Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ilyen sza*ok ezrk a...

Miért ilyen sza*ok ezrk a kínai telefonok?

Figyelt kérdés

Redmi Note 10s t vettem mikor még megjelent, 6gb ram/128gb rom al jó dealnek tűnt, kifejezetten játékra vettem, az alap, telefonos opciók mellett..


Legjobb esetben is 3gb ram érhető el a rengeteg, kitörölhetetlen, folyamatosan futó, újrainduló kínai lófaxoktól,amik zabálják a ramot.


A 128 gb rol meg annyit hogy a felefon nem hogy nem képes automatikusan törölni a gyorsítótárat, de van egy egy folyamatosan növekvő egyéb mappája is.


A neten van rá sok megoldás, de egyik sem működik.


(Google:


"Redmi other files")


Magyar központjuk nincs, Pesten mindegyik MiUI okospontban is csak panaszkodókkal találkoztam eddig, az eladók meg széttárják a kezüket.


Telenornàl vettem, ott sem mondtak rá semmit, de gondolom azt tudták decemberben mikor megvettem ezt a xart 130 ezerért, hogy ilyen f*s.


Komolyan mondom, ugyan azok mennek rajta mint az előző 10 ezer forintos androidomon.



Van valakinek hasonló telefonja? Mit lehet csinálni hogy ne induljanak ujra a tiltás ellenére se a sok sok kínai, semmirekellő appok?


Vagy van valami program ami befagyasztja őket?


Ilyen random usernek ezek biztos nem feltűnőek, ezért inkább olyanok válaszát várnám akik ilyesmi telot vettek mobiljátékra(is).


Köszönöm.



2022. júl. 1. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Mindegyik telefon kínai, a szifon is.
2022. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
93%
Hát telepíts rá Treble ROM-ot akkor :D
2022. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
84%

Nekem egy Xiaomi Redmi 4X-em van már 5 éve és egyszer sem tapasztaltam ilyesmit, pedig csak 3GB RAM van benne, és én is aránylag sokat szoktam játszani.

Gondolom ezeket az appokat letörölni nem lehet.. Legújabb MIUI van fent? Hátha egy bug miatt indulnak újra azután is hogy letiltottad és talán kijavítják a frissítésnél.

2022. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem érdemes általánosítani. Nekem ugyan nem kínai telefonom van, de nem igazán szoktak panaszkodni rájuk, legalábbis itt. Persze azt nem mondom, hogy mind tökéletes, de ha nem, az szerintem nem azért van, mert "kínai". Neked sikerült kifognod egy rosszul optimalizált modellt.
2022. júl. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3, Igen, a Legújabb van fant rajta.


Első, nem mindegyik telefon Kínai, de szinte mindegyiket Kínában gyártják.


Az előző 10 ezer ft os Alcatelem ugyan ennyit tudott, és nem kellett 3 naponta hard resetelni.


Reméltem hogy sikerül értelmezni a kérdésem, és olyanok válaszolnak, akiknek szólt a kérdés.. :D


4,

Nem széria hiba.


Akkor írd be a youtebe ba hogy:


"Redmi Other Files"


Szerinted ha annyi találat van rá/clickbait "megoldás", akkor egyedül nálam van ez?


De köszönöm szépen a segítséget azért.

2022. júl. 1. 13:52
 6/16 A kérdező kommentje:
*fent
2022. júl. 1. 13:52
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Én appkillert használok, amit play storeból kell letölteni. Annyi hátránya van, hogy mindent leállít, így értesítést sem küldenek az appok, mert nem futnak. Illetve nem automatikusan működik, hanem neked kell manuálisan benyomni a programot mindig.
2022. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
#4 vagyok. Nem azt írtam, hogy szériahiba. De azért még az is erős kifejezés lenne, hogy az összes Xiaomi sz*r 1 modell alapján, nemhogy az összes kínai. Gondolod, hogy érdekük lenne sz*r telefonokat csinálni, mikor ott van ezer konkurencia? Esetleg keresd meg ezzel a hivatalos forgalmazót, talán van ötlete.
2022. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Csakhogy nincs Magyarországon olyan.


Végigjártam, ha időm engedte, decembertől egész Budapestet ezzel a sorscsapással.


Van egy Weboldaluk, és ennyi.


Meg a Facebookon reklámozzák ezeket a szuper telefonokat.


Meg mondom, hogy finoman fogalmazzak, nem Én voltam egyik "okospontjuknál", szervízüknél az egyetlen panaszkodó. :)


Mindenhol azt mondták hogy ez ilyen. Ez nem hiba.

Életem első telefonja hogy pl amiben minden beépített app ban rekrámok vannak.

Még a beállításokban is

Mostanában legtöbbször a Disney+ reklám megy.


Hiába állítom le/fagyasztom be a kitörölhetetlen, ramzabáló alkalmazásokat, amikből fut vagy 20 egyszerre, pl

"iránytű",

"miui segéd", "készülékkeresés", "ujjlenyomatleolvasó"

"digitális jóllét,

"device health service"

"Miui megosztás

"Miui SDK"..(a teljesség igénye nélkül)


Én mondjuk szívesebben használnám a ramot pl az Aether Sx2 Ps2 emulátorhoz.

Ami megy is a telefonon, kb 20 percig, majd elkezd frame droppolni, szaggatni, mert mennek ezek a sz*rok.


Azonnal amint netet kap a telefon visszaáll minden, ahogy Ők akarják


Én anno azért lettem androidos mert szabtam testre a telefont ahogy ÉN akartam, semmi szükségem ezekre.


Az anyacégnek meg már írtam pár mailt, hogy segíthetnének..


De semmi rekció, másnak sem.

2022. júl. 1. 15:10
 10/16 NTBS ***** válasza:
100%
Mert olcsó az alapanyag és munkaerő.
2022. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!