Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidról iOS-re váltás...

Androidról iOS-re váltás nehézségei? Egyáltalán kell nekem a leírásom alapján egy iPhone 13?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sosem használtam semmilyen iPhonet, csak Androidos okostelefonom volt eddig. Most gondolkodtam el életemben először a váltáson, mert a droidos oldalon lévő alternatívák is kb. hasonló árban mozognak és mindig is kíváncsi voltam a "másik oldalra", szóval itt a lehetőség, de kicsit aggódok. Nem akarom azt, hogy megveszem a telefont 300+ ezerért, aztán egy hónap múlva húzzam a számat, hogy "hát nem sikerült megszokni".

Kb. erre használom a telefonomat:

- Átlagos dolgok, amikkel szerintem nem lesz semmi gond: zenehallgatás (Spotify), közösségi média, videó nézés (Youtube, néha Tiktok meg esetleg Twitch). Játszani egyáltalán nem játszok semmivel.

- Customizálni most sem szoktam az Androidomat, szóval az ilyen típusú zártság nem fog problémát okozni.

- Nagy ritkán felteszek számítógépről 1-1 letorrentezett filmet a telefonra, ha hosszabb útra megyek és nem tudok/akarok laptopot vinni. Úgy látom hogy iTunes-en keresztül meg lehet ezt vezetéken keresztül is oldani, meg talán a VLC appban vezeték nélkül is (wifi hálózaton). Ez mennyire macerás művelet? Értem ez alaatt, hogy mondhatja valamire azt az iTunes például, hogy ő azt nem hajlandó átvinni? Nekem egy youtube videó alapján elég nagy szívásnak tűnik ahhoz képest, mint hogy áthúzom egyik mappából a másikba a filmet vagy bármit és ennyi. Tényleg minden videófájlt, vagy bármi mást (ebook fájlt, zenét, pdf-et) átvisz az iTunes?

- Mindenhol azt hangoztatják, hogy az iPhone nagy előnye az, hogy a többi Apple termékkel milyen frankón tud együttműködni. Namármost, nekem egyetlen egy Apple cuccom sincs és nem is tervezem hogy legyen (se AirPors, se okosóra, se tablet, se számítógép). Ez így nagy kihagyott ziccer részemről? Vagy így nem is igazán érdemes Apple termékben gondolkodni?

- Harmadik gyártótól származó eszközökkel mennyire működik gond nélkül? Pl. egy random kínai okosórával, vagy vezeték nélküli fülhallgatójával.

- Lightning csatlakozó... Kifejezetten szeretek inkább vezetékes fülhallgatót használni, abba már beletörődtem hogy kb. lehetetlen jack bemenetes telefont venni, de az hogy usb type-c nincs, az kicsit kiborít. Kb. majdhogynem a nullával egyenlő az ilyen csatlakozós fülhallgatók kínálata, azt meg már szóba se hozom, hogy egy sima adatkábel ára 5-6x annyi, mint egy sima type c-é. Ráadásul szerintem elég nagy esélye van annak, hogy jövőre már az Apple is át fog állni usb type-c-re, aztán lehet hogy eltelik pár év és nem is lesz érdemi utánpótlás vezetékes fülesből.

- Eléggé belaktam magamat a Google szolgáltatásaiba. Ezek gond nélkül menni fognak egy iOS-es telefonon is, nem akar majd a rendszer "beleerőltetni" az ő megoldásaiba? Drive felhőtárhelyet használok, a képeim a Google fotók alkalmazáson keresztül szinkronizálódnak felhőbe, a google naptár alkalmazását használom (az is szinkronizálódik), levelezésre Gmail appot, a névjegyeim (telefonszámok) is a googlehoz szinkronizálódnak.

- A notch nem zavaró számotokra? Nem lóg bele a képekbe, játékokba? Most olyan telefont használok, amin nincs még kameralyuk sem, mert motorikus a szelfikamerája és ezt a tulajdonságát nagyon imádom. Gyakorlatilag az egész telefon egy kijelző.


Köszi a válaszokat!



2022. márc. 27. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress valakit, akinek iPnhone-ja van, és megengedi hogy nyomkodd.

