Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan működik pontosan egy...

Hogyan működik pontosan egy iPhone függetlenítése?

Figyelt kérdés
Használtan vennék egy 12-t, viszont Yettel függő én meg Telekomos vagyok. Azt tudom, hogy pár éve ingyenesen megcsinálják üzletekben, illetve elvileg otthonról is meg lehet csinálni, de le tudja valaki nekem írni a pontos lépéseket? (Kb. Minden egyes oldalon mást írnak, már nem tudom, mit higyjek)
2022. júl. 29. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Én biztos nem állnék neki magam, ha lövésem nincs hozzá. Elrontod, és nagyobb lesz a kár, mint amit kifizetsz egy szakembernek, aki - ha nem ismerős Pityuhoz mész - akkor kell, hogy adjon számlát, meg papírt a dologról (amivel valamiféle felelősség is együtt jár nyilván - hisz rajta van a neve, hogy ő csinálta, ő művelte, feketén-fehéren.)


Ha meg itt leírja neked lepkefing_dezső, akkor ha nem jön be az algoritmus, urambocsá tönkremegy tőle a telefon, vagy elszáll róla egy vagy több (legrosszabb esetben minden) adat, akkor lepkefing_dezső adatait emiatt te nem éred utol, ellentétben ha megfizetsz egy szakembert, lesz róla papírod, pecsétes, azaz bélyegzős meg minden, rajta lesz a neve az illető ipsének, aki elkövette a függetlenítést, és utólag is számon lehet kérni.


Lepkefing Dezsőt a gyakoriról pedig nem.

2022. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem minden egyes oldalt kéne nézni, hanem a szolgáltatóét...
2022. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

1-es megkérhetlek valamire? Soha többet ne válaszolj itt semmilyen kérdésre! Ez valami tragédia mit hadováltál össze.


Kérdező az az ember aki megvásárolta a készüléket a yetteltől, vagy akkor még telenortól, neki kell bemennie egy ügyfélszolgálatra és kérnie a hálózati korlátozás feloldását. Elvileg nem kell hozzá a készülék, elég ha tudja a telefon IMEI számát. (több fórumon olvastam, hogy nem kellett a készüléknek ott lennie az ügyinrézésnél).

Aztán ha az ügyintéző azt mondja, hogy megcsinálta a feloldást, azután az alábbi leírás alapján tudod feloldani a korlátozást. Ha van telekomos kártyád berakot és újraaktiválod a telefont, ha nincs, akkor meg újra kell telepíteni és a beállításkor fog aktiválódni immár függetlenként.

Máshogy iPhone esetében nem megy, mert a függetlenítést az Apple rendszerében kell engedélyezni. Erre pedig lepkfing Dezső sarki boltos nem képes, csak a szolgáltatók.


Azért azt nézd meg, hogy biztosan függő-e?

Beállítások -› Általános -› Info. Kicsit lejjebb görgetsz és ott lesz: Szolgáltatói zár.



[link]

Apple (iPhone, iPad)

Apple készülékek esetében nincs feloldó kód, a feloldandó készülék IMEI számát az Apple rendszerében rögzíti a szolgáltató. A hálózati korlátozás az Apple szerverével történő adatkommunikáció során oldódik fel.


Aktiváláskor a készülék Lock állapota befrissül a szerveren található állapotra, így a hálózati korlátozás automatikusan kikapcsolásra kerül.

Ha már be van aktiválva a készülék, akkor tegye be másik szolgáltató (nem Yettel) SIM-kártyáját (akár olyat, ami már nem aktív), ekkor az „újra aktiválás szükséges” üzenet jelenik meg a kijelzőn. Ebben az esetben kapcsolódjon internet eléréssel rendelkező Wi-Fi hálózathoz és megtörténik a feloldás.

Ha nem áll rendelkezésre másik szolgáltató SIM kártyája, akkor készítsen a készülékéről biztonsági mentést (iTunes, iCloud segítségével), majd állítsa gyári állapotba a készüléket a „Beállítások->Általános->Visszaállítás->Összes tartalom, beállítás törlése” menüpont kiválasztásával. Az újra aktiváláskor a készülék Lock állapota befrissül a szerveren található állapotra.

2022. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es válaszóló: Mint mondtam a szolgáltató ingyen megcsinálja, csak ha nem muszáj nem mászok el egy telekomba, DE ők maguk írják le, hogy hogyan kell megcsinálni otthon, csak elég ködös a leírás néhány helyen.

2-es válaszoló: "Minden oldal" alatt értem a telekom, yettel és apple oldalát. Mindegyik oldalon változik valami a leírásban. Nem nagy dolgok, illetve legrosszabb esetben beviszem, ha nagyon nem tudom összetenni a képet.

3-as válaszoló: Köszi!

2022. júl. 29. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-vagyok, nincs ebben semmi extra, leírom mégegyszer részletesen ha nagyon nem érted.

a lényeg, hogy az eredeti tulaj kérheti csak a függetlenítést

2022. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A szolgáltató ingyen megcsinálja, ha a készülék tehermentes
2022. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6# ez nem igaz, nekem nem hajlandóak megcsinálni, mivel felszívódott az első tulaj, nem látják a rendszerben sem...
febr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!