Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont érdemes vennem?

Milyen telefont érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Milyen telefonnal helyettesíthetném a jelenleg hamarosan 3 éve tulajdonomban lévő Samsung Galaxy S9 telefont? A kritériumaim azok, hogy kizárólag Galaxy S szériában szeretnék nézelődni. Melyik érné meg a legjobban?

2022. máj. 1. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

S20 FE az árbajnok (130 ezer), idén januári S21 FE (170 ezer) szinte alíg gyorsabb de ehhez tovább lesz frissítés.

[link]

2022. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha mindenképp S-t akarsz akkor elég könnyű lesz dönteni.

Ha az S9 méretében szeretnél maradni, akkor a "sima" S széria játszik. Ebből újonnan, normális kereskedőtől csak S21-et, vagy S22-őt kaphatsz. Az S22 még eléggé új, a kettő közül én az S21-et választanám. Az S21 128 GB-os háttértárral, hivatalos kereskedőtől véve 250-től indul, szürkeimportból (lényegében garancia nélkül) 215 körül már van. S22, szintén 128 GB-os háttértárral szürkeimportból 310 körül indul, rendes kereskedőnél 335-től.

Az S1 FE egy kicsit nagyobb és egy kicsit gyengébb telefon. Hétköznapi felhasználásban szerintem nincs érzékelhető különbség. Ebből két eltérő verzió van (a háttértár méretén kívül), van egy 6 GB RAM-mal rendelkező, 128 GB-os háttértárral rendelkező verzió (szürkeimport: 175, rendes kereskedő 230 körül adja), és egy 8 GB RAM-os, 256 GB-os háttértárral rendelkező verzió (270-280 körüli áron, itt a szürkeimport sem olcsóbb).


Vannak még az S21+, S22+, S21 Ultra és az S22 Ultra modellek, de ezek nagyobbak és jóval drágábbak is, viszont szerintem nem adnak érzékelhetően többet az árukért.

A korábbi válaszoló által említett S20 FE-t én már hanyagolnám, az egy két generációval ezelőtti modell, S9-ről nem lesz érezhető előrelépés.


Tehát az én véleményem:

- Ha "olcsón" akarod megúszni és nem baj, ha egy hangyányit nagyobb mint a mostani telefonod, akkor S21 FE, a 6 GB RAM-os verzió.

- Ha nem számít a pénz, de egy kompakt méretű telefont szeretnél, akkor S22.

- Ha az arany középutat keresed, akkor S21.

- Ha az arany középút marad, de örülnél neki, ha egy kicsit nagyobb lenne a telefonod, akkor S21 FE, 8 GB RAM-os verzió.

2022. máj. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kettes neked külön köszönet ezért a kifejtett válaszért!

2022. máj. 2. 01:56
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
S22
2022. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!