Vagy menj be valami nagyáruházba ahol van kirakva és lehet inzultálni.

2022. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán olvasok hosszú kérdéseket, kivételt teszek mert 4 hónapja én is keménymagos android userből IOS userré váltam.(10 évig használtam androidot)


"aztán egy hónap múlva húzzam a számat, hogy "hát nem sikerült megszokni"."

-> Puding próbája az evés, hozzátenném, hogy nagyon jó áron el tudod adni később szóval nincs nagy anyagi veszteség ha mégsem szokod meg.

"Értem ez alaatt, hogy mondhatja valamire azt az iTunes például, hogy ő azt nem hajlandó átvinni?"

Megoldható minden, de én ösztönöznélek arra hogy ne használj kábelt, mert nagyon lassú a lightning, inkább wifiről vagy felhőről érdemes az ilyeneket intézni. Persze megoldható Itunes-al is csak nagyon lassú lesz a fájlmásolás.

"Tényleg minden videófájlt, vagy bármi mást (ebook fájlt, zenét, pdf-et) átvisz az iTunes?"

Ennek semmi akadálya nincs.


"Ez így nagy kihagyott ziccer részemről?"

Nekem is 1 eszközöm almás, nincs így sem semmi hátrányom belőle. Ha több ilyen eszközöd van az csak előny, de nem hátrány ha csak 1 van.


"Harmadik gyártótól származó eszközökkel mennyire működik gond nélkül? "

Igen, minden gond nélkül.


"Kifejezetten szeretek inkább vezetékes fülhallgatót"

Vegyél gyári adaptert, egy DT240 Pro-t gond nélkül meghajt, próbálkoztam nagyon impedanciás fejhallgatókkal, ott sem volt gond. Bár csodát ne várj tőle, viszont az átlag feletti szintet így is hozza.

Nekem van otthon vagy 3 ilyen adapter, kb. mindig ha kell van 1 nem is vészes árban meg jó minőségűek.


"Ezek gond nélkül menni fognak egy iOS-es telefonon is, nem akar majd a rendszer "beleerőltetni" az ő megoldásaiba?"

Szerintem még sokkal jobban mint androidon, ami kicsit ironikus pedig volt többféle androidos csúcstelefonom, még Nexus is, egyiken sem volt ilyen fluid, és stabil.


"A notch nem zavaró számotokra?"

Én mondjuk SE-t használok, de használtam notch-os iPhone-t is, nem volt vele gond. Nem lóg bele nagyon semmibe.

2022. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Vezetékes füles: létezik adapter

Google minden funkciója működik

Filmet felhőből rárakod, évek óta nem használok iTunest, teljesen felesleges vele szarakodni

Random kínai szarokkal nem tudom hogy működik xiaomi és blitzwolf cuccokkal nem volt még gondom

2022. márc. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Filmek, zenék: a VLC-n keresztül is bármit rátehetsz, a számítógépről, böngészőből ráteheted.

A .pdf és hasonló fájlokat egy Windows megosztott mappából szerintem a Fájlok alkalmazással is áthúzhatod.

2022. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként adatkábelt bárhol vehetsz, én most vettem 5A adat/töltőkábelt, mágeneses, cserélhető fejes, van rajta Lightning, de Micro-USB és USB Type C is.
2022. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"egy hónap múlva húzzam a számat, hogy "hát nem sikerült megszokni"."

Ez csak rajtad múlik. Ha nem is akarod megszokni és minden áron csak a droidos gondolkodássa, akarod használni, akkor nem is fogod megszoktni sosem.


- Nagy ritkán felteszek számítógépről 1-1 letorrentezett filmet a telefonra,

VLC appot ajánlom. Minden formátumot visz, nem kell konvertálgatni. Hálózati streamet is kezel és lehet wifi-vel áttölteni filmeket rá, iTunes sem kell hozzá csak egy számítógép és egy böngésző. Betallózod a fájlt, átteszi a VLC appba és nézheted.

Meg még az AVPlayer app ami jó. Az is ugyanígy működik, nem feltétlen kell iTunes.

