Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az alábbi telefonok közül...

Az alábbi telefonok közül melyik a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Csak Yettel előfizetéssel jöhet szóba, mivel KP-ben nem tudnám megvenni. 13 éves lánynak kellene az előző telója egy Samsung A12 volt. Ehhez mérten az alábbi modellek jönnek ki egyéb részletet vagy minimális részlettel, mint "extra" költség a 9490 Ft-os csomag mellé.


HUAWEI P40 Lite

Nokia G21

Samsung Galaxy A03

realme C25Y



2022. júl. 5. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Huawei P40 Lite-hoz (legálisan, mókolás nélkül) nincsenek Google szolgáltatások.

A többihez nem tudok hozzászólni.

Tudom, valamelyest talán nem tartozik a kérdéshez, de milyen csomag az egy 13 éves gyereknek, ami rengetegbe kerül? Én 40 évesen - igaz telefonon nagyon keveset telefonálok, viszont sokkal többet WhatsAppolok, Viberezek, Messengerezek - egyharmad ekkora számlát "hozok össze". Mi az, amivel ilyen hatalmas számlát "sikerül" (kétes dicsőség) összehozni egy olyan gyereknek, aki egy huncut garast nem keres? (és aki a korából adódóan nem is kereshet)


Ha fontos a Google, akkor a Huawei-en kívüli másik 3 közül választanék. Ha nem, akkor pedig az első 2-ből. (A Samsung márkával kapcsolatban telefon-ügyileg nekem vannak rossz tapasztalataim - igaz régebbről, a Realme-ről meg semmi infóm, de látatlanban elég noname-nek, nevenincsnek gondolom, ha nem ajándékba kapnám - lsd. ajándék lónak ne nézd a fogát, akkor nem kellene. Négyszámjegyű és afeletti pénzt sem adnék ki érte, az tuti. Akkor már vagy nem veszek semmit és kész, vagy spórolok és veszek jobbat. )

2022. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért magas a díjcsomag, mert tavaly kellett új teló és szintén csak előfizetéssel ment. A drága ügyintéző pedig addig papolt, míg gondoltam legyen 8 vagy 9 ezres csomag, amivel többet add, mint az akkori talán 5000. Lévén 2 év hűség van lehetetlen lesz kisebb csomagot kiválasztani kötbér nélkül. amit ha megtudnék fizetni.... és így tovább.

Azonfelül teljes áron nem tudnék telefont venni kb. soha. Így marad a magasabb díjcsomag vagy alacsonyabb + telefon részlet. A telefon szerintem jövőre úgyis tropa lesz.

2022. júl. 5. 11:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel ad többet? Mi mindent kapsz ezért? Csak kíváncsi vagyok. Nekem 3500-as csomagom van, igazén telefonon nagyon keveset beszélek (szinte elenyészőt), viszont napi több órát beszélek Messengeren, Viberen és WhatsAppon, 4 Gigabyte internettel, amit ezek az appok nem fogyasztanak. De untig elég szokott lenni a 3.500 Ft, és még azt is drágállom, miután hosszú évek után 3.000-ről felemelték.
2022. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok beleokoskodni, de ha nincs 60000 ft egy telefonra, akkor a havi 10000 forintos előfizetés nem biztos, hogy bölcs megoldás.
2022. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4: Igen, erről beszélek én is. Ennyiért már kb. 8 Gigányi mobilinternetet tudnék venni (most 4 van, előtte sok-sok évig csak 1 volt.Az 1 Gbyte kevés volt, nagyon be kellett osztanom, de mióta úgy van 4 Gbyte, hogy nem fogyasztja a keretemet a Facebook, a Messenger és a WhatsApp, azóta - nekem - untig elég. Ez 3500-ba kerül, persze jó (rossz) magyar forintról beszélek.


Egy 13éves lánynak - ha én fizetném - akkor, - mivel nem keres- a jelenleg tudomásom szerint legkisebb csomagot venném, (ami Telekomnál momentán tudtommal a Mobil S + 4 Gbyte), és ha kifut belőle, akkor vagy azt mondanám, hogy tanuld meg beosztani(avagy Kislányom, így jártál, majd jövő hónapban megtanulod a magad kárán, hogy jobban sáfárkodj vele), vagy ha valamiért megszánnám, inkább utólag (és kizárólag alkalmi jelleggel) vennék neki plusz mobilnetet.

