Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen okosórát ajánlanátok...

Milyen okosórát ajánlanátok iPhone mellé (Watchon kívül nyilván)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát amire használnám az órát, fontossági sorrendben:

1. Futás közbeni aktivitásfigyelés. Plusz futni nem szeretném a jövőben magammal vinni a telefonomat, szóval tudjon az óra Spofityről zenét lejátszani egy vezeték nélküli fülessel (az se baj, ha csak offline módban).

2. Legyen teljesen vízálló, elmehessek benne úszni is akár.

3. Kártyás fizetés, telefon nélkül is.

4. Ez már csak extra, de nem bánnám, ha tudna e-sim-et kezelni és szükség esetén tudnék vele telefonálni is (egy fülhallgatóval), meg menne a Spofity online is, előre letöltött zenék nélkül.

5. Ez is csak extra, de örülnék az always on display lehetőségének.


Az üzemidő azon felül, hogy bírjon ki átlag használattal egy napot, tök mindegy.


Úgy látom, hogy ezeket a Apple Watch SE mind tudná, kivéve az AOD-t, viszont ez már egy 2 éves óra, nem tudom, hogy 2022-ben megéri még erre beruházni 110-140 ezer forintért.

Az Apple Watch 7 mindent tudna, de ebből meg az e-sim-et támogató modell már 200 ezer forint fölött van, kicsit félnék ennyit kiadni egy ilyen kütyüre (bár anyagilag nem jelentene problémát alapvetően). Plusz az ára miatt valószínűleg félteném is.


Amiket én látok plusz lehetőségek:

- Samsung Watch 4: erről úgy hallottam, hogy ha nem Samsung telefonom van, akkor korlátozottan tudja kihasználni a képességeit.

- Huawei Watch 3: őszintén szólva kicsit ódzkodok a kínai - főleg a Huawei - termékektől, de ha iPhoneval hibátlanul működik és tudja azt amiket fent felsoroltam, akkor végülis miért ne (bár mintha a kártyás fizetés nem menne vele).

- Garminokat néztem még, de azok meg bőven olyan árban vannak (vagy akár még sokkal drágábbak), mint az Apple Watchok, de egyébként nem zárkóznék el ezektől sem teljesen.


Tudtok esetleg még alternatívákat? Vagy ti mit javasolnátok?



2022. júl. 2. 16:12
 1/7 Szirty ***** válasza:
49%

"...ti mit javasolnátok?"


Kezdj el élni.

2022. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Watch SE tökéletes, másfél éve jött ki. Az AOD akkor lényeges, ha leveszed a kezedről és leteszed az asztalra úgy, hogy nem éred el, egyébként megemeled a kezed és bekapcsol a kijelző. A leírás alapján az EKG nélkülözése nem okoz gondot, így teljesen jó lesz számodra, a Cellular 44mm verzió 130 ezer az eMagon, 140 ezer pedig az Apple oldalán, illetve a hivatalos viszonteladóknál.

A helyedben ezt venném és nem kísérleteznék mással hasonló árban.

2022. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, az EKG és a véroxigén mérés nem igazán izgat, szerintem ezek eléggé megbízhatatlanul működnek egy telefonon és amúgy sincs túl sok gyakorlati haszna ezeknek az információknak.

Az SE-től egyedül azért "fázok", mert már 2 éves. Nem tudom meddig kaphat még szoftvertámogatást. 2 évig még szinte biztosan, de a 7-nek ebből a szempontból 4-5 éve még biztosan van. (Másrészről ha az aksik elhasználódása miatt amúgy is "kukázódnak" ezek az órák 3 éves koruk körül, akkor igazából mindegy...)

2022. júl. 2. 23:43
 4/7 A kérdező kommentje:
szerintem ezek eléggé megbízhatatlanul működnek egy órán*
2022. júl. 2. 23:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, a Series 3 2017-ben jött ki és még mindig kap frissítést (+gyártásban van), illetve az Apple esetében általános az 5 éves támogatottság. Teljesen nyugodtan megveheted az SE-t, nem mostanában lesz vele problémád, ha egyáltalán lesz bármikor is. Illetve ha már nem lesz frissítve, ugyanúgy fogod tudni használni.
2022. júl. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én egy Toshiba Handybook-ot ajánlok neked. Ugyanannyit tud feleannyi áron.
2022. júl. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
SE
2022. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!