Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van tartozás a használtan...

Van tartozás a használtan vett iPhone-omon?

Figyelt kérdés

Vettem egy iPhone 12-t használtan doboz és számla nélkül. Vásárlás után elkezdtek ijesztgetni az ismerőseim, barátaim, hogy biztos van rajta egy rahedli tartozás. Úgyhogy megijedtem... Hogy tudomnám ezt ellenőrizni? Már egy hete nálam van és leszedték a hirdetést...

Nem kérek a kioktatásból.


2022. márc. 13. 17:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Azért vettem meg, mert ellenőriztem az IMEI-t, be tudtam lépni az iCloudba, stb.

Minden stimmelt

2022. márc. 13. 17:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Akitől vetted teljes összegben fizetett érte vagy pl szolgáltatónál vette/hitelre? Ha utóbbi, kifizette már a teljes összeget? Van valami számlád?
2022. márc. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy helyben kifizette az egészet, de mondani bármit lehet... Ellenőrizni kellene. Nem kaptam semmilyen számlát, advétet se írtunk
2022. márc. 13. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltatónál lehetne ellenőrizni csak.

Az IMEIt hol nézted?

A barátaid csak irigyek hogy van egy normális telefonod. :D

Ha átvertek és nem fizetik akkor azt már csak a tiltáskor tudod meg és mehetsz a rendőrségre.

Én eddig az összes iPhoneomat eladtam a 4-estől kezdve. Mindegyiket részletre vettem, amikor lejárt (2 év), csak utána adtam el. Még sosem panaszkodott senki hogy valami gáz lenne a telefonnal.

2022. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha átvertek és nem fizetik akkor azt már csak a tiltáskor tudod meg és mehetsz a rendőrségre."

Ja, azt csak a számláról tudná megnézni hogy kifizették-e?

Nem törvényszerű, de megcsinálják, hogy az előfizetéshez olcsón kapott telót nem fizetik és eladják a pénz reményében.

2022. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha nem fizeti, rajta is behajtják az árát, plusz ugye a rendőrségi ügy. Kellemetlen egy ilyen neked, de neki még jobban az lesz. Ezt inkább bűnszervezetek szokták csinálni, irreálisan olcsón adják a telefont és nagy tételben, sokat hirdetnek, nem csak egyet.
2022. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért lenne még jó most kideríteni a tartozást hogy ne én legyek a bűnbak. Mert akkor vagy visszakapom a pénzem vagy megyek a rendőrségre
2022. márc. 13. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!