Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezt a telefont mire lenne...

Ezt a telefont mire lenne érdemes leginkább lecserélni?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Jelenleg van egy Huawei P20 (sima,nem a lite és nem is a pro verziós) telefonom amit kb. 2éve használok szerencsére hibamentesen,de már elgondolkodtam a cseréjén hogy mit lenne érdemes venni helyette? Nyílván továbbra is android téren gondolkodom valami stabil megbízható készülékben kb. 2-3 év használatra. A rá szánt keretem kb. 90ezer ft lenne!

Mit érdemes ennyiből venni ami meg is érné? Huawei ugye már sajnos off a Google/Amerikai dolog miatt de ottvan helyette a belőle kivált de ugyanolyan jó Honor márka illetve Samsungban (első sorban A széria) gondolkodtam még, ami még egész jó ajánlat lenne az az Oppo/Realme márka páros, de őket sajnos annyira nem ismerem mert még egész új szereplők a magyarországi piacon. Ha valaki esetleg tud valami jó és konkrét márkát/típust ajánlani a felsoroltak közül vagy akár azokon kívül is, azt szivesen meghallgatnám!

Ui:Előny ha a kamera is egész elfogadható benne (fő kamera legyen legalább 30-40mpx mivel szoktam a mostani telefonommal is néha hobbi szinten fotózgatni ami ugyan csak 20mpx-es fő kamerával van szerelve,de ahhoz képest nagyon szép képeket tud lőni és az új készülékemmel is szeretném megtartani ezt a szintet legalább vagy ha lehet akkor akár jobbat is!

A segítséget előre is köszönöm! :)



2022. aug. 3. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek leszögezném, hogy a kameránál nem a megapixelek száma számít, vagyis csak kis mértékben befolyásolja. Rengeteg cdúcsmobilban van 20 megapixel alatti kamera, és mégis kiváló képeket készítenek.

Ebben az árkategóriában a Galaxy a32 az, ami jó választás lenne számodra, ha Samsungot szeretnél. A Xiaomi Redmi Note 11 vagy 10S is jó választás lehet. Ezek mind jó fotókat készítenek.

2022. aug. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! Samsung valóban jó választás lehetne szerintem is,de a Xiaomi márkát telefonban ha tudom elkerülöm mert sajnos több is van a családban és csak a panaszt hallom rá mindenkitől főleg mostanában,pedig nem is alsó kategóriás készülékek ezek sem,de azért ez szerintem szégyen egy márkára nézve hogy nem tudnak egy olyan dolgot megoldani ami fontos lenne. (konkrét hiba itt mindkettőnél pld hogy van hogy az értesítéseket órás késéssel kapják meg.) Úgyhogy valószínűbb hogy inkább a Samsungot választanám!
2022. aug. 4. 06:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ez azért nem olyan egyszerű.


Szóval Az A32 és az A32 5G nem ugyan az a telefon.

Ebben az esetben nem csupán az 5G támogatás a különbség bár látszólag igen.

Egy teljesen másik telefonról beszélünk. És nem tudom azt állítani hogy egyik vagy a másik jobb. Attól függ mire kell.


Itt egy összehasonlítás:

[link]


A32 lassabb CPU jobb fotós képességek és kisebb telefon, jobb kijelző.


A32 5G gyorsabb proc, 5G támogatás, gyengébb fotós képességek, nagyobb telefon, gyengébb kijelző. Magam részéről én a simát venném, de ne szaladjunk ennyire ellőre :)

Ezek kifutó típusok, de ettől még jók, és mivel samsung így hosszú támogatás is van hozzá.


Kínai brandek sem rosszak.

Azt látni kell hogy az idén bemutatott telefonok, a kínaiak esetében is egy komolyabb árcédula ugrással kerülnek a boltokba.

Szóval drágább lett az a kategória amit keresel. Idéntől az aktuális modellek 120k körül mennek. Értem ez alatt a Samu A33 -at. Ami kicsit minden szempontból jobb lett de cserébe FT ban 30-40k val több.


Xiaomi -k sem rosszak bár én sem javaslom őket alapvetően.

Na meg aztán a Kínai brandek esetében a támogatás elég harmatos. OnePlus egyedül némi kivétel, de ott is csak a felső kategóriában és nem a 100k környékiben.

Szóval mellé nem lősz egyikkel sem. Mindegyikkel együtt lehet élni.


Azt mondanám hogy ha tudod emelni az anyagi keretet (bár tudom nem ezt akartad hallani), akkor Egy Samsung A52s 5G 130-140 környékén.

A33 120-130 ért kelleti magát, de azért nem biztos hogy megéri kiadni ezt a pénzt, mert ugyan jobb de nem annyival. Míg az A52s egy jóval nagyobb ugrás minden szempontból. HA nem fér a keretbe több akkor az A32 vel elégedett leszel.

Csak el kell dönteni melyiket akarod. Csak jó lenne az időtállóbb CPU az 5G verzióból és jó lenne a jobb fotós képesség, és a kijelző is a simából. De itt dönteni kell. A52s -ben nem kell ilyen döntést meghozni 4-5 évig egy gyors telefonod lesz.


Kamera alapértelmezett pixel mennyisége nem mérvadó mert a Xiaomi 108MP -el dolgoznak és a legjobb mobilos kamera jelenleg a 12MP iPhone -é. Illetve sok felé elterjedt 64MP -kamerákat idén sok felé az 50MP -kamera váltja fel.

Nem ettől függ a kép minősége.


(Igen igen, sok felé propagálom ezt a Samsungot, de bitang jó telefon és kifutó, azaz nem gyártják csak az utódját ami közelebb van a 200 hoz mint a 140 hez, és CPU ban jóval gyengébb. 130-140 még nagyon megéri ha van rá keret, feljebb jelentősen jobbat már csak kb dupla kerettel lehet elérni.)

2022. aug. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3as válaszadó: Köszönöm a segítséget! Igen amúgy elgondolkodtam már az A52s készüléken is, de akkor emelnem kéne a kereten, de akkor lehet azt fogom tenni hogy picit még gyűjtök hozzá és úgy veszek valami jót! Esetleg még elgondolkodtam egy iphone se 2020 vagy 2022-n is ha mondjuk tudnám duplázni a keretet mert ugye ezek annyiból már kb. Ki is jönnének és régebben volt már iphoneom úgyhogy ismerem tudom milyen és az igazat megvallva nem rossz. Na meg persze szerintem azokban is van még kb. 3évnyi támogatottság simán úgyhogy ha addig kb. Tudnám használni nekem az jó is lenne. :)
2022. aug. 8. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!