2000-es, vagy 1 darab 4000-es akuba megy.

2022. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!