Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefon aksijának árt az ha...

A telefon aksijának árt az ha példáúl gyakran töltöm keveset ? (Vezetek nélküli töltő)

Figyelt kérdés

Gondolkodtam egy magsafe vezetek nélküli töltő powerbank vasarlasan.

Kenyelmes lenne nekem ha az iPhonera csak rá tenném és már toltene is a telefonom , viszont arra alergias vagyok amikor töltes közben kell hasznalnom (telefonalas és stb)

12 mini keszulekrol lenne szó , ehhez vennem a magsafe powerbankot , ha alkalmanként rá tenném és szelsoseges pelda keppen mondom ezt, hogy erthetobb legyen akkor oda csaphat az akku élettartamának, ha 50 % nal ra tenném és tölteném 60 ig aztán le vennem és használnám miig le nem merül újra 50 ig.

És azt a 100%os ciklust így használnám el?

Vagy kevésbé ártalmas ha töltés közben használom a telefont(telefonalas, chateles , zenehallgatas, instagram, email, facebook , twitter) és akkor had toltson amíg tölt?

Köszönöm a valaszokat !

U.i nem nem kell nagyobb aksival rendelkezo telefon , imádom ezt a meretet.



2022. febr. 18. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában pont a gyors töltés nem tesz neki jót.


Ki hogy tölti a telefont, az szerintem teljesen egyéni preferencia. Én max 70%-ig töltöm a telefont. Nem vagyok mérnök nyilván, ők tudják mi miért történik. Ezek a lítium aksik elég jók ahhoz képest, hogy "energiatároló" lényegében.

ui: A megsafe felesleges, rakjad félre azt a pénzt amikor majd kell aksit cserélni a telefonban akkor lesz mihez nyúlni majd a jövőben!

2022. febr. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Alapvetően semmilyen gyorstöltő nem tesz jót az akkumlátornak. És ha töltöd az okostelefont, ha lehet akkor ne is használd.. Extra hőenergia keletkezik, melegszenek a nyomtatott áramkörök, (beleértve az aksit is) ami megint nem jó dolog. Ha tölt akkor hagyjad.
2022. febr. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nem mindegy?

úgyis tönkremegy idővel az az akksi már csak attól hogy használod

majd ha pár év múlva érzed hogy rossz cserélsz

nagy cucc

2022. febr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Alapvetően semmilyen gyorstöltő nem tesz jót az akkumlátornak."

Alapvetően sem a töltés, sem a használat nem tesz neki jót.

Mégis töltjük és használjuk. Tehát bármit csinálsz vele, romlani fog.

2022. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egy kis töltés tanulmány:


Miért rossz a telefon éjszakai töltése?


[link]

2022. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!