Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen okostelefont érdemes...

Milyen okostelefont érdemes venni, ami jó minőségű, sokáig bírja?

Figyelt kérdés

3,5 éve használok huawei mate 20 lite - ot, ami nekem nagyon bejött, csak mostanában gyakran lefagy, így szeretném lecserélni, mielőtt tönkremegy és elvesznek az adatok róla.

A huawei-ről úgy tudom, mostanság nem elérhetők rajta a Google és hasonló szolgáltatások, csak kínai alkalmazások. Eredetileg ez a telefon tetszett a legjobban, valami hasonlót szeretnék.

Régebben volt Samsung nekem és több ismerősömnek is, de nem bírta sokáig, hamar lelassult, egyszer csak bedöglött.

Olyat szeretnék, ami jó minőségű képeket is készít, tarhelye nagy, és sokáig bírja az akkumulátor is.


2022. aug. 18. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

két dolgot írj meg légyszi ami sokat segítene a válaszban:

mennyit szánsz rá (kb) és mindenképp új telót akarsz venni vagy a használt piac is érdekel?

2022. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
huaweire is minden elérhető külső forrásból
2022. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

a régi telót már ne vegyél,arra van már tapasztalat hogy sokáig bírta.


az új meg még nem üzemelt 4 éve hogy tudjuk meddig fogja bírni.

2022. aug. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 újat szeretnék, kb 150-200e forintig
2022. aug. 18. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávra erősebb telefont érdemes venni. Én a kínai márkákat kevésbé ajánlom, mert szoftveresen szoktak lenni néha gondok. Talán a OnePlust tudnám ajánlani, ami az Oppo leányvállalata. A huaweit mindenképpen ajánlanám, de sajnos már nincs rajtuk google szolgáltatás. Le lehet szedni különféle trükkös módon a google appokat, de azt csak saját felelősségre. Talán a p30 pro-t még árulják. Úgy tudom, azon még van google. Ha eltekintünk Kínától, akkor ott a Samsung, Google, Sony, Apple, Nokia és ASUS telefonok. A Samsungnál az olcsó modellek minősége ingadozhat, de a közép és felsőkategóriás termékeik kifogástalanok minőségre. Szinte csak Samsung van a családban, de soha sem voltak szervízben, még aksicserén sem. Ha mégis szervizelni kell, akkor kb. minden szervízben megcsinálják és szinte mindig van alkatrész. A Google Pixelek jó telefonok. Kiváló minőség, viszont szoftveresen volt pár gond, amit már megcsináltak. Szervizelni problémásabb, mert ritka telefonok, de nagyvárosban biztos valahol elvégzik. A Sonyi szintén kiváló, viszont arányában drágák. A kamerarendszer nagyon fejlett, viszont a képfeldolgozó algoritmus nem tökéletes. Kiváló képet csinálnak, de a Samsung, Apple és Google általában előttük van fényképek terén, persze nem mindig. Az Apple kiváló minőség, talán itt a legkisebb teljesítményromlás az évek alatt. A középkategóriás telefonjaik viszont rossz ár-érték arányúak. A felső kategóriával nincs ilyen gond. Akkumulátor téren viszont nem túl jók. Normál használat mellet sokáig bírják, mert energiatakarékosak. Viszont a kicsi aksi miatt, a komolyabb rendszer igényű folyamatok gyorsan merítik. Hajlamos az aksi meghibásodni is, de szinte mindenhol cserélik. Annyira nem is drága, mint a többi alkatrész. A többi alkatrész viszont nagyon drága, de mint már mondtam, nem szoktak meghibásodni. A Nokia minőségre jó, de unalmas telefonok, semmiben sem kiemelkedőek, inkább mindenből hozzák az elvárt szintet. Ár-érték arányuk nem annyira jó. Végül az ASUS kiváló telefonok minden téren. Megbízhatóak, jó a kamera, jó az ár-érték arány, jó aksi, jó teljesítmény. Kevesebb helyen szervizelik.


Mielőtt konkrét telefont ajánlanék, jó lenne tudnom, hogy mennyit szánsz rá. És hogy szóba jöhet e, a használt. Ja, és hogy mennyire fontos a gyorsaság.

2022. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

szia, első hozzászóló vagyok


ez alapján egyértelműen a samsung s20fe-t ajánlanám, 150ből megvan (lehet még kicsit kevesebből is) és villámgyors, évekig friss szoftver és nagyon jó kamera.

ha a keretet ki akarod maxolni akkor 200-210 környékén ennek az újabb verzióját, az 21 fe-t tudom ajánlani.


huaweit a google szolgáltatások hiánya miatt nem ajánlanám

iphone-ból még 200ezerért is csak nagyon alap modellt kapsz amit semmiképp se ajánlanék

xiaomi: jó lehet de kamerában nem feltétlenül annyira erősek (kivéve a félmilliós csúcskategóriát)

maradt a samsung, neki pedig az FE-k a jó ár/érték arányú telói ezért ajánlottam ezt.


esetleg még szóba jöhet a google pixel (60, 160-170 környékén) ami az árkategóriájában zseniális készülék, kamerája a sokkal drágábbakat is röhögve megveri, csak nehézkesebb a beszerzése és javíttatása emiatt tudom nehezebb szívvel ajánlani, de ha budapesten élsz és nem gond ha kicsit utána kell járni a beszerzésének akkor ezt ajánlom a leginkább, máskülönben samsung s20/21 fe

2022. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5 ös vagyok.

A 6. válaszával egyet értek.

Én is a Galaxy S20 Fe-t ajánlom elsőnek. 150K körül, már be lehet szerezni, bár szerintem azok szürkeimportosak. 170K körül, már ismertebb boltoktól lehet megvásárolni. Szinte tökéletes kamera, ami veri a normál s20-at is. Nagyon gyors Snapdragon proci(már azt tesznek bele). Nagyon szép kijelző. Jó összerakás, szép kialakítás. Ott a picit dràgább, s21 Fe is, amit 200 körül be lehet szerezni. Hasonló hasonló tudású telefonok. Az üzemidő vállalható. A Google Pixel 6 is nagyon jó telefon. Főleg a kamera, ami tényleg röhögve veri a legtöbb versenytársak. Üzemidő is jó. Ha szereted a nem tepsi méretű telefonokat, akkor az Iphone 12 mini egy nagyon jó választás lehet, igaz, 220K körül indulnak. A 11 is elgondolkodtató, de ott több a kompromisszum. Végül ott az ASUS Zenfone 8, ami egy nagyon jó telefon, nagyon jó áron. Erős, megbízható, kiváló kamera, jó üzemidő, szép kijelző. Még Jack dugó is van rajta. Most ezek a telefonok jutottak eszembe.

2022. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A Samsung pedig nagyon jó minőségű márka, bár nem feltétlenül a saját Exynos processzorral, Snapdragonnal sokkal inkább, főleg hosszútávon! Galaxy A52s 5G vagy S20 FE 5G, amiket ajánlani tudok, szerintem a legjobbak, az 5G-t pedig ha esetleg nem is tudod kihasználni, a jobb processzor miatt akkoris megéri!
2022. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!