Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 9 éves Samsung Galaxy S4...

9 éves Samsung Galaxy S4 telefonom van és egy 8 éves HP laptopom van. Miért lassúak egy kicsit ? Hogy lehet hibátlanul működnek ? Soha nem voltak szervizben.

Figyelt kérdés

Laptop: Windows 8.1, 4GB RAM. 750 GB HDD, AMD A4-5000 APU with Radeon(TM) HD Graphics 1.50 GHz.

S4: 5.0.1 Lolipop



2022. máj. 13. 12:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Tökéletes mindkét eszköz.


S4 nekem is van. LineageOS 14 van rajta, de van Android 12 is csak nem izgat fel. A sebessége tökéletes, a működése meg stabil.


A 4GB RAM-os lapos is pont egy kicsivel több, mint elég. Csak a Windows-t kéne róla legyalulni. Akkor szárnyakat kapna. Melós az eszközeinket fejleszteni, de megéri. Tegyél rá Linux-ot és soha többet nem fogsz Windows-t használni.


Felfoghatod ezt az egészet egy új szakma megtanulásának is.


Az SSD-s/költsél rá/új Windows/8Gb/portalanits/bezzeg az Android tizentöbb.. kommentelők a 20 évvel ezelőtt megszerzett nyúlfarknyi tudásukat fétisizálják csak és nem eresztik mert ez számukra egy identitás.

2022. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ott hagyni 2 hetekre meg ilyesmire"

akkor csak felénk vannak normális szervizek, ahol még a hiányzó csavarokat is pótolják :D én tavaly takaríttattam, pasztáztattam a 11 éves Latitude E6520-am, 4-5 óra alatt mehettem is érte

2022. máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
egyébként én is ajánlom a linuxot a régi laptopra, nálam a bekapcsoláson kívül mindenben gyorsabb! az alkalmazások telepítése kissé nehezebb, de bele lehet jönni.
2022. máj. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Fekete a telefon az a különbség. Műbőr a hátlapja
2022. máj. 13. 16:46
 15/22 anonim ***** válasza:

Vitatkoznék Ez vajon vicces? kollégával. Épp hogy könnyebb!

Az esetek 70%-ban tárolóból tolható egy rövid karaktersorral:

- apt-get install *

Ha bonyolultság van 20% esetében, akkor meg letöltős + kriksz-krakszok:

- dpkg -i *.deb

Aztán van a maradék 10% ahová a poweruser sem akar eljutni, de ott is van megoldás.

Na meg van a Synaptic, ha szines-szagos megoldás kell. Meg a wine. Meg adott funkcióra nyolcféle program. Meg nem exe, hogy egy velociraptort pakoljon a gépre, szóval egyelőre bőven biztonságosabb. A frissités meg.. hát az össze sem hasonlitható funkció a 2 ökoszisztémában.

2022. máj. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

13: feltéve hogy a felhasználó meg tudja szokni, és elég arra amire neki kell.

Ha másokkal kommunikálva és word meg excel kell akkor sajna az kiesett.


Ugyan van rá sw de teljesen máshogy tördeli és a formázások egy részét is máshogy kezeli. Ha fontos hogy szerkeszthető maradjon akkor biza sajna nem opció a linux.


Teljesen más kinézet, más menük, ikonok. Meg kel szokni.

Azért nem terjed semennyire sem mert az emberek utálják a folyamatos változást.

Ugyan linuxot használok de én is hülyét kapok mikor átalakítgatják a menüket és a régi meg nem elérhető már alapból. Akkor elmorzsolok pár miatyánkot a fejlesztőknek. Meg a felmenőiknek. Sokat elgondolkodtram hogy mac re váltok mert elegem van a folyamatos változtatási kényszerű eszközökből.

2022. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én csak a Windows-t ismerem.
2022. máj. 13. 18:52
 18/22 anonim ***** válasza:
16# ott a Free Office , exel-ben is tudd menteni
2022. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
én ha valahol előadok vagy laptopról vagy kap a helyi informatikus egy buksisimi barackot és indul a prezentációs gépen a Live Linux
2022. máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18: Az hogy ismeri az alap formátumot az nem elégséges. Ha MS office -al kell dolgoznom egyszerűen semelyik linux alatt működő pótlék nem jó.

Máshogy tördel, nem ismernek minden formázást. Bajos az egész.

Ha elég ebyől pdf -be menteni akkor okés mert akkor fix marad, de amúgy sajna erre nem jó. Webes lehet az egyetlen megoldás ami használható rajta, úgy hogy azt máshova is el tudod küldeni.


Linux on csináltam az önéletrajzom és sima word formában küldtem el.

Egyik helyről visszaírtak hogy nem tudják mi ez amit elküldtem, de az a jó tanácsuk hogy ilyen ocsmány munkát ne adjak ki a kezemből. Megnéztem win alatt is. Tragédia volt. Azóta pdf -ben küldöm mindig, ha kell. pl.


Olyan mint a mac -en a saját formátumú szövegszerkesztő. Marha jó de sehol nem nyitod meg kb csak mac -en.

2022. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!