Van Macinzoshom is, de még így sem használom az iTunest. :D A filmeknél szokott szórakozni a formátumokkal.


".... ez így nagy kihagyott ziccer részemről? Vagy így nem is igazán érdemes Apple termékben gondolkodni?"

Nem az. Win-es géppel és iPhoneal is simán el lehet lenni, mindent meg lehet oldani.


"egy random kínai okosórával, vagy vezeték nélküli fülhallgatójával."

A rnd kínai okosórával semmi sem működik!! :D A mormálisabb okosórákhoz van app és működik velük

A fülesekkel működik ha bluetoothosak. (Az Airpods is működik droidon is.)


"Lightning csatlakozó..."

Engem meg a lightning csatlakozó para borít ki :D

Meg az USB-C-től....

Vegyél egy Lightnincs - jack átalakítót és azt dugsz vele amit akarsz.

"egy sima adatkábel ára 5-6x annyi, mint egy sima type c-é."

Akkor nem jó helyen keresgélsz!

Nem kell megvenni az eredeti Apple kábelt, a lényeg, hogy MFi minősítésű legyen.



"Eléggé belaktam magamat a Google szolgáltatásaiba. Ezek gond nélkül menni fognak egy iOS-es telefonon is,"

Minden google szolgáltatás működik. Rendszerszinten tudsz bejelentkezni és a gyári Apple appokba érkeznek a dolgait ha szeretnéd (mail, naptár, kontaktok, stb). De ha a google appjait szerenéd használni, akkor azt használod. Letölhetőek, működnek.


"nem akar majd a rendszer "beleerőltetni" az ő megoldásaiba?"

Ez csak egy urban legend amit sötét droidos topkikban terjesztenek az ostoba emberek.


"A notch nem zavaró számotokra?"

Semennyire

"Nem lóg bele a képekbe"

A kép oldalarányától függ.


"játékokba?"

Van amelyiknél fekete ott a háttér és észre sem veszed, van amelyiknél "belelóg", tehát látszik, de a játékot nem zavarja. Amúgy nem azt mondtad nem szoktál játszani? :D

2022. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Vegyél egy Lightnincs - jack átalakítót és azt dugsz vele amit akarsz."


Ja hát nyilván ez is egy lehetőség, csak olyan bénácskának érezném, ha egy 300+ ezer forintos telefonnál ezzel kéne molyoni. Mondjuk ha működnek vele a normálisabb, harmadik féltől származó vezeték nélküli fülesek is, akkor valóban kár ezen rágódni.


"Ez csak egy urban legend amit sötét droidos topkikban terjesztenek az ostoba emberek."


Ilyeneket nem olvasok, egész életemben nem érdekelt ez a droid-ios vita, hiszen nem voltam olyan élethelyzetben még, ahol azt gondoltam volna, hogy nekem felső kategóriás telefon kell. Tehát kizárásos alapon, mindenféle mérlegelés nélkül választottam mindig androidos készülékeket.


"Van amelyiknél fekete ott a háttér és észre sem veszed, van amelyiknél "belelóg", tehát látszik, de a játékot nem zavarja. Amúgy nem azt mondtad nem szoktál játszani? :D"


Valóban nem szoktam, de ki tudja mit hoz a jövő :D


Köszönöm a válaszokat, mindegyikre ment a zöld. Alszom rá egyet-kettőt, aztán meglátjuk.

2022. márc. 27. 19:16
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
8000 forintért kapsz lightning earpodst
2022. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

"A notch nem zavaró számotokra? Nem lóg bele a képekbe, játékokba?"

Egy darab fekete szigszalagot ollóval kivágva tesztelheted a mostani mobilodon is ha ennyire gyakorlatias vagy.

2022. márc. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Egy darab fekete szigszalagot ollóval kivágva tesztelheted a mostani mobilodon is ha ennyire gyakorlatias vagy."


Hát ez nagyon kreatív válasz, csak éppen nyilvánvalóan egy oltári baromság. Remélem nem kell részleteznem, hogy miért nincs értelme a képernyő letakarásával tesztelni ezt egy olyan telefonon, ami nem kezeli ezt szoftveresen. :)

2022. márc. 28. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!