Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire jók a kinai markák?

Mennyire jók a kinai markák?

Figyelt kérdés
Most nem az olcsó sz.ar telefonokra gondolok, hanem az ismertebb márkákra, páldául Huawei, Honor, Xiaomi. Működnek hibátlanul? Megéri megvenni őket? Aki ilyan telefont használ, mesélhetne. Apple esélytelen, én nem vagyok egy se.ggrázós valaki. Eddig Samsungom volt, jó, de nagyon elszaladt velük a ló. Nem adnak töltőfejet, sem fülhallgatót, sem tokot. Ezért gondolkodom a kínaiakon.

2022. jún. 26. 15:24
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
9%

Kici-occó finom kínai retkek.

Többnyire semennyire nem jók.

2022. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
10%

Hát szokj hozzá, hogy nem fogják odaadni a fél gyárat a kínaiak sem hamarosan.

Micsoda allűr Adjanak tokot, töltőt, meg még toronyórát lánccal is?

Na látod pont ezért szarok az ilyen telefonok! Az átlag paraszt nem venné meg, de ha van _ingyen_ tok, akkor azonnal kell neki! Egy fél dollárból fröccsöntött műanyag hulladékkal ami nettó környezetszennyezés megvesznek. Te meg - ahogy a kérdésből is látszik - lefekszel mint a kiskutya és örömmel veszed a kínai ócskaságot.

Csak mert adnak hozzá tokot!

2022. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarok vitatkozni a #10-el, nincs értelme, neki nem vált be.

Itt van egy pár vélemény:

[link]

Hangsúlyozom: a többit nem ismerem és nem akarom a kérdezőt sem befolyásolni.

2022. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

#9: Azért nem biztos, hogy mindent elérsz böngészőből, egyes bankoknál például muszáj appot használni (mondjuk ezek többnyire elérhetők az App Galery-ben is, de én inkább nem vágnám el magam a google globális szolgáltatásaitól).


#10 élményeit ellenpontozandó én majdnem 5 évig használtam egy Redmi 3-at, szoftveresen előbb avult el, mint hogy hardveresen tönkrement (már nézegettem az újat, mert egy csomó alkalmazáshoz öreg volt az Android, amikor megadta magát az USB-csatlakozója). Majdnem egy éve használok egy Redmi 10 5G-t, és egyelőre semmi gond vele. Természetesen lehet, hogy nekem van csak szerencsém.


Amit #10 ír a garanciális javításról, az mondjuk elgondolkodtató (bár nem tudom, más márkáknál hogy megy).

2022. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Persze, 12-es. Csak régen a Samsunghoz is jártak ezek, most valahogy mégis megszüntették! Csak nem sporólásból??? Huawei, Xiaomi tovabbra is adja ezeket. Mert ez a telefonhoz HOZZÁTARTOZIK. Samsung garanciális javítás is pont ilyen, semmit nem csinálnak vele. Samsungoknak is van baja, nem tökéletessek azok sem. Apple meg akár milyennek is tűnik, még telefonálni sem lehet vele, mert recseg-ropog össze-vissza közben. Egyébként pedig a koreaiak sem különbek sokkal a kínaiaknál...
2022. jún. 26. 16:57
 16/21 anonim ***** válasza:
15%

"Xiaomi tovabbra is adja ezeket."

Van egy üveg borom rá (valami olcsó BB! :D ) hogy jövőre már ők sem adnak hozzá.

2022. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Lehet, de meg mindig adják, a Samsung meg már mióta nem? Részemről a vita lezárva.
2022. jún. 26. 17:01
 18/21 anonim ***** válasza:

2 milliárd kínai nem tévedhet,

kínait vesznek, használnak.

igaz ott csak "hazainak" nevezik.

2022. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
33%

Huawei számomra is tökéletes.


Az meg, hogy semmi google nem működik rajta, nettó b@romság.


Még ha korlátokkal is, de a legtöbb google appot fel lehet rá rakni GMS és Pléjáruház nélkül is!


Üdv.: Egy Mate 40 Pro (EMUI 12) és egy Matepad11 (HarmonyOS 2.0) tulaj

2022. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
86%

A legkevésbé se vegye fikázásnak, meg fanboykodásnak senki, amit írok, de:

1. Szerintem ha valaki nem akar gyökölni minden második app telepítésénél, meg alternatívákkal szórakozni, sok tíz meg százezer forintért, akkor kerülje el a Huawei-t. Ha valaki "fanatikus" akkor megértem a ragaszkodását, de GSM nélkül egy Android telefon kb. ki van herélve. Ráadásul kismillió alternatívája van minden Huawei telefonnak, akár csak márkán belül is ott van a Honor, ahol működik minden Android app és nem kell sz..rakodni semmivel.

2. NORMÁLIS szervízháttere itthon két márkának van: az Applenak és a Samsungnak. Az összes többi lutri (talán még a Xiaomi?). Az apró-cseprő dolgokat valószínűleg megoldják ezeknél is, de én nem vennék rá mérget. Mondjuk lehet azt mondani, hogy elég kicsike az esélye egy hibás telefon kifogásának, meg hát 2 hét elállási időd van, ha neten rendelted, de azért ezt is figyelembe kell venni.



"Most nem az olcsó sz.ar telefonokra gondolok" <---> "Abban még esetleg tudtok segíteni, hogy melyik Huawei/Xiaomi a legjobb 60000-80000 között."


Tudom hogy megdöbbentő lehet, de ma már a 60-80 ezres árkategória bizony az olcsó sz..rokat jelenti. Egy épkézláb, alsó-közép kategóriás telefon 110 körül kezdődik.

60-80 ezer forintokért valóban kínai telefonok között éri meg turkálni, de biztos hogy kompromisszumokat fogsz kötni. Nem tudom, hogy mire szeretnéd használni, ha ezt leírod, akkor talán tudunk telefont ajánlani, de így nem.

2022. jún. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!