Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Eladjam vagy megjavíttassam?

Eladjam vagy megjavíttassam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy huawei p20pro telefonom van,amit leejtettem és nem reagál a képernyőjére. Ha töltőre teszem akkor villog, rezeg de egyébként full fekete a képernyő.

Csak oldal nézetből látszik hogy meg van repedve,szerintem a képernyő alatt sérült. Mit gondoltok? El lehet így adni telefon üzletben? Vagy mit kezdjek vele? Megéri megjavíttatni?

Köszönöm a válaszokat.

20/L



2022. ápr. 14. 01:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát, nekem a p30lite kijelzőcseréje 30.000ft-volt. Pedig az csak megrepedt.

Szerintem te se úsznád meg sokkal olcsóbban, lehet érdemes venni egy újat inkább.

Esetleg kérdezd meg egy üzletbe, ahol ilyennel foglalkoznak, hogy tudnak e vele valamit csinálni.

2022. ápr. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Dobd ki, aztán vegyél újat ami már fele ennyi ideig sem fogja bírni, aztán azt is dobd ki és így tovább. Használjunk el minél hamarabb a bolygót!
2022. ápr. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi kérdező nem neked szól ez csak általában a korszellemnek. Sajnos arra utaznak a tech cégek hogy ne érje meg megjavítani. A döntés a te kezedben van.
2022. ápr. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Ma már ha nem tudod sufniban megjavítani, akkor nem érdemes semmivel sem foglalkozni...

Védjük meg a bolygót - nem a Te telefonod fogja megoldani a globális problémát.


Apropó: mondjuk a Coca-colat, vagy az üdítőipari gyártókat kötelezni a műanyag palackok helyett uvegpalackok gyártására, úgy, hogy a saját uvegjeik visszavételére kötelesek. A petpalackokra meg olyan forgalmi arányos adót kivetni, hogy elmenjen a gyartastol a kedvük...

2022. ápr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Olyan helyen megpróbálhatod eladni, ahol javítanak is telefont, nem csak árulnak. Illetve felteheted Jófogásra, Vaterára, de akkor írd le pontosan, hogy mi a hibája.
2022. ápr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"az üdítőipari gyártókat kötelezni a műanyag palackok helyett uvegpalackok gyártására, úgy, hogy a saját uvegjeik visszavételére kötelesek"

Én nem vagyok biztos benne, hogy a PET palackok gyártása kevésbé környezetszennyező, mint az üres üvegek kimosása, fertőtlenítése. Ugyanakkor az üveg sokkal többször újrahasznosítható, mint a műanyag.

2022. ápr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez már kuka, nem éri meg javíttatni.


"Dobd ki, aztán vegyél újat ami már fele ennyi ideig sem fogja bírni, aztán azt is dobd ki és így tovább. Használjunk el minél hamarabb a bolygót!"


Értem én hogy mire célzol, azonban szerintem az okostelefont pont egy olyan témakör, ahol teljesen felesleges a javíthatóság miatt siránkozni. Most mennyit érhet egy 4 éves középkategóriás Huawei használtan? 20 ezret? Annyit se? Ha ingyen lenne hozzá a pótalkatrész, akkor sem érné meg javíttatni. Hát szerinted milyen rezsióradíja egy műszaki szervíznek? Ha egy órát kell vele foglalkoznia egy szerelőnek, már drágább az egész mutatvány mint a telefon.


Elmondjam hogy miért nehezen szerelhetőek a telefonok?

- Mert elvárjuk, hogy olcsó legyen.

- Mert elvárjuk, hogy kicsi és/vagy vékony legyen.

- Mert elvárjuk, hogy legalább cseppálló, de már inkább vízálló legyen.

- Mert olyan fotós teljesítményt várunk egy el parányi géptől, amit régen egy átlagos családnál lévő dedikált fényképezőgép sem tudott.

- Mert olyan számítási teljesítményt várunk el egy parányi eszköztől, amit régen egy játékkonzol vagy PC sem tudott.

- Mert elvárjuk, hogy ne hulljon szét attól, mert egész nap a zsebünkben zötykölődik. Sőt az újabb vagy magasabb árkategóriában lévő telefonoktól még azt is elvárjuk, hogy ejtésnél, tok nélkül se törjenek össze.


Na most ehhez szerinted milyen gyártástechnológia kell? Mennyibe kerülhet egy ilyen gyártósor?

Na, és akkor most ezt az árat hasonlítsd össze egy pár embert foglalkoztató szervíz lehetőségeivel. Nyilván nagyobb modulonként lehet cserélni alkatrészeket, de az ezen felüli javítás szerintem épp ésszel belátható, hogy praktikusan lehetetlen.

2022. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%

"Elmondjam hogy miért nehezen szerelhetőek a telefonok?"

Na igen, a nagy átlag. Én ebből 6 pontból 4-et konkrétan letojok. Ne legyen drága és ne essen szét. Nem érdekel, ha vastag, nem érdekel a kamera és nem érdekel a teljesítmény.

2022. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Na igen, a nagy átlag. Én ebből 6 pontból 4-et konkrétan letojok."


Akkor remek hírem van számodra: bőven 10 ezer alatt kapni hagyományos mobiltelefonokat.

2022. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!