Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi MIUI rendszer véleménye...

Xiaomi MIUI rendszer vélemények tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szép estét kívánok mindenkinek, Sziasztok!

Ez a kérdés amolyan helyzet "felmérés" ,hogy hol itt tart a Xiaomi MIUI rendszerre.


Nálam előfordult, hogy az SD kártyát folyamatosan leválasztotta, volt olyan is hogy ami volt az SSD kártyán zenék,képek törölt is ki belőlük.. Plusz még az alap Galéria alkalmazás sem működött..


Tervezek a közeljövőben okos telefont vásárolni, de nem tudok elmenni az mellet, hogy nálam a Xiaomi MIUI nem éppen működött. Ezért megmaradt negatív tapasztalatnak, nem akarok zsákban macskát ha megint ilyen telefont sikerülne vásárolni hogy az alap dolgok/funkciók nem működnek rajta..



2022. febr. 17. 19:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
7-es... Ez nem megszokás kérdése. Huawei-t használok, de a Samsung rendszere is teljesen okés számomra, sőt az IOS is, pedig az még csak nem is Android. Egyszerűen a MIUI nekem csúnya és átgondolatlan.
2022. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én AOSP közeli androidhoz szoktam (Nexus, Oneplus telefonjaim voltak) és én nem érzem lassúnak/ átgondolatlannak/csúnyának az MIUIt.

Van benne pár nagyon hasznos funkció is, mint az Ultra battery saver.

Testreszabhatóságban annyi zavart egyelőre hogy a navigációs gombok színét nem lehet változtatni.


Amilyen szempontból szörnyű az MIUI az az adatvédelem.

Teli van előretelepített bloatware-el aminek része olyan szinten be van ágyazva a rendszerbe hogyha kikapcsolod akkor bootloopba kerül a telefon.

Kivették a fejlesztői beállítások-> Futó szolgáltatások menüpontot ahol látod hogy mi fut a háttérben (ez pl egészen felháborító szerintem, gyakorlatilag egy beismerő vallomás hogy kémkednek a user után)

A bootloader nyitáshoz külön regisztrálnod kell amivel felkerülsz egy listára és csak akkor van rá lehetőséged)

Igazából az egész rendszer olyan mint egy kis ízelítő abból, hogy milyen abban az országban élni :)

2022. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én bírom a miui-t, még a Motorola Defyn kezdtem el használni, aztán lett Xiaomi készülék is. A csupasz androidhoz képest sok plusz beállítási lehetőséget ad.

Utolsó: az app listában az alkalmazás mellett egy pöttyözött kék kör jelzi a futást.

A bl nyitást meg lehet úgy is érdemes nézni, hogy más gyártókkal szemben a Xiaomi egy megbízható gyári módszert kínál hozzá.

2022. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!