Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobil netről rendszeresen...

A mobil netről rendszeresen elfelejtek átváltani wifire. Tudnátok erre androidos telefonra valami megoldást?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 22:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
A Dunning-Kruger csapat ismét akcióba lendült, ahogy a kérdezőt nézem :)
2022. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
#8-10 Egyszer olvastam róla, hogy nem biztonságos bekapcsolva hagyni, de annyira nem érdekelt a dolog, hogy utána járjak, hogy miért. Bekapcsolt wifinél az eddig csatlakoztatott hálózatok SSID-jait küldözgeti a telefon szét a világba. Ez azért elég egyedi tud lenni. A "probe request"-nek nézzetek utána.
2022. máj. 2. 23:52
 13/22 anonim ***** válasza:
81%
Remélem, a kamerád is le van ragasztva? Mert azon keresztül is, még kikapcsolt állapotnál is figyelni tudnak.
2022. máj. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ezért nem szabad a bélyeget megnyalással felragasztani. A nyál DNS-ből simán tudnak klónozni.

[link]

2022. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Eddig úgy tudtam, hogy a router küldözget SSID-t alapbeállításnál...
2022. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A mobil megjegyzi, melyik routerekre csatlakozott.

Legyen az otthoni SSID Manci, a munkahelyi Jenő, a havernál Pisti.

Ha nincs net, kb, mintha sötét szobában lenne és félne egyedül. Érzékeli hogy van valami hálózat, de lehet hogy nem nyilvános az SSID, ezért elkezdi direktbe szólongatni. -Pisti, Manci, Jenő, te vagy az?-

Ha valaki a sötétben megszólal, hogy -Igen, Manci vagyok, gyere nyugodtan, kapcsolódj hozzám- simán "elhiszi", és kapcsolódik.

És ettől retteg a kérdező.

Erre is van megoldás, hely alapú beállítással, pl. az otthoni hálózatot csak a lakóhelyed környékén keresi, a munkahelyit sem a mekiben.

2022. máj. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
16 teljesen felesleges itt a sok hálózati szakembernek elmagyarázni, ők fejből ismerik mind a 7 iso/osi réget datagramm szinten, plusz az összes modulációs lehetőséget, és a titkosításban is zsenik. :)
2022. máj. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
44%
Igaza van a kérdezőnek, a személyiigazolvány számot küldi el. Én ma reggel a délinél többet is láttam.
2022. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%
Vigyázz mert a mobilnet ugyanúgy működik bekapcsolt állapotban folyamatosan küld egy azonosító jelet a telefon, amit nagyon könnyű elkapni, és visszaélni vele
2022. máj. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

rakd be az értesítési sávban az elejére mindkettőt, és tartsd kikapcsolva. ha kell valamelyik, akkor kapcsold be, majd ha már nem használod, kapcsold le ismét.

mentálhigiénia.

2022. máj. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!