Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ismétlődő probléma! Behalt...

Ismétlődő probléma! Behalt kijelző?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy ismétlődő problémával kapcsolatban szeretném feltenni kérdésem. Elöljáróban annyit, hogy a telefon egy Realme 6 pro, effektív fiatal, 8 hónapos.

Szóval a probléma leírása a következő: behal a kijelző. Mármint szerencsére nem rendszeresen, hogy napi 2x vagy valami, hanem időszakosan. Nem teljes mértékben halott, mert "feloldott" állapotban kissé kékesebb a színe, mint a lekapcsolt feketénél. Az értesítések ugyanúgy jönnek rá, rezeg, szól az ébresztő, ha ujjlenyomattal oldom fel, bekapcsol, csak nem látszik semmi.

Igazából ez a hiba csak azért bosszantó, mert amikor így meghal, akkor én éppen semmit sem csinálok vele. Nem dobom le, nem töltök le semmit, nem frissítek, nincs a napon, nem merül le csutkára, van hogy 80-90%-on történik ez. Gép elvileg felismerné, csak ugye, amikor csatlakoztatom, ki kéne választani a telefonon hogy fájlátvitel, de így nem tudom.

Legelőször tavaly novemberben történt ez, akkor egy ebéd erejéig félreraktam az asztalon, és mire végeztem és mentem volna haza, nem kapcsolt be. Ekkor szerelőhöz küldtük, ahol megjavították. Azt mondjuk nem tudom, mit csináltak vele, mert ugyanaz az üvegfólia volt rajt, szóval tényleg, fogalmam sincs.

Utána másodszor akkor történt, amikor itthon voltam, tanultam gépen, szintén félreraktam, mire végeztem, nem működött a kijelző. Ez az eset annyiban különbözik, hogy ha jól emlékszem töltőn volt, de nem gyorstöltőn, és nem gépről, hanem hálózati adapterrel töltöttem. Illettve pár héttel később egyszercsak se szó, se beszéd megjavult. (Ekkor egyébként a képfrissítési frekvenciát alacsonyabbra vettem, hátha ez volt a probléma, de nem tudom)

Ma ugyanígy történt, ültem kémia órán, és tényleg, semmi sem történt vele, magam mellett volt szem előtt, láttam végig, és egyszercsak nem kapcsolt be. Itt fixen tudom, 85% környékén volt az akku, viszonylag hűvös helyen történt (pince klubhelyiségben), és előtte egy tíz perccel szintén működött még.

Kérdésem a következő, hogy mit lehet tenni ilyenkor? Vagy egyáltalán ez mitől alakulhat ki? Kinek írhatok ilyenkor? Hard reset nem igazán opció.

Kérlek segítsetek, borzasztó módon kétségbe vagyok már esve :c /17L, ha számít valamit - leginkább a problémamegoldás magyarázásában/



2022. jún. 3. 22:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Igazából nem sürgős, mert reggelre random megint megjavult, de azért mégis csak jó lenne tudni, mi okozza ezt, mivel lehetne kiküszöbölni.
2022. jún. 4. 12:19
 2/5 Lájsz ***** válasza:
Szervizes vagyok, elég gyakori probléma az általad leirtak a realme készülékeknél. Két ok lehet ha korábban nem volt ejtve, sérülve. Az egyik hogy a kijelző kábele bizonyos mértékben oxidálódik, ami egy idő után kontakthibához, random elsötétedéshez vezet. Ezt a csatlakozók tisztitásával lehet orvosolni. A másik mikor az alappal van gond (nagyon sok esetben a szándékosan gyenge alkatrészek elfáradtak), ezeket egyesével ki kell mérni, illetve cserélni. Nagyjából ezek a leggyakoribb okok, de bármi is a hiba, mindenképp szakival csináltasd.
2022. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm! Vidéki nagy városban lakom, így itt a szervíz nem minden esetben megoldható, de akkor a csatlakozóknál gyakrabban tisztítom fujatással.
2022. jún. 11. 23:35
 4/5 Lájsz ***** válasza:
Nagyon szívesen! De nem fújatni kell igazából,hanem a csatlakozók réz érintkezőit felpolírozni. Szervizeseknél van ehhez való üvegszálas toll, ez szépen lehozza az oxidált réteget, de nem bántja magát az anyagot.
2022. jún. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

okés, akkor marad a szervíz:\

nem örülök neki, de hát ez van

2022. jún. 14. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!