Egy szó, mint száz: 10.000 Ft-ot biztos nem adnék neki csak a mobiljára úgy, hogy akkor amellett még kell zsebpénz, meg még ez-az. Ja meg persze eszik is, ami szintén pénzbe kerül. (Hacsak nem vagytok multimilliomosok vagy milliárdosok, mert akkor nem számít a pénz, akkor ez csupán csak egy vízcsepp a tengerben, sőt: az óceánban.)

2022. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4: tökéletesen igazad van, de nincs telója. Bármilyen konstruktív megoldás érdekel, akár privátban is!


#3-5: tévedtem, ha a jelenlegi számára, amire hűség van jövő év márciusáig új telót is vennék csak 11490 Ft-os csomag jöhet szóba, mert a régi a Yettel váltás miatt megszünt. De még cirka 15000 Ft kell fizetni ,mert a mostani halott teló részlete vagy mert idő előtt cserélek. Túl sok volt az infó és nem figyeltem a 11000-es csomag után.

2022. júl. 5. 14:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Részletre vásárlás viszonteladónál? (Euronics, Media Markt, Alza, Emag, Aqua


Nagyjából ugynannyiba jön ki mint ha előfizetés mellé vennéd amúgy, ráadásul nem lesz hálózati záras a telefon...

2022. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy mik a leányzó igényei: x giga mobilnet, x perc hívás, stb (valószínűleg elég a net, mert a kismillió csevegő appban ingyen hív bárkit). Aztán megnézni, hogy melyik szolgáltató mit kínál mennyiért (én nem vagyok képben, mert külföldön élek).

Az 5-ös által említett 3500 Ft-os csomag pl jól hangzik, és akkor már csak telefon kell - a fentebb írt Nokia G21 a MediaMarkt-ban pl havi 3009 Ft-ért a tiéd lehet (0% THM). Így cirka 6500-ba kerülne a dolog havonta, ami mégsem 11000 :)

2022. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7: még két évig törlesztek egy OTP személyihitelt. De egy próbát gondolom megér.


#8: A díjcsomagja még 2023. áprilisig hűségidős. Nincs értelme még egy díjcsomag és számot vennem! Azt kéne elkerülni, hogy új hűségidő kelljen. Az én díjcsomagom 2999 Ft/hó, 100 perc/vagy SMS és 2+2+2Gb.

páromnak meg azért volt 9000 Ft-os csomagja mert így minden hálózatba korlátlan volt és a barátnője - aki kőgazdag - nem futotta volna hogy ő hívja. A sors iróniája hogy két hónapja 11 havi hűséggel cirka 2000-rel tudtam vágni, de vagy két hete összevesztek. XD

2022. júl. 5. 15:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Válassz sokkal olcsóbb csomagot, és akkor össze tudnád spórolni a telefont a gyereknek. Nálunk 4 embernek kb.12 ezerből kijön az előfizetés (telefonálás+internet)

Amúgy ezek elég drága telefonok, egy ekkora gyereknek, szóval csak akkor kapjon ilyet, ha tud rá vigyázni és legalább 4-5 évig használni fogja.

Egyébként rohadék egy cég ez. Ahogy látom, a samsung A03 at 84 ezerért árulják hűséségidő nélkül. Emag on 60000 Ft. Ott nincs hűségidő és kártyafüggetlen telefont adnak.

A nokiánál ugyan ez a helyzet.


Szóval tényleges válasz a kérdésre: én a Nokia G21 et venném. Az A03 a 2. Jelölt lenne, de az egy elég elavult telefon a többihez képest, szóval így 2. Jelöltnek a realme t javaslom. Huaweit kilőném a google szolgáltatások hiánya miatt. A nokia és a realme között kevés különbség van műszakilag. Egyeten nagyobb különbség, hogy ebben a nokiában nincs iránytű, viszont usb C csatlakozója van. A realme nek csak sima usb. Ha fontos az iránytű, akkor a realme, de ha nem, akkor a Nokia G21 legyen. A Nokia eleve egy jobban bejáratott márka, mint a Realme.

2022. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!