Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vennnétek egy...

Milyen telefont vennnétek egy 14 éves gyereknek olyan 200-250e körül?

Figyelt kérdés
operációs rendszer mindegy..

2022. febr. 26. 11:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
54%
semmilyet
2022. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
42%
Huawei p40 lite nekem is ilyen van és beillek a jellemzésbe.
2022. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Magamnak se vennék ennyiért, nem, hogy gyereknek. Ikerfiaim 12 évesek, de nem is igénylik a telefont, pláne ilyen drága kategóriát. Ők eddig is a mi régi telefonjainkat szokták megkapni, de azon is csak játszanak. 14 évesen elmehet nyárimunkára majd, és vegyen belőle, azt legalább megbecsüli, mert megdolgozott érte, és vigyázna is rá.
2022. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
62%

Jaaj most jönnek az okosok kommentelni mindjárt, hogy "gyereknek semmilyen telefon!!"

Emberek... 2022 van. Könyörgöm ne tartsuk sötétben, eldugva, tudatlanságban a gyermekeinket! Az hatalmasnagy butaság hogy 14 éves gyerektől megtagadod a technikai fejlődés lehetőségét. Aki ezt nem érti meg az maga is egy biciklibelsőben élő buta ember.

14 és fél évesen jogosítványa lehet... A törvény elismeri elég érettnek ahhoz, hogy segédmotorra levizsgázzon, akár mopedautót is vezethet.

Telefonja meg ne legyen? :D

Ostoba buta elmaradott emberek az ilyen szülők... és ostoba buta elmaradott lesz a gyermekük is. Gratulálok!


Természetesen nem mondom, hogy teljesen szabadjára is kell engedni a telefonnal a gyerkőcöt! Nekünk szülőknek ugyanúgy felelősségünk van a telefonhasználattal kapcsolatban is mint ha mondjuk kerékpárt veszek neki és azzal balesetet okoz. stb. Tehát a szülői felügyelet nagyon fontos! Szerencsére erre megvannak a megfelelő szoftverek már.


Kérdező azt javaslom, hogy olyan készüléket vegyél neki amilyen rendszer neked is van. A szülői felügyeletet, korlátozásokat így tudod a legegyszerűbben megoldani.

2022. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
37%

Ilyen értékben semmilyet, amúgy száz ezer körül valamilyen stabil, megbízható okostelefont.

Persze annak a kockázata megvan, hogy a gyerek "ki fog lógni a bandából", mert "mindenki másnak menő telója van, nekem meg nem akartok menő telót venni mert biztosan nem szerettek" típusú megjegyzés lesz.

Emlékszem, a '90-es évek vége fele (amikor én voltam középiskolás) is megvoltak ezek: kétnapos kirándulás alatt egészvégig a csengődallamokat nyomkorászták a telefonon, "kinek tud több csengődallamot lejátszani a telója", "kinek jobb", "kinek szuperebb" stb...

2022. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
37%

200.000-ért még magamnak se vennék, pedig aztán idén nyáron leszek 40, és épp aktuális is (lenne) a telefonom cseréje, mivel már lassan 3 éves a Huawei Mate 20 Lite-om.

Egyszerűen azért nem, mert 1. megőrülnék, ha ekkora értékű telefonommal valami baleset történne. (Nekem személy szerint még sose történt semmi jelentősebb "baleset" a telefonommal, de a környezetemben másoknak már 1. esett bele pl. WC-be, vízzel teli fürdőkádba - mondanom sem kell, mindkét esetben szinte azonnal bekrepált a telefon, 2. lopták el 3. többen ejtették már le a környezetemben a saját telefonjukat. stb.)

Szóval nem. Ha nyakamba szakadna egy lottóötös, de legalábbis néhány százmillió, akkor magamnak iPhone-t vennék, és abból mindig azt, ami épp aktuális, és addig nyűném őket csak, amíg már lassul.

De jelenleg sem én, sem a családom nem állok/állunk így anyagilag, hogy ennek akár csak a gondolata is felvetődhessen.

2022. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Szirty ***** válasza:
52%

"Könyörgöm ne tartsuk sötétben, eldugva, tudatlanságban a gyermekeinket!"


Hát ne tartsuk! De ha azt gondolja bárki, hogy a mobiltelefon, a Facebook, a youtube, a tiktok, a messenger, vagy az internet egésze maga a megvilágosodás, az szerintem másik bolygón él.

Nagyon messzi bolygón!

2022. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

#4 ! Senki nem mondta, hogy ne kapjon a gyerek telefont, de miért kellene ilyen drágát? A szülők nagyrészének ez egy havi fizetése, és a gyerek nem fogja megbecsülni, mert nem tudja mennyit kell gürizni érte. A mai gyerekek be vannak kockulva, bicajozni alig látod őket, csak benn gubbasztanak a számítógép, vagy konzol előtt. Vagy ha kimozdulnak akkor poénból törnek zúznak. Pl Ismerősnek, és pár kórházban dolgozó kollégájának is kilyukasztották a kocsija kerekét, mert az olyan menő dolog szerintük.

Akkor milyen technikai fejlődésről beszélsz? Mert ahhoz, hogy a gyerek telefonálni, üzenetet küldeni tudjon, nem kell ilyen drága telefon, az csak a villogásról szól, nem arról, hogy okosabb legyen.

2022. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
27%

Realme 8I teljesen jó.

Az is teljesen megfelelő játékra, közösségi médiára.

200k-s telefont csak speciális igényeknél inkább, kortól függetlenül.

2022. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is felesleges 200 ezres telefont venni egy 14 évesnek. Inkább a középkategóriából válogatnék:

-Samsung Galaxy A32/A52/A52s

-Redmi Note 10/Note 10 Pro

-OnePlus Nord

-esetleg iPhone SE 2020 (bár akkor már inkább megvárnám a 2022-t)

2022. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!