Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meddig működhet egy iphone 6...

Meddig működhet egy iphone 6 telefon még?

Figyelt kérdés
sziasztok van egy iphone 6 telefonom ugye frissítést már nem kap és így maradt ios 12.5.5 verzión nem tudom még meddig fognak működni az alkalmazások. mert még 3 évet ki kéne birnia. Az akksia 100%-os kivűlröl majdnem patika bár kicsit karcos. Van esély még rá hogy ki borja 3 évig? frissítések nélkül? olyat senki ne irjon légyszi hogy vegyék újat dobd ki stb.

2022. jún. 4. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elműködhet az még.

De, mitől ez a nagy ragaszkodàs, hogy még 3 évig akarod használni?

2022. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mert csak 14 vagyok szüleim nem vesznek nekem csak magamra számíthatok ez ügyben addig gyüjtögetem a pénzem hogy tudjak venni jobbat
2022. jún. 4. 15:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond szerintem. Nem rögtön fogják az appok fejlesztői megszüntetni a támogatást.

Esetleg csináld azt a trükköt, hogy kapcsold ki az automatikus appfrissítést és nézegesd az appjaidnál a támogatott iOS verziót. Ha már nem támogatja az iOS 12-t, akkor ne frissítsd.

2022. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Esetleg csináld azt a trükköt, hogy kapcsold ki az automatikus appfrissítést és nézegesd az appjaidnál a támogatott iOS verziót. Ha már nem támogatja az iOS 12-t, akkor ne frissítsd."


Ez sem fog örökké működni, hiszen a legtöbb app, csak egy kliens. Egy idő után azt fogja mondani a szerver alkalmazás, hogy az xy verziónál régebbi klienseket nem támogatja és szevasz.


Különböző appok, különböző iOS verziókat igényelnek nyilván, és elkerülhetetlennek vélem azt, hogy a következő 3 évben ne essenek ki szépen sorban az általános, gyakran használt appok. Pl. a Messenger 11-es iOS-t igényel, szóval jó eséllyel ez nem fog kihúzni 3 évet. A Facebook és az Instagram már most 12.4-et kér, szóval ez szinte biztosan kapa lesz nagyon hamar.

A Chrome és a Safari sem támogatja már az általad használt verziót, ergo egyre veszélyesebb lesz a böngészőhasználat.


Én szinte biztos vagyok benne, hogy egy 6-os iPhone nem fog kihúzni 3 évet, ha a napi használat a cél, és nem csak a telefonálás. Nem tudom milyen anyagi helyzetben vagytok, de 60-70 ezer körül már lehet kapni újonnan 2-3 év garanciával belépő szintű androidos telefonokat, amik olcsóságuk ellenére minden szempontból hiperűrugrást jelentenének egy alap 6-os iPhonehoz. Ha meg rászánnak a szülők 100-130 ezer forintot, akkor meg már elég pofás telefonokat lehet kapni.

Kis büdzsével, gyerekként én elengedném az Apple vonalat. Maximum használt, 3 generációval ezelőtti modelleket lehet kapni ebben az ársávban, ez pedig szerintem nem éri meg.

2022. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát remélem azért min2 évig jó lesz. most sajnos költekezni nem tudunk mert házat újítunk stb. mindig a saját magam összekuporgatott pénzből vettem a telefonjaimat ehez is olcsón jutottam hozzá. eddig androidosom volt utánna let egy 5s tavaly és most a 6 így azért remélem bírja egy ideig
2022. jún. 4. 21:04
 6/13 A kérdező kommentje:
jövőre ballagok akkor kapok pénzt meg szülinap karácsony húsvét és talán összejön valami
2022. jún. 4. 23:17
 7/13 A kérdező kommentje:
már a telekom aplikációnak is a régi verzióját használom meg a shazamnak is spotifynek is deezernek is mindennek a régi verzióját kell használnom mert semmi nem jó jövő évig kihúzom utánna elteszem a fiók legmélyére
2022. jún. 4. 23:19
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

28 vagyok, tehát (remélem) még nem vagyok túl öreg és nem akarok azzal jönni, hogy "bezzeg az én időmben", de én 14 évesen kaptam egyáltalán az első telefonomat, ami egy sima butatelefon volt. Az első okostelefonomat valamikor egyetemistaként vettem magamnak. Szerintem nem dől össze a világ, ha most 1-2 évig nincs olyan telefonod, amit a telefonáláson kívül másra nem tudsz használni. Persze megértem én hogy rossz, de ha van egy használható számítógéped otthon, akkor igazából semmiről sem maradsz le, csak a suliban meg erre-arra nem fogsz tudni netezni, aztán ennyi. Aki akar, az elér telefonon, más meg annyira nem fontos.

Mondjuk egy Messenger még nem lenne rossz, pont most néztem, hogy a Messenger Lite operációs rendszer verzió igénye magasabb mint a sima Messengeré, amit nem is tudok hová tenni :D

2022. jún. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek végül megbeszéltem a szüleimmel hogy egy gsm boltba beadjuk és gyülytök hozzá pénzt vehetek amilyet akarok
2022. jún. 5. 21:14
 10/13 Cubina ***** válasza:
49%

Nagyon szomorúnak találom, hogy egy 14 éves gyereknek az a legnagyobb gondja, hogy régi okostelefonja van.

Nekem 14 évesen egy kicsi szintetizátorom, meg kazettás magnóm volt és többek között azzal szórakoztunk lent a bandával. Akkor még csak a vezetékes telefon létezett és a Commodore, Sinclair stb. számítógép, amire csak a gazdagoknak tellett.


Nagyon örülök, hogy abban a korszakban nőttem fel, mert így tudom hogy mi az igazi érték. Mert az okostelefon nem az. Nekem nem is kell, sose kellett.

A számítógépem mindent tud, amit kell, a nyomógombos telefonomat hívásra használom, és amikor elmegyek valahová, akkor az emberekkel, természettel foglalkozom és nem egy apró képernyőt bámulok görbült háttal.

2022. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!