Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a Xiaomi telefonokon...

Ha a Xiaomi telefonokon vannak Google szolgáltatások, akkor a Huawei-en miért nem lehetnek?

Figyelt kérdés
Mert ugye mindkettő csínai márka

2022. jún. 14. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Huawei akkor komoly konkurencia volt annak idején, jó ár/érték aránnyal rendelkeztek, jó kamera stb-stb. Aztán ez szemet szúrt az amerikai vezetésnek, hogy tobb Huawei van használatban mint iPhone..


Illatve, azzal védekezett az Egyesült Államok hogy a Huawei rendszer adatokat gyűjt az emberekről, ergó nem biztonságos..


Ez amolyan kereskedelmi háború volt Kína és Amerika kozott.

2022. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Mert a Huawei nagyobb konkurencia volt Amerika számára mint a Xiaomi.
2022. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért, hanem mert a Huawei nem volt hajlandó fizetni a Googlenak. Ezt nemrég mondták nekem is egy boltban, mikor telefont vásároltam. Semmi konkurenciáról nincs szó.
2022. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

#3 Nem tudom ezt ki mondta neked, de legközelebb ne tőle informálódj telefonok terén.


Alapvetően a Huawei nem csak egy telefonmárka, routerekkel és internetes hálózatokkal futottak be eredetileg. Ők kezdtek el először dolgozni az 5G-s hálózati lefedezettségeken is. Ez Trumpnak nem tetszett, ezért azzal vádolta a Huaweit, hogy csak azért akarják bevezetni a saját 5G-s hálózatukat, hogy kémkedhessenek Amerikában. Emiatt törvénybe vetették, hogy amerikai cégek nem köthetnek szerződést a Huawei-el (Google, Qualcomm, Intel, stb.). Ezért nem lehet a Huawei eszközökön Google szolgáltatás. Az android viszont nyilt forráskódú operációs rendszer, így az hiába a Google gyártmánya, azt használhatják ők is. A Xiaomi nem foglallozik mobilhálózatokkal, így ők egyelőre nincsenek ilyen veszélyben.

2022. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4. Intel és Qualcomm szerintem köthet mert sok új terméküben van chip. Nem a Google androidját használja hanem csak a Linux alapot.
2022. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!