Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple termékek valóban automat...

Apple termékek valóban automatikusan csatlakoznak az iPhone-om mobilnetéhez, meg sem kell osztanom?

Figyelt kérdés
iPad vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni a sima wifis és a wifi + celluar modell között. Sajnálom rá igen, azt a közel 50k felárat. De ha a telómon be van kapcsolva a mobilnet, akkor automatikusan routerként működik és nem meríti pluszban a telefont? Köszi!

2022. aug. 5. 00:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Dehogyis. Ugyanúgy hotspotot kell létrehoznia a telefonnak és nyilván pluszban meríteni fogja.

Mindazonáltal nem értem, hogy miért a telefonod mobilnetjét szeretnéd használni. A tablet tipikusan olyan eszköz, amit az ember otthon használ tartalomfogyasztásra, nem pedig mondjuk a buszon ülve nyomkodja. Otthon meg úgyis van wifid. Az esetek 90%-ában szerintem teljesen felesleges egy tablet esetén egy esim-es előfizetés.

2022. aug. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"akkor automatikusan routerként működik és nem meríti pluszban a telefont?"

Többletmunkát végez, nyilvánvalóan többet fogyaszt. Még ha ájfon, akkor is.

2022. aug. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 egyetem szeretném használni tanulás, tehát céljából. Nem tudom, hogy ott mennyire megbízható a net.
2022. aug. 5. 02:32
 4/14 A kérdező kommentje:
* tehát tanulás céljából.
2022. aug. 5. 02:34
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

"nem meríti pluszban a telefont?"

De.

"Apple termékek valóban automatikusan csatlakoznak az iPhone-om mobilnetéhez, meg sem kell osztanom?"

Hol sikerült ilyent olvasni?

Meg kell osztani az iPhoneról a netet és az iPadról csatlakozni kell hozzá. Viszont miután ez megtörténik, akkor be lehet állítani, hogy a csatlakozás automatikus legyen. Nem kell állandóan újracsatlakozni, újra jelszót megadni. Úgy fog működni mint a wifivel, mint amikor hazamész és csatlakozik a saját wifidhez.

2022. aug. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

"De ha a telómon be van kapcsolva a mobilnet, akkor automatikusan routerként működik és nem meríti pluszban a telefont?"

Persze. És ha a buszon ülsz, akkor a busz összes ájfonját kiszolgálod anélkül, hogy tudnál róla, vagy megengedted volna, és anélkül, hogy merülne a telefonod. Sőt. Töltődik is a sok felcsatlakozástól...

Már csak remélni tudjuk, hogy bölcsész leszel...

2022. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"#1 egyetem szeretném használni tanulás, tehát céljából. Nem tudom, hogy ott mennyire megbízható a net."


Hát az azért elég gáz, ha nincs egy egyetemen wifi szerintem. De ha mégis ez lenne a helyzet, akkor fogod a telefont és megosztod a netet és majd maximum bedugod egy konnektorba tölteni, ha lemerülne.


Plusz egy jó tanács: ne vegyél azért tabletet, hogy majd egyetemre cipeled, mert milyen jó lesz vele tanulni. Nem, nem lesz jó. Macerásabb tableten jegyzetelni, mint fogni egy füzetet, meg egy tollat. Még írni egy külső billentyűzettel csak-csak lehet, de amikor jön az első ábra meg táblázat, akkor bohóckodhatsz egy 3 másodperces rajzon a tablettel percekig.

2022. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm a kedves hozzászólást. Jól esett. Természetesen nem így gondolom, nem ezt mondták, hanem azt, hogy ha azonos apple ID-be vagyok bejelentkezve akkor nem kell hospottal kínlódni…

2022. aug. 5. 14:03
 9/14 anonim ***** válasza:
A hotspot 1-2 tapicskolás. Persze, kinek mi a kínlódás.
2022. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"nem ezt mondták, hanem azt"

De akkor miért nem azt kérdezted?

2022. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!