Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik mobilt vegyem meg ha...

Melyik mobilt vegyem meg ha kis méretű okostelefont szeretnék?

Figyelt kérdés
Feltétlen fontos a kis méret nekem, mert régen is azokat szerettem de egy időben átváltottam nagyobb androidra ami hát sok kellemetlenséget okozott mint előnyt, és mivel nem iphone volt így lassan 1 év után is "idegen" nekem a rendszer. És egy kézben jó lenne ha kényelmes lenne, átlagos női farmer zsebben is elférjen, egy kézben is lehet vele messengeren pötyögni, mert amúgy ami van most azon kb egy hüvelykujjal fel sem érek a tetejére és már fájdogál tőle a kezem is mert szörnyű tartása van, amit nem bírok de mivel akkor épp nem volt pénzem muszáj volt valamit venni, de most hogy van így tudok venni drágábbat is akár. Nézegettem és ahogy látom a mostani iphoneokból van "szögletes" meg "lekerekített" design, most kicsit félek itt is már a lekerekítettől ezért jó lenne ha szögletes lenne. Ezek alapján melyik iphonet ajánljátok nekem? Persze fontos még a gyorsaság, kamerára ne kelljen pár mp-et se várni mire betölti, google térkép is villámgyorsan jöjjön be ha pl.úton vagyok. Ilyesmik fontosak még.

2022. ápr. 10. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Méretben a legkisebb a 12 és a 13 mini. Szerintem a 12 nem olcsóbb annyival, hogy megérje azt venni, tehát a 13 minit javasolnám helyette, de hát eléggé megvan ezeknek a telefonoknak az ára.

Az SE telefonok is kicsik, azonban a méretükhöz képest kisebb a kijelzőjük és összességében sokkal kevésbé tünnek modernnek, mint egy 12 vagy 13. Ezeken nincs Face Id, hatalmas kávák vannak a kijelző körül és mint mondtam, tényleg picike a kijelző, miközben a telefon nagyobb mint egy mini.

Egyébként meglehetősen kicsike méretű a sima 12 és 13 is. Legalábbis a mai átlagos mérethez képest mindenképp.


Ha nem iPhonet szeretnél és a sima 12/13 is jó méretben, akkor a Samsung S21 és S22 is hasonló kb. ekkora telefon. Az S21 lényegesen olcsóbb mint az iPhone 12 (mini9 és 13 (mini), meg nyilván az S22-nél is. Nem hinném hogy hétköznapi felhasználás során ezek bármivel rosszabbak lennének.


Ha Samsungot sem szeretnél, akkor az ASUS ZenFone 8 is eléggé hasonló méretben van mint az S21/22, meg a sima iPhone 12/23 és ez is eléggé jó telefon. A felsoroltakkal nem igen lehet mellélőni.


Egyébként meg ha ennyire nagyon fontos a méret, akkor mindenképp menj el egy üzletbe, ahol megnézheted őket élőben is.

2022. ápr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy mindenképp iphonet szeretnék. :)
2022. ápr. 10. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor 13 mini. Ha az drága, akkor 12 mini. Ha az is drága, akkor maradnak a 2022-es SE. Ha az is drága, akkor el lehet gondolkodni a 2020-as SE-n. Ha az is drága, akkor meg lehet nézni a használt 12 miniket és a 2020-es SE-ket.
2022. ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:
100%
13 Mini vagy, ha kevesebbért akarsz 12 Mini. Ilyen méretben nincs konkurenciája.
2022. ápr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát egy mini iPhone-t keresel. Nem is tudom, talán iPhone mini...?
2022. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint az Iphone-ok gyorsan töltenek. Az összes újabb. Söt még a 7-es is. A minik meg tökéletesek nöi kézben. nekem is az van (13). A lekerikitésröl, meg szögletességröl nem tudok nyilatkozni. Sosem érdekelt, igy nem is értem pontosan mire gondolsz. A sarkokra? Az legömbölyitett a 13-on.De ahogy már mondták elöttem, hogy te már eldöntötted, hogy iphone minit szeretnél :) Legyen a 13.as :)
2022. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!