Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone SE 2020 vagy 2022?

Iphone SE 2020 vagy 2022?

Figyelt kérdés
Először szeretnék Iphone-t venni. Az SE férne bele nekem árilag. Megérné a 2022? vagy nincs sok különbség? Amire kell nekem megfelel, szóval kérlek ne ájánljatok más fajtát

2022. ápr. 15. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Kb. semmilyen különbség nincs. 2 generációval újabb a 2022-es procija, amit soha, semmikor nem fogsz észrevenni, mert a régebbi is bőven felsőkategóriás ma is.

[link]

Ez alapján a 13. legerősebb mobil processzor még most is az A13. Persze ez egy nem kőbevésett lista, de viszonyításnak jó.

A kamera tök ugyanaz, a kijelző ugyanaz, az egész mobilház is ugyanaz. Még annyi a különbség, hogy a 2020-as nem támogatja az 5G-t, de ez szerintem pár évig még teljesen mindegy lesz, mert az országban alig pár helyen van ilyen hálózat.

A 2022-ben minimálisan nagyobb az aksi is, de lényegesen nem változik tőle az üzemidő.


Amúgy árban még az iPhone 11 is itt van, az is elég kompakt méretű telefon, abban is A13-mas proci van, cserébe jobb az üzemideje, szebb a kijelzője, van Face Id benne, jobb az összes kamerája és modernebb az egész telefon.

2022. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem is akartam...a te dolgod
2022. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
a kamera nálam nem lényeges, ha normális képet akarok fényképezővel fotózom, átlagos felhasználásra szeretném használni, fb, messenger, instgram stb...
2022. ápr. 15. 17:09
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
2022
2022. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Atlagos felhasznalasra minek az iPhone, ha amugy semmilyen mas Apple eszkozod nincs?
2022. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
szeretnék egy telefont, ami nem megy tönkre 2 év alatt, illetva hallottam róla jókat
2022. ápr. 15. 17:32
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez esetben 2020, gyors döntés volt :D
2022. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%

Még lehet kapni újonnan a 2020-at, érdemes megvenni, mert olcsóbb. A proci és az akksi a különbség a 2022-vel szemben.

1-es jól összefoglalta, nem tom miért pontoztárok le... biztos a droidfanok voltak :D Elég sz.r lehet a tudat, hogy a jelenlegi legerősebb droidot még a 2019-ben kiadott Apple SoC is leveri mint a vak a poharat :DDDDDDD

Jó azt azért elismerem, hogy mocskos nagy pofátlanság volt az Appletól újra és újra kiadni az iPhone 8-at.

De hát működik, megveszik, kell az embereknek. Inkább egy öreg, ájfón mint bármelyik droidos levélnehezék.

Ja majd jönnek akik azzal érvelnek hogy a SE 2020 nem fog frissítést kapni. Mostantól még 4 évig biztosan fog. És még utána is használható marad, nem fog megállni egyik napról a másikra, mert nem frissítik.

2022. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Néhány gondolat:

- Na szóval iPhone-nál SoC szerint van a support, ami azt jelenti hogy A13 kb. 4 évig lesz még támogatva, a A15 meg szerintem 6-7 évig is simán. De szerintem felesleges ilyen időtávokról beszélni, 3 év az átlag használat még csúcstelefon esetén is, azaz egy SE2020 is bőven ki fogja szolgálni a vásárlót.

- A13 és A15 között nem csak erő a különbség, hanem az 5G support is. Ha nagyvárosban élsz akkor ez mindenképpen előny. A képfeldolgozás is jelentősen, szemmel láthatóan jobb lett. Ezért az 1-es cáfolva azt kell mondjam, igen javult sokat a kamera.

- Igen, nagyobb az akkumulátor. Ha nem használod ki az 5G-t, csak 4G-n használod akkor 10-15%-al jobb üzemidőt fog hozni ami nem elhanyagolható.

- iPhone 11 nem kompakt és alig kapni. Bár tény hogy jobb telefon.

Összesítve, ha van keret inkább a SE2022.

Jobb választás mint bármi ami androidos, megbízhatóság terén nincs vetélytársa.

S szériás Samsungokat szokás még ajánlani, FE nem drága de az alatt a SE verhetetlen.

2022. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!