Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Powerbank és túl hosszú...

Powerbank és túl hosszú kábel, ami miatt folyton megszakad a töltés? Hasonló valakinek?

Figyelt kérdés
Van egy jó powerbankom, 2,1 amperral tud tölteni, de már 5 éves. Eleinte tökéletes volt, másfél méteres kábellel töltöttem a telóm, később kezdte ledobálni. Egy másik, gagyibbat vettem pár ezerért tavaly, az tényleg csak pár használatig volt jó, most folyton megszakad, pedig csak 1 m a kábel. Ha vennék egy fél métereset, azzal jobb lenne?
2022. jún. 18. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Normálisat vegyél.

[link]

2022. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eredeti Huawei kábel, csak jó minőségűt használok. Az adapteres töltéssel sosincs gond, de szerintem a powerbankok már nem tudják a 2 ampert se, ezért szakadozik meg a töltés. Ezért gondoltam, hogy egy rövidebb kábel jobb lehet.
2022. jún. 18. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a csati vacak? A microUSB aljzatok hamar kikopnak.
2022. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
USB-C
2022. jún. 18. 22:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha a powebankra gyanakszol akkor azt vegyél.kábel,pb, telefon,ezek közül lesz rossz valamelyik.írtad hogy áramról tudod tölteni a telót,akkor a kábel és a teló jó.
2022. jún. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy 2 - 2,1A-t tud a powerbank. De ha a telefon nem vesz fel annyit, mert már 80% felett jár az akksi, akkor nem fog 2A folyni.

Sok powerbank lakapcsol ha nem érzékel elég nagy kimenő áramot.

Az öreg powerbanknál lehet hogy a védelem kapcsolja le, mert valamelyik cella a terhelés hatására beesik 2,5V alá.

Ha ugyanazzal a kábellel adapterről töltve jó, akkor a powerbank a rossz, hiába veszel rövidebb kábelt, nem lesz jobb.

2022. jún. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy rendes powerbankhoz adnak rövid kábelt (10-20 cm)

Hosszú kábelen 5V/2A-rel tölteni elég veszteséges. És sokszor leesik annyira a kábel végén a feszültség, hogy leáll a töltés, a powerbank meg azt hiszi vége a töltésnek, és kikapcsol. A rövid kábelen kisebb a feszültségesés. Az is megoldás ha hosszú, de nagy keresztmetszetű kábeled van.

2022. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok már ezt a kábellhosszt! Igen, fontos dolog a hossz és a keresztmetszet. De nem ebben az esetben. A powerbank és az adapter elektronikája igyekszik tartani az 5V-ot. A 2A terhelés hatására sokkal nagyobb feszültségesés keletkezik mint a kábel hossza miatt. Pontosabban keletkezne ha az elektronika nem szólna közbe.

Ha a kábelhossz akkora probléma lenne, akkor midnenhonnan ez a hír folyna, hogy nem lehet tölteni a telefonokat. Van 2 méteres kábelem is amit az egyik iPadhoz kaptam, azzal simán működik bárminek a töltése is.

Mivel a kérdezőnél adapterről működik a töltés ugyanazzal a készülékkel és kábellel, egyértelmű hogy a powerbankja kaka! Valamelyik cella megdöglött benne, ezért tilt le.

De azt is el tudom képzelni, hogy a telefon is érzékenyebb az átlagnál, esetleg annak az akkuja is gyengélkedik már és a vacak powerbankból érkező nem túl frankó feszültségtől az tilt le és ezután a a powerbank. Vagy a f.. tudja. Alaposan ki kellene mérni azt a powerbankot terhelés alatt, hogy mit is tud magából kiizzadni. és persze a cellákat is meg kellene méregetni egyenként.

De a lényeg az, hogy az 1 méteres kábelen nem esik akkora feszültség, hogy az ilyen problémát okozzon! Ha ez megtörténne, akkor a viláon kb 7 milliárd ember lenne bajban, mert majdnem mindenhez a fél-máfél méter hosszú töltőkábeleket adják.

2022. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!