Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Visszaküldök egy telefont de...

Visszaküldök egy telefont de a gyári müanyag kijelzővédő karcos?

Figyelt kérdés
Vettem egy Xiaomi 12-t de a kijezlő nagyon gagyi, ezért visszaküldöm, 3 napot használtam, nagyon vigyáztam rá, mindent visszaraktam úgy ahogy volt a dobozban, az egyetlen probléma hogy a telefon kijelzőjén van egy gyári müanyag kijelzővédő fólia ami még ha ránézel is megkarcolódik... Lehet ebből valamilyen gond? Nem szeretném ha értékcsökkent ként kezelnék emiatt, mi lenne ha csak levenném a kijelzővédőt? Nem hinném hogy azt gondolják hogy a kijelző karcos, viszont mivel ez egy gyári része a telefonnak....

2022. júl. 4. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Értékcsökkent, ha karcos, a visszaküldés alapfeltétel pedig hogy hibátlan legyen és minden tartozékkal együtt menjen vissza. Nálad ez nem áll fenn, ergo kb biztosan visszautasitjak a vissza vételt.
2022. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jog szerint interneten rendelt termékek esetén átvételtől számított 14 napon belül van lehetőség elállni a vásárlástól, és a szándék jelzésétől számított 14 napon belül kell visszaérkeznie.

Ám a termék csak a megismeréshez szükséges mértékben lehet használt. Nem telefon, de szemléltetésül: Rendelsz cipőt.Otthon a szobában felveszed, és járkálsz benne néhány lépést. Kicsi, nagy, kiderül.

De nem mehetsz el benne az operában, nem mászhatod meg a közeli hegyet.

Pulcsit is felpróbálhatod.

A telefon megismerésére is elegendő egy óra, és nem intenzív használat akkor sem.

DE! Sérülten nem küldheted vissza a terméket. Az nem rendeltetésszerű használat. Ha megtartanád, és javítani kellene, már az a karcolás is elég lehet a garanciavesztésre.

Alaposan át fogják nézni a visszaküldött terméket, mielőtt elfogadnák az elállási szándékodat. Ha a védő gyári tartozék, akkor el fognak hajtani, akkor is, ha hegyekben áll nekik ugyanolyan, és nem is fizették érte semmit.

Egyedül abban bízhatsz, hogy egyes cégek a törvényi kötelezettségnél többet vállalnak, és nem kekeckednek annyira.

2022. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát nem volt intenziven használva, napi kb 2 órát ha használtam, és még igy is karcos lett a kijelzővédő, szerintem 1 óra nem elég hogy el döntsd hogy megtartod e vagy nem, ez az első xiaomi telefonom, a kijelzőt leszámitva vannak még egyébb dolgok amik nem tetszenek, ezeket csak több napos kipróbálás után lehet csak észrevenni... de szerintem 1 óra kipróbálás során is keletkezne rejta némi karc, olyan puha az a fólia rajt....
2022. júl. 4. 13:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi van akkor ha csak egy sima fólia van a kijelzőn, nem kijelző védő, az is gyári tartozék de ha azt összekarcolom az is értékcsökkent? olyan dolog ami csomagolásnak számit, és el van távoltiva vagy rögtön, vagy akkor amikor tiszta karca, vagyis 2-3 nap után.
2022. júl. 4. 13:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha csak egy olyan fóliáról van szó, amelyet a gyárban azért szoktak felsimítani egyes elemekre, hogy a csomagolásban ne koszolódjon el, az teljesen érdektelen. Én úgy fogtam fel az eredeti írást, hogy ez mindegy grátisz törésvédő. Ha nem ilyenről van szó, az nem gond.

Velemi vitázhatsz, hogy mennyi idő kell a megismeréshez, és csak webáruházban dolgozóként próbálok segíteni a tapasztalatom és szabályismeretem alapján.

Hogy meddig terjed a szükséges mérték, és az eladó mit lát, mennyire kekec, azt nem tudom. A cipős példánál maradva, a szobában nem töri a lábamat, de az operában már a nagy ária alatt már csillagokat látok, az már kívül esik a kipróbáláson. Még akkor is, ha 3 méter jobbra, 3 méter balra nem elegendő a vevő szerint.

2022. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ez nem csak olyan sima fólia, hanem egy gyári müanyag kijelzővédő, persze kb olyan vékony mint az a fólia ami rajtszokott lenni, körömmel hozzá érsz már karcolódik is. ezért nem tudom hogy akkor ezt most a telefon részének veszik, vagy csak csomagolásnak számit, mint más telefonokon a fólia.
2022. júl. 4. 15:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha megnéznéd a doboz tartalma/tartozék/hasonló részt a mellékelt útmutatóban?
2022. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez a kis füllel lehúzható öntapadós fólia?
2022. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Űtmutatóban nem találtam erről semmit, és nincs kis fül, ugyanolyan kijelzővédő fólia amit lehet venni, csak persze sokkal gagyibb mivel ingyen van
2022. júl. 4. 18:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, akkor újra írom: az nem használat közben, hanem a gyártás végén kerül rá, és arra való, ne karmolódjon el, ne legyen ujjlenyomatos addig, amíg a vevőhöz kerül. Nem használat közben hivatott védeni a képernyőt.
2022. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!