Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonokban lévő mellék...

A telefonokban lévő mellék kameráknak van valami értelme?

Figyelt kérdés

Makró, Mélység, Fotoszenzitív kameráknak mi a gyakorlati jelentőségük? És a Poco X4 Proban hogyan teljesítenek ezek a kamerák? Azt tudom, hogy szok a közeli képek. Eléggé szépek tudnak lenni, amik elvileg a makró kamerák kiváltságai. Azonban, sokan azt mondják, hogy a legtöbb makró kamera nagyjából annyit ér, hogy valaki 2x-sen rá zoomoljon valamire digitálisan.

Én új telefont nem csak a teljesítmény, hanem a kamerák és egyéb funkcióik miatt is szeretnék vásárolni. De ennek ellenére is sokan azt mondják Galaxy A53-mat vegyek.



2022. máj. 8. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban, sokan azt mondják, hogy a legtöbb makró kamera nagyjából annyit ér, hogy valaki 2x-sen rá zoomoljon valamire digitálisan."


Ez nyilván az adott kamerá(k)tól meg a telefontól függ. Ideális esetben a telefon mindig azt a kamerát használja, amit az általad kiválasztott fotózási módhoz a legjobban illik és amivel a legjobb képet tudja készíteni. Makró képhez a makrót, portréhoz a telefotót, széles látószögű képhez a széles látószögűt, normál képhez meg a "sima" főkamerát.

Nyilván ha te nem (vagy csak nagyon ritkán) szoktál pl. makró képet csinálni, akkor az a kamera a gyakorlatban neked nem jár előnnyel, csak ott van a telefonodon és kész.

2022. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban, sokan azt mondják, hogy a legtöbb makró kamera nagyjából annyit ér, hogy valaki 2x-sen rá zoomoljon valamire digitálisan."


Biztos nem tőlem hallottad. Nálam a makro kamera 3-4 cm-re fókuszál. Azt egy átlagos kamera csupán digitálisan nem hozza össze.

Egyenként letakartam a kamerákat, és megfigyeltem hogy mikor melyik objektívet használja, nem átverás, tényleg válogat, a témának legmegfelelőbbet kapcsolja be.

2022. máj. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vortrex ***** válasza:
100%
Kezdetben volt, aztán amióta divat lett, azóta kb 0. Nézzél róluk teszt képeket az interneten, az a legbiztosabb.
2022. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 Engem kifejezetten idegesítene hogy annyira "okos" hogy magától akar fotózni mindent, hadd' állítsam már én be mit és hogyan akarok.
2022. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"#2 Engem kifejezetten idegesítene hogy annyira "okos" hogy magától akar fotózni mindent, hadd' állítsam már én be mit és hogyan akarok."


A témát te állítod be. Nem magától találja ki, hogy éppen melyik kamerát használja. Honnan tudná már a telefon, hogy te most széles látószögűt akarsz csinálni? :)

2022. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!