Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » ? Powerbank kérdés

? Powerbank kérdés

Figyelt kérdés

Van egy Huawei P8 Lite telefonom, amin micro usb van. Van egy powerbank-em (de szeretnék másikat vásárolni), amihez Usb-micro usb kábellel csatlakozok. A hálózatról való töltést is ezzel a kábellel oldom meg. Már igen sokat néztem powerbank-eket, tovább nem kívánom nézegetni. Ezt néztem ki, mint legesélyesebb: [link]

azonban úgy látom, hogy egyrészt a meglévő kábellel nem tudnám tölteni, másrészt pedig a kompatibilis eszközök között nem szerepel a készülékem. Nem értem, valóban így lenne?



2022. aug. 15. 14:10
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Tudod tölteni, csak mondjuk annyira nem értem a leírást, mert kimenetként type-c, lightning, micro usb van, most ezt nem értem annyira, hogy van hozzá kábel vagy hogy oldják meg,ezt nem látom a leírásban.
2022. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A bemenet nem azt jelenti, hogy azon folyik be az áram a powerbank-be? A kimenet pedig, hogy a powerbank-ből kifelé?

Usb-micro Usb kábelem van. A telefonnak micro Usb port-ja van. A leírásban viszont kimenetnél nem szerepel USB.


Valóban nincs szó a kábelről a termékleírásban.


5V 3A-t bírja a telefonom akkumulátora? Ennek hogyan tudok utána járni?

2022. aug. 15. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
kimeneteli usb az nyilván az, amit bedugsz, ha neked microusb kell, akkor azt dugod be, és azzal töltöd a telefont
2022. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát szerintem, bár a rajzon ezt annyira nem látom, a kimenet USBA kell legyen és akkor kábelek másik végével lehet mindenféle másik csatlakozóval rákötni eszközökre, így lenne értelme. Ergo ez neked van. A bemenet is szerintem USBA, csak asszem kimenet van 2 féle, gondolom teljesítményben van különbség. Nem tudom, de olyan fura a leírás, nem venném meg így.
2022. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"kell legyen" - nagyon nem szeretem ezt. Kevés teljeskörű leírást tartalmazó terméket találok az interneten bármilyen témakörben. A vásárlók többsége pedig nem figyel fel mindenre, ami szükséges lehet...gondolom ez is az oka, hogy hiányos és trehány termékekkel vannak teli a boltok. A képekről pedig gyakran lemaradnak a lényeges részek... felettébb nem szeretem.

Lehet, hogy úgy is van a valóságban, ahogyan írod, mert tényleg úgy lenne értelme, de nem kockáztatok.


Közben kerestem másik powerbank-et. Itt a leírást rendben találtam (feltéve, ha a valóságban is úgy vannak). [link]

Mivel az 5V 3A kérdésre nem kaptam választ, ezért új kérdést teszek fel.

A két válaszodat köszönöm! Megerősítőek voltak.

2022. aug. 16. 16:22
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
A telefonod akkuja csak annyi áramot vesz fel amennyi neki szükséges, ezt a töltőáramkör szabályozza, lehetne a powerbank max terhelése 10A is, nem számít. 5V az alaptöltés, de a gyorstöltés 9 vagy 12V is lehet, de ezt is lekommunikálja egymással a powerbank és a telefon töltőegysége.
2022. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És bocsánatot kérek a megkésett válaszért.
2022. aug. 24